440 Shares 6233 views

Przegląd karty graficznej NVIDIA GeForce GTX 970: Opis, funkcje i opinii

Gra karta graficzna High-End-klasy GeForce GTX 970 wyeksponowany na arenie międzynarodowej było powodu skandalu, który wystawił potencjalnych nabywców, mediów i konkurentów. Jednak w ostatnich latach, wielu ekspertów technologii IT powiedzieć, że był to zwykły chwyt marketingowy, aby przyciągnąć maksymalną uwagę na produkt. Więc to naprawdę jest, czy nie – nie ma znaczenia, najważniejsze, o nowym uznany każdy użytkownik. W tym artykule czytelnikowi zapoznać się z niezwykłym chipów GeForce GTX 970 od firmy Nvidia, jak również z urządzeń opartych na nim, wydany pod markami znanych producentów.


Istotą problemu GeForce GTX 970

Świat Nvidia producent publiczny nowy chip gier przedstawiony jako GeForce GTX 970 4096MB, który posiada jednostkę rasteryzacja 64 i pamięć podręczną drugiego poziomu na rdzeń graficzny objętości 2 MB. Jednak pierwsze kupujących przy starcie aplikacji testów okazało się, że pamięć wideo nie jest 4 GB i 3,5 GB, rasteryzacja wszystkich blokach 56 i cache L2 wynosi 1,75 MB. Naturalnie pachnące oszustwo, wielu użytkowników zwrócił się do negatywnego do producenta.

Ponieważ sytuacja pojemność pamięci jest korzystnie rozwiązane: w rzeczywistości nie jest po prostu podzielona na 3,5 ± 0,5 PL (przy napełnianiu poziomu głośności jest połączony odcinek kopia zapasowa). Ale niewystarczająca liczba jednostek ROP i producentem cache kopiowane błąd projektantów.

Aby w jakiś sposób zadośćuczynić za konfliktu, firma obniżyła cenę chipem Nvidii na GeForce GTX 970. W rezultacie zwycięzcą okazał się być tylko kupujący, ponieważ na rynku według kryterium ceny i jakości w karcie graficznej High-End-klasy zajmuje pozycję lidera. Konkurenci od producenta AMD za szeroki margines w tej sprawie.

Charakterystyka techniczna chipie

Atrakcyjny dla karty wideo GeForce GTX 970 cena (20-30 tysięcy) wyraźnie myli wszystkich potencjalnych nabywców na rynku w pierwszej znajomości ze specyfikacjami technicznymi urządzenia. Rzeczywiście, w porównaniu ze starszym modelem linii (jest to GTX 980), który kosztuje dwa razy więcej kart graficznych, parametry nie są zbyt zrębków i charakteryzują się:

  • za pomocą tego samego graficzny rdzenia GM204 (Maxwell) z procesu technicznego 28 nm;
  • samo pamięci podręcznej L2 (żądana);
  • Pamięć GDDR5 256-bitowej magistrali do pracy przy częstotliwości 1750 MHz i o pojemności 4 GB, identyczne;
  • naturalne i przepustowości pamięci będzie taka sama – 224 gigabajtów na sekundę.

Różnica pomiędzy GTX 970 flagowego GeForce GTX 980 tylko w liczbie jednostek cieniujących (junior model 1664 części, zamiast 2048 sztuk w urządzeniu najwyższej końcowego). Jednostki tekstury 104 (z GeForce GTX 980 z 128 sztuk). Procesor graficzny GTX 970 jest taktowany na 1050 MHz, 1126 MHz (zamiast na flagowego).

Pierwszy znajomy z ustawieniem fabrycznym 970 karty GeForce GTX

Urządzenie odniesienia od nVidii brakuje w handlu detalicznym, ale ze szczególnym pragnieniem oryginalne, GeForce GTX 970 może być dostarczone do oficjalnego dystrybutora producenta (są to media i niezależne laboratoria na całym świecie do testowania). Koszt takiego przypadku jest zawsze wyższa niż podobnych produktów sprzedawanych na rynku pod różnymi nazwami – jest polityka firmy.

Karta wideo jest dostarczany bez opakowania (OEM). Wygląd jest wyraźnie nawiązując do faktu, że karta należy do high-end-Klasa: wymiary, podwójny układ chłodzenia i obecności turbofan. Należy zauważyć, że szczegółowa analiza baterii i post-testu GeForce GTX 970 adapter pod obciążeniem, wielu użytkowników odkryli, że producent w celu zaoszczędzenia ustawić tanie chińskie reaktory, które piszczą nie tylko podczas pracy, ale również bardzo gorąco. Według systemu chłodzenia pytania zadane, w standardowych częstotliwości chłodnicy radzą sobie z jego zadanie jest w 100%.

Najlepiej kupić na rynku krajowym

Karta graficzna Asus GeForce GTX 970 Strix był pierwszym przedstawicielem firmy Nvidia, która trafiła na półki sklepowe na całym świecie. Urządzenie natychmiast przyciąga uwagę wszystkich segmencie gier klienci to nie tylko przystępna cena (22 000), i godnej wydajność. Jednak w tym w laboratoriach całkowicie zmienione PCB karty graficznej:

  • całkowita wymiana baterii, w tym kontrolerów PWM, dławiki i zawory fazach;
  • Elementy, które są odpowiedzialne za dystrybucję energii, zebrane razem i umieszczone na przedniej części PCB GeForce GTX 970 (jak na kartach graficznych budżet) dla lepszego ich chłodzenia;
  • 8-biegunowa wtyczka zasilania w laboratorium ASUS został odwrócony (do wyłączenia wygodę);
  • Moduły pamięci zostały zainstalowane Samsung, zdolnego do pracy przy nominalnej częstotliwości 2000 MHz.

Takie modyfikacje właściciela PCB wyraźnie do zrozumienia, że karta graficzna w ścianach ASUS planuje użyć do podkręcania. Ale jak wiadomo, pełny potencjał urządzenia zależy bezpośrednio od przyzwoitego chłodzenia.

Plagiat lub starsza technologia ASUS

Jest to na pewno już wiadomo, które producent wpadł w układzie chłodzenia, należy stopę aluminiową, która jest zainstalowana na spodzie płytki, ale z technologią we wszystkich urządzeń High-End-klasowych zbudowanych na układzie Nvidia. Karta graficzna Asus GeForce GTX 970 wyposażony jest w najbardziej nowoczesnej i wydajnej chłodnicy, które użytkownik może znaleźć na rynku.

Jako użytkowników w ich opinii, metali nieżelaznych do gier producent kart graficznych nie żałował. Dwie sekcje grzejnika glinu gwintem na obwodzie pięć rur miedzianych, które są łączone ze sobą przez warstwę miedzi. Metalowa konstrukcja jest montowana na powierzchni płytki z obwodem drukowanym i jest dociskany za pomocą śrub zaciskowych na stopę z aluminium z głównego systemu. Powyżej całej konstrukcji jest zamontowany płaszcz chłodzący z dwoma ogromnymi fanami. chłodzenie powietrza prędkość obrotowa wentylatora GTX 970 4Gb BIOS jest sterowany przez mikroprocesor, który posiada specjalne czujniki temperatury na drukowanej płytce urządzenia.

Wydajność i potencjał do podkręcania przedstawiciela Asus

Jako właściciele zauważyć w ich opinii, w modyfikacji karta graficzna Asus GeForce GTX 970 Strix wiele wysiłku został wprowadzony, a zadeklarowane cechy jednocześnie wyglądają bardzo słabe: tylko producent zwiększył częstotliwość GPU w pełnym wymiarze czasu aż do 1114 MHz (boost 1253 MHz). Wydaje się, że firma zdecydowała się powierzyć producent podkręcania przyszłego właściciela. I, jak wynika z badań w niezależnych laboratoriach, potencjał jest tam, i to jest bardzo wysoka.

Bez wyjątku, wszyscy użytkownicy donoszą, że akceleracja wideo jest nieograniczona – zależy to tylko od strumienia zimnego powietrza i potężnego zasilacza, jak karta graficzna Asus GeForce GTX 970 podkręcania jest bardzo żarłoczny. Na przykład, wielu właścicieli osiągnąć maksymalne chłodzenie powietrza do procesora graficznego i 1550 MHz do 8000 MHz pamięci. Prawdziwe wzrasta zużycie energii w stosunku do karty graficznej: regularne komponent 145 watów skierowane do góry – do 200 watów.

Zoo karta graficzna GeForce GTX 970 od Gigabyte

Tajwański producent postanowił wykorzystać wszystkie jego innowacyjności i rozwoju dla rozwoju kart graficznych gier opartych na GTX 970 akceleratora graficznego, albo po prostu nie wyjaśnienie w jakim celu to dobrze znana marka jest tak wiele nowych produktów, zbudowany na jednym chipie rynku. Najbardziej przystępne cenowo urządzenie jest uważane za karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 970 OC ITX. Razem 20 000 nabywca otrzymuje kartę do gier High-End-klasy.

Wielu potencjalnych nabywców, jednak myli wygląd gadżetu – wygląda na tanią struktury budżetu. Polityka firmy tutaj jest dość prosta: nie wszyscy właściciele komputerów do gier przestronne własne bloki systemowe. Jest to modyfikacja – jeden z nielicznych na rynku w elitarnej klasy, który może być zainstalowany w komputerze osobistym, bez żadnych problemów. Skrócony chłodnicy i wentylator w układzie chłodzenia nie utrudnia działania i akceleracja. adapter wideo doskonale przyspiesza do 1200 MHz i 7700 MHz do kryształu do pamięci, to jest wtedy, kiedy czujnik wykryje się wzrost temperatury wewnętrznej do 80 ° C.

Potrójny cios od Gigabyte

Gigabyte GeForce GTX 970 karta graficzna Windforce OC jest całkowitym przeciwieństwem ściętego karcie wariantu. Wielu właścicieli żartobliwie powiedzieć, że wiemy dokładnie, gdzie był trzeci chłodnicy w układzie chłodzenia urządzenia (aluzja do skróconego gadżetu ITX OC). Gigabyte Corporation stworzyć grzejnik do rozpraszania ciepła w produkcji miedzi jest wyraźnie nie oszczędził. Siatki w odcinkach rury, rdzeniem i dolnego podłoża na płytce obwodu drukowanego są wykonane z miedzi. Jednakże, system chłodzenia obudowa z tworzywa sztucznego, w tym wentylatorów.

Zgodnie z oczekiwaniami, wystarczające usuwanie ciepła jest prekursorem wysoką wydajność i doskonałą potencjału przyspieszenia. Rdzeń graficzny GeForce GTX 970 estetycznie przyspiesza do 1444 MHz (chipy częstotliwością znamionową – 1178 MHz). To nie jest złe dla urządzenia, które nie zostało poddane rewizji w laboratoriach GIGABYTE.

Ostateczna wersja producenta

Trzeci produkt – GeForce GTX 970 Gaming 4G – producent Gigabyte nadal postanowił uaktualnić. Jak można było oczekiwać, zmiany były baterie – zostały one zebrane w jednym sektorze i znajdują się w tylnej części płytki. Ponadto, producent dokonał wymiany dławików (podobno, przeglądy właścicielami dwóch pierwszych produktów jeszcze do bycia wysłuchanym) i miały moc oddzielne fazy dla modułów pamięci.

Ale system chłodzenia został poddany jedynie drobnych zmian – w ścianach Gigabyte postanowił opuścić wentylatora z turbiny do chłodzenia chip.

Wydajność i potencjał podkręcania akceleratora graficznego opartego na chipie GTX 970 NVIDIA GeForce wyglądać nieco skromne w porównaniu z modyfikacją siła wiatru (1280 MHz na rdzeniu jakoś nie imponujący). Ponieważ pamięć jest również lepiej być ostrożnym podczas przyspieszania – to zbyt szybko ogrzewa się i wyświetla obraz zamiast artefaktów.

Złoty środek od MSI

Laboratoria firmy są odczuwalne również, że hałaśliwe dławiki na płytce drukowanej należy wymienić. Ponadto karta graficzna MSI GeForce GTX 970 otrzymał szereg ulepszeń w systemie elektroenergetycznym. Należy zauważyć, że producent także zwiększoną liczbę faz do 6, a rozdzielenie mocy z układów pamięci procesorów graficznych i modułów.

Wszystkie produkty na rynku z firmy MSI, zbudowany na chipie GTX 970, realizowany na jednym pokładzie, ale z różnymi systemami chłodzenia. W związku z tym, jak użytkownicy zgłaszali, w ich opinii, oczekując znaczną lukę produktywności między produktem MSI nie jest tego warta. Nawigacja polecić kompromis.

GTX 970 Pancerz 2X, w przeciwieństwie do swoich konkurentów, ma bardziej uproszczony układ chłodzenia: dwóch sekcji aluminium chłodnicę uszczelnioną dwóch rur miedzianych, które zbiegają się z rdzenia aluminiowej. Zainstalowany w górnej części plastikowej obudowie z dwoma wentylatorami. Zewnętrznie urządzenie przypomina zdalnie przedstawiciel budżet – jakoś chwiejny i niedrogo wygląda to karta graficzna. Jednak w badaniach wszystko szybko wraca na swoje miejsce (GPU przyspiesza dobrze od 1100 MHz do 1311 MHz, a więc wykazuje stabilną pracę).

przedstawiciel jubileusz

Platforma oparte MSI GeForce GTX 970 producent popełnił dwa więcej nowych serii gier wideo 4G. Mają ten sam system chłodzenia i odpowiednich cech. Ich jedyną różnicą jest kolor: czerwony i zielony. W ostatnim filmie w oznaczeniu występuje przyrostek «100ME», który wskazuje, że karta ta została uwzględniona w stu milionowego jubileuszowej imprezie, wydany przez fabrykę.

Jednak większość potencjalnych nabywców nie jest już zainteresowane pojawieniem się karty graficznej, a jego właściwości technicznych. Tutaj producent jest mało prawdopodobne, cokolwiek będzie w stanie zaskoczyć użytkownika: wszystkie samą płytkę drukowaną i chłodniejsze Twin Frozr V, odpowiednio, i te same funkcje co urządzenie Armor 2X. Jedyną różnicą jest cena bardzo mylące kupujących – 5000 rubli za kolor wygląda oczywiście niegodne.

Produkt MSI z turbiną

Na Nvidia GeForce GTX 970 MSI oparte chipie w murach zakładu został wykonany kolejny ciekawy produkt renomowanego producenta. Na zewnątrz, on mocno przypomina odniesienia urządzenia Nvidia, ale przy bliższym zbadaniu okazuje się, że technologia MSI PCB i system chłodzenia do trochę wykończony. Jak można było oczekiwać, zmiany były baterie: Wymienić ssanie i kontrolery PWM. Ponadto, producent segmentacji umieszczenie elementów grzejnych w przedniej płytce drukowanej.

Charakterystyka fabryczne zadeklarowane przez producenta nVidia, fabryka nie uległ zmianie poprzez powierzenie tej procedury jest całkowicie użytkownik. wynik podkręcania zostaną spełnione nawet najbardziej wymagającego właściciela (rdzenia 1450 MHz i 7800 MHz dla pamięci wideo). Wspaniały występ. Jednakże, jak wskazano przez użytkowników w ich opinii, temperatura GPU osiąga 80 stopni Celsjusza, aw niektórych przypadkach karta graficzna nie ma wystarczającej zasilacz (PSU powinien być 550 watów lub więcej, albo w system dyspersyjny uruchomi się).

Konkludując

Jak widać z badań, utrzymywał się w elitarnej klasie wiórów gier Nvidia GeForce GTX 970 w oparciu o bardzo długim okresie. Garant oferuje doskonałe możliwości overclockingu, co stanowi około 20-30% deklarowanej producenta nominalnej. Wielu entuzjastów zadowolony, że przyspieszenie nie jest ograniczony do systemu BIOS sprzętu, odpowiednio, poprawa chłodzenia (lub ciekły azot) może wyprzedzić wyniki badań globalnych urzędowe laboratoria.

Wielu potencjalnych nabywców powinny słuchać nie tylko ekspertów, ale także opinie dotyczące właścicieli preferencji przed zakupem przyzwoity zasilacz grę. Pod względem ceny i jakości są jednymi z najbardziej wydajnych urządzeń z ogromny potencjał do przyspieszenia jest najlepszym przedstawicielem akceleratora graficznego Asus GeForce GTX 970 Strix. Jeżeli wartość priorytetu, należy spojrzeć na Gigabyte producenta produktu.