870 Shares 7463 views

Funkcja obiektywu. Ludzkie oko: Struktura

Ludzkie oko – to złożony system optyczny, którego zadaniem jest przesyłanie obrazu w prawo nerwu wzrokowego. Składniki narządu wzroku – włóknisty naczyniowy, powłoka z siatki i struktury wewnętrznej.


Włóknista otoczka – rogówki i twardówki. Przez rogówkę załamanego promieni świetlnych wchodzą w narządzie wzroku. Nieprzezroczyste twardówki wykonuje część ramy i ma funkcję ochronną.

Występuje przez naczyniówki oka żywieniu krwi, która zawiera składniki odżywcze i tlen.

Pod rogówki jest irys, który zapewnia Kolor oczu człowieka. W centrum źrenicy jest w stanie zmienić rozmiar w zależności od oświetlenia. Pomiędzy rogówki i tęczówki cieczy wodnistej, co chroni mikrobów rogówki.

Kolejna część naczyniówki nazywa się ciała rzęskowego, dzięki której istnieje opracowanie płynu śródgałkowego. Naczyniówki jest w bezpośrednim kontakcie z siatkówką i dostarcza mu energii.

Siatkówki tworzą kilka warstw komórek nerwowych. Przez ten organ jest postrzeganie światła i tworzenia obrazu. Po tym jest przekazywanie informacji za pośrednictwem nerwu wzrokowego do mózgu.

Wewnętrzna część ciała składa się z przedniej i tylnej komory wypełnione przezroczystym cieczy do gałki ocznej, obiektyw i ciała szklistego. Szkliste jest żelowany wygląd.

Ważnym składnikiem ludzkiego układu wzrokowego – ten obiektyw. Funkcja obiektyw – zapewniając dynamiczne optyki okulistycznej. To pomaga zobaczyć różne rzeczy równie dobrze. Już w 4. tygodniu zarodka zaczyna tworzyć obiektywu. Struktura i funkcja, jak operacja i jej możliwych chorób zajmiemy się w tym artykule.

struktura

To ciało jak soczewki dwuwypukłe powierzchnie przednie i tylne, które mają różne krzywizny. Centralna część każdego z nich – Polak, który połączony oś. Długość osiowa około 3,5-4,5 mm. Obie powierzchnie są połączone wzdłuż konturu, który jest nazywany równika. Dorosły ma wymiary oka soczewka optyczna 9-10 mm, że obejmuje przezroczysty górny przedni kapsułki (worek), wewnątrz której znajduje się warstwa nabłonka. Po przeciwnej stronie znajduje się w tylnej części torebki, to nie ma takiej warstwy.

Możliwość oka wzrostu komórek nabłonka soczewki zapewniają, że stale rozmnażać. Zakończeń nerwowych, naczyń krwionośnych, tkanka limfatyczna soczewki nie są dostępne, to jest do końca tworzenie nabłonka. Na przejrzystość ciała wpływa na skład chemiczny płynu śródgałkowego, jeśli skład jest zmieniany, jest możliwe zmętnienie soczewki.

Kompozycja soczewki

W skład tego organizmu kolejnego – 65% wody, 30% białka, 5% lipidów, witamin i substancji nieorganicznych i różnych związków i enzymów. Białko Basic – to krystaliny.

Zasada działania

Soczewka oka – to anatomiczna konstrukcja przedniego odcinka oka, normalnie powinno być idealnie czysta. Zasada działania obiektywu – skupienie odbite promienie światła od obiektu w obszarze plamki. Obraz na siatkówce oka było jasne, powinno być przejrzyste. Gdy światło pada na siatkówkę, impuls elektryczny, który spada przez nerw wzrokowy wizualnego środka mózgu. Zadaniem mózgu – do interpretowania co zobaczyć oczy.

funkcja obiektyw

Rola obiektywu w funkcjonowaniu systemu osoby jest bardzo ważne. Przede wszystkim ma lekką funkcję przewodnika, to znaczy, że umożliwia przepływ strumienia światła na siatkówce. Soczewka działa przepuszczających światło są dostarczane przez jej przejrzystości.

Ponadto, agencja aktywnie uczestniczy w łamaniu światła i ma moc około 19 dioptrii. Ze względu na obiektyw dostarczonej przez funkcjonowanie akomodacyjnej mechanizmu, dzięki któremu spontanicznie Regulacja ostrości obrazu widzialnego.

Organ ten pomaga nam łatwo spojrzał z odległych obiektów do tych, którzy są blisko, że świadczone przez zmianę załamującą gałki ocznej. Z ograniczeniem włókien mięśniowych, otaczającej soczewkę, to jest spadek napięcia kapsułki i zmiana kształtu soczewki optycznej oka. Staje się bardziej wypukłe, co wyraźnie widać umieszczony w pobliżu obiektów. Gdy mięsień rozluźnia, soczewka staje się płaski, pozwala zobaczyć obiekty znajdujące się daleko.

Ponadto, soczewka jest przegroda, która dzieli na dwie wzrok podziałów, które zapewnia ochronę przedniej gałki ocznej przed nadmiernym ciśnieniem ceramicznego. Ponadto, jest barierą dla mikroorganizmów, które nie należą do ciała szklistego. Świadczy to o funkcję ochronną obiektywu.

choroba

Przyczyny chorób oczu soczewki optyczne mogą być bardzo zróżnicowane. Jest to naruszenie jej powstawania i rozwoju oraz zmiany położenia i kolorów, które pojawiają się wraz z wiekiem lub w wyniku urazów. Spełnia i nieprawidłowego rozwoju obiektywu, które mają wpływ na kształt i kolor.

Często istnieje taka patologia, zaćma, lub zmętnienie soczewki. Przed są, w zależności od usytuowania strefy zmętnienia warstwowe, jądrowej, tylne i inne postacie chorób. Zaćma może być wrodzone lub nabyte w trakcie życia w wyniku urazu, zmian związanych z wiekiem i wielu innych powodów.

Czasami uraz i rozdzieranie wątki, które zapewniają właściwą pozycję soczewki może doprowadzić do jego przesunięcia. Przy pełnym przędzy występuje przerwa obiektyw przemieszczone, częściowe pęknięcie prowadzi do podwichnięcia.

Objawy obiektywie

Wraz z wiekiem, nasilenie ludzkiego wzroku jest zmniejszona, staje się o wiele bardziej trudne do odczytania z bliskiej odległości. Powolne metabolizm prowadzi do zmiany właściwości optycznych soczewki, która staje się bardziej zwarta i mniej przejrzysta. Oko ludzkie zaczyna widzieć rzeczy mniejszy kontrast, obraz często traci swój kolor. Przy opracowywaniu wyraźne zmętnienie, ostrość wzroku jest znacznie zmniejszona, jest zaćma. Lokalizacja mętności wpływa na zakres i tempo pogorszenie wzroku.

zmętnienie związane z wiekiem rozwija się długo, nawet do kilku lat. Z powodu tego zaburzenia widzenia w jednym oku mogą pozostać niezauważone przez długi czas. Ale nawet w domu, można określić obecność zaćmy. Aby to zrobić, trzeba spojrzeć na pustej kartce papieru z jednym, potem drugim okiem. W obecności choroby wydaje się, że arkusz jest matowa i ma żółtawy odcień. Osoby z tym zaburzeniem potrzebują jasnego światła, w którym można je zobaczyć również.

Zmętnienie soczewki mogą być spowodowane przez obecność zapalenia ciała rzęskowego () lub długotrwałe stosowanie leków, które zawierają hormony steroidowe. Różne badania potwierdziły, że w oczach z jaskrą zmętnienie soczewki optycznej jest szybsze.

diagnostyka

Diagnoza składa się z badania wzroku i struktur badawczych oka ze specjalnego urządzenia optycznego. Oftalmologicznie ocenia wielkość i strukturę soczewki określa stopień jej przezroczystość, obecność i położenie zamglenia, co prowadzi do zmniejszenia ostrości widzenia. Podczas badania soczewki są umieszczone ogniskowej metodą oświetlenia, w których kontrolowane przedniej powierzchni, usytuowany w źrenicy. Jeśli nie ma chmura, obiektyw nie jest widoczny. Ponadto, istnieją inne sposoby postępowania – badania w świetle przechodzącym, badanie za pomocą lampy szczelinowej (biomicroscopy).

Jak leczyć?

Leczenie jest głównie chirurgiczne. Łańcuchy aptek oferują różne krople, ale nie są w stanie powrócić przejrzystości soczewki, i nie gwarantuje zakończenia choroby. Chirurgia jest tylko procedura, która gwarantuje pełne odzyskanie. Do operacji zaćmy może być stosowany extracapsular wydobycia ze szwami na rogówkę. Jest jeszcze inny sposób – fakoemulsyfikacji z minimalnymi samouszczelniające nacięć. Sposób usuwania wybiera się w zależności od gęstości i nieprzezroczystości w stanie więzadeł. Nie mniej ważne jest doświadczenie lekarza.

Ponieważ soczewka oka odgrywa ważną rolę w systemie osoby, a następnie wiele urazów i zaburzeń jego pracy często prowadzą do nieodwracalnych następstw. Wszelkie oznaki upośledzenia lub dyskomfortu w oku – to jest powód do natychmiastowego leczenia do lekarza, który zdiagnozuje i przepisać niezbędnego leczenia.