644 Shares 3741 views

Chicks gołębie: rozwój, karmienie, rejestry hodowlane

Nowo wyklutych piskląt z jaj gołębi są formą zupełnie bezbronny: są nadzy, niewidomych, ich miękkie dziób, który nie pozwala im się wyżywić. Dlatego gołębie są gniazdowniki typu. Młode po raz pierwszy wymagają stałej opieki rodziców: ogrzewanie i karmienia. Zasilacze piskląt gołębi uzyskane z wola matki i ojca – mleka gołębia, który jest produkowany przez normalnie czasie młody wylęgu. Jeśli te dwa wydarzenia nie pokrywają się w czasie Brood często umierają bez hodowcy interwencyjnej.


Dove i gołąb nadal dostarczać noworodków z mleka średnio aż do wieku czterech tygodni. W pierwszych dniach był to jedyny niemowlęta żywności iz 6-7 dni dodaje się do niej zmiękczona ziarna którego objętość zaczyna wzrastać stopniowo.

Osoba może interweniować w procesie hodowli około dwudziestego dnia życia. W tym czasie, pożądane jest, aby umieścić osobną miskę z drobnego ziarna do gołębi. Odpowiednie zgnieciony proso lub pszenicy masą. Tak piskląt gołębi nie tylko dowiedzieć się, jak wybrać samemu, ale będzie lepiej i szybciej rosną.

Jeżeli ulica jest gorąco, a następnie cielęta dwutygodniowe można odświeżyć w zimnej wodzie przez zanurzenie ich szybko w odpowiednim pojemniku do głowicy, a następnie odciągnięcie. Szczególnie użyteczne takie procedury dovecots słabe i brak apetytu.

Kiedy młody zaczyna swój pierwszy lot z gniazda, największym zagrożeniem dla piskląt się przegrzeje i spragniony. Mogą nawet umrzeć, bo nie wiem gdzie koryta. Aby uniknąć kłopotów, dziecko zostanie podjęta w dłoni, przywodzi na pijących i delikatnie zanurzone w wodzie dziób.

Karmienie piskląt bez rodziców

Chicks luków gołębie wadze 13-18 gramów, która podwoiła się w ciągu kilku dni i miesięcy życia do osiągnięcia, w zależności od gatunku od 260 do 380 gramów. zasobów wewnętrznych dla żywych piskląt brakujący dzień po wykluciu, jeśli nie jest podawana, to po tym czasie, on umrze. Dzieci opuściły gniazdo, lub dołączyć inne rodziny lub są karmione sztucznie hodowcy.

Jeśli opcja – drugi, oprócz konieczności zapewnienia ciepła zawartość gołębniki żywności. Aż do wieku ośmiu karmić im lekko ciepłe żółtko z dodatkiem mleka pełnego. Chick podczas Lunch się mokrą, mieszankę składników odżywczych w strzykawkę i igłę wprowadzony na niego cienkiego odcinka rury kauczuku o długości około dziesięciu centymetrów, co jest łatwo podawane bezpośrednio do przełyku.

Po ósmym dniu można kruchym ciekły kleik z grochu mleka, mąki pszennej lub soczewicy lub moczyć krakersy i wykorzystać je do karmienia. Ponadto, kurczęta karmione również mieszaniną kurzego ciekłej i grochu masy lub kukurydzy. W każdym posiłku trzeba dodać kilka dużych ziaren piasku lub drobnego żwiru. Naczynie powinno być świeżo przygotowane i ciepłe.

W czasie upałów jest to niezbędne, aby upewnić się, że młodzi nie cierpią z powodu odwodnienia. Jeśli uprawa jest pełne piskląt żywności, nie mogą czuć się spragniony, ale czuję potrzebę wody. Być w stanie rozwiązać problem nocne sztuczne pojenia go za pomocą pipety.

rejestry hodowlane

Aby poprawić jakość hodowli, hodowca musi mieć najbardziej kompletne informacje na temat każdego ptaka: jego pochodzenia, wieku i cech genetycznych. W tym celu, gołębie domowe podlegają dzwonienia gwarantującej przed błędami w korzystaniu z hodowli osobników z niektórych dziedzicznych.

Najpierw trzeba zdecydować otwarte lub nieusuwalne pierścienie będą dostarczane ze swoimi gołębiami. Pisklęta w wieku od siedmiu do dziewięciu dni można z powodzeniem połączyły Druga metoda jest możliwa tylko dla seniorów pierwszy. Na pierścieniu zwykle oznaczyć początkowe litery nazwiska hodowcy, liczbę ptaków w księdze stadnej i kilka ostatnich cyfr roku jej urodzenia. Gdy procedura jest przeprowadzana w księdze stadnej muszą być rejestrowane jako wiele szczegółów na temat daty urodzenia danej osoby, jej koloru upierzenia, pokoje pierścieni rodziców i innych ważnych cech.