742 Shares 7006 views

Co to jest zapalenie odbytu? objawy

Zapalenie odbytnicy jest chorobą błony śluzowej odbytnicy. Jest on podzielony na ostre i przewlekłe formy.

Ostre zapalenie odbytnicy: Objawy

Ostrą postacią choroby błony śluzowej wpływa na powierzchni przez kilka godzin lub dni. Z kolei, ostre zapalenie odbytnicy dzieli się na:

  • nieżytowe, ropne, gdy śluzówkę odbytu pokryte domieszką ropy;
  • nieżytowe-krwotoczny, gdy istnieje krwawienia z błony śluzowej;
  • Erozyjne podczas tworzenia owrzodzeń błony śluzowej;
  • polipoidalnej, kiedy to utworzony polipów.

Przewlekłe objawy odbytnicy jest głębokie uszkodzenia błon śluzowych. Jej rozwój odbywa się przez długi czas, nawet do kilku miesięcy. Z kolei, przewlekłe formy dzieli się na:

  • przerostowa gdy fałdy błony śluzowej są pogrubione i wygląda zbyt luźny;
  • zanikowe gdy, przeciwnie, gładka, a powłoka jest bardzo cienka.

przyczyny

Głównymi przyczynami choroby są:

  • Żywność, która jest często częścią ostrych, konserwy, wędzone żywności i alkoholu.
  • Częste zaparcia z zatorów żylnych.
  • Chorób organów wewnętrznych, odbytu, hipotermii.
  • Infestation: czerwonka ameba, Trichomonas, balantidiums.

objawy zapalenia odbytnicy

Ważnym znakiem obecności choroby – ból w odbytnicy. To może towarzyszyć krwawienie lub ropą. Podczas defekacji zwiększa ból. Gorączka towarzyszą ostre zapalenie odbytnicy. Towarzyszy postępu choroby dreszcze, fałszywe pragnienia wc, ociężałość i pieczenie w odbytnicy. Odbytnicy dodatkowości ma objawy takie jak biegunka, zaparcia lub odwrotnie, ból w kroczu, klaskać w dolnej części pleców lub genitaliów. Biegnie ostrej formy choroby trudniejsze do innych gatunków, ale rzadziej.

Wrzodziejące zapalenie jelita objawy zapalenia odbytnicy jest trochę inna. Na przykład, krew w kale jest charakterystyczny dla tej postaci choroby. Krew może być w postaci pęczków lub po prostu jasnym kolorze. Brak zakłóceń w funkcjonowaniu jelit. formą promieniowania wrzodziejące zapalenie odbytnicy charakteryzuje wypływ krwi z odbytnicy, jest depresja, uczucie ciśnienia w jelita, nudności do toalety są wspólne. Przewlekłe zapalenie odbytnicy ma objawów świądu lub pieczenia w odbycie, uczucie w ból odbytu charakteryzuje uwalniania śluzu podczas ruchu jelita, często zaparcia.

Odbytnicy: objawy, leczenie od środków ludowej

Środki ludowe oraz zmniejsza stan zapalny, który rozwija się w odbytnicy. Weź garść kwiatów nagietka i zaparzyć wrzątkiem. Ciepłej łaźni wodnej na 15 minut, ciągle mieszając. Fajne i odkształcenia. Picia codziennie do 4 razy, rozcieńczono wodą.

Jeżeli takie dodaje się roztwór (1 łyżka. Łyżka) 3% kwasu borowego (również 1 łyżka. L.), jest możliwe, aby uzyskać leki do lewatywy codziennie wieczorem przed snem.

Wziąć pół łyżeczki oregano i melisy, wlać do szklanki wrzącej wody i zanurzyć w kąpieli przez pół godziny. Następnie odstawić na 1,5 godziny i robić lewatywy retencyjne.

Kąpiel sitz jest używany skrzyp. Na litr wody podjęte pół szklanki ziół. Bulion twierdzą, 10 minut i filtrować.