457 Shares 1989 views

1500 lato mozaika, odkryta w Izraelu, zawiera mapę starożytnych egipskich osiedli

1500-letni Mozaika przedstawia pejzaż Hortaso (Egipt). Według tradycji chrześcijańskiej, to miejsce jest uważane za ostatnią ostoją proroka Abakum.


29 września Izraelski Urząd Starożytności ogłosił pierwszy publiczny pokaz złożonego mozaika odkryta dwa lata temu.

cechy znajdzie

Mozaika pochodzi z okresu bizantyjskiego. To pokazuje, ulice i budynki, oba znajdują się na mapie. Zgodnie z napisem w języku greckim na mapie przedstawionej Hortaso – starożytne miasto w Egipcie, który jest uważany za miejsce pochówku proroka Abakum (nazwa proroka biblijnego hebrajskiego).

Znaleziono mozaika podłogowa kościoła została ozdobiona około 1500 lat temu, archeolodzy mówią. Dziś to miejsce jest park przemysłowy z Kiryat Gat w Izraelu.

Pojawienie się tej karty w egipskiej miejscowości Kiryat Gat budynku użyteczności publicznej mogą wskazywać na pochodzenie spotkania kościoła.

Kościół w tym miejscu jest już dawno, ale pozostał mozaichesky podłogi. Dzięki funduszom z firmą, która funkcjonuje park przemysłowy, gdzie mozaika została odkryta archeolodzy starannie wydobyto i przeniesiono mozaikę dla jego dalszego zachowania się dwa lata temu. Teraz wrócili próbkę sztuki starożytnej w swojej pierwotnej lokalizacji. Publiczny dostęp do odkrycia zostało otwarte 1 października podczas festiwalu w parku przemysłowym.

Co jest przedstawione na mozaice?

Mozaika wykonana jest z 17 różnych kolorach płytek. W jednym z fragmentów ocalałych widać koguta i jelenie, a drugi – kielich napełniony czerwonym owoców. Więcej na jednym fragmencie przedstawia egipską osadę z budynków, dróg i żaglówek. budynek obraz jest bardzo szczegółowy. Mają dwa lub trzy piętra, galerie, balkony i okna. Można zauważyć nawet półpasiec.

Surowy i jakość obrazu są najlepsze spośród tych, którzy kiedykolwiek znaleziono w Izraelu archeolodzy mówią.

okres bizantyjski

Chociaż, zgodnie z tradycją chrześcijańską, grób znajduje się w Abakum Hortaso ostateczna miejsce jego pochówku jest nieznane. Dziś, zarówno w Izraelu, jak iw Iranie twierdzą, że grób Proroka znajduje się na ich terytorium. Jednakże okres bizantyjski był czas, w Izraelu, kompleksu budynku kościoła. I kompleks mozaika podłoga była częścią domów modlitwy. Bizancjum rozciągało się od nowoczesnych Włoch przez Grecję i Turcję do Syrii, Libanie i Izraelu. Rozkwitała od upadku Cesarstwa Rzymskiego (około 476), a kończąc na 1453 roku.