731 Shares 9986 views

Króliki jeść? Dekoracyjne królik: pielęgnacja i konserwacja. Pokarm dla królików

Obecnie, jako zwierzęta domowe dla dzieci nie ma tylko psy i koty, ale również króliki. Każdy właściciel takiego zwierzęcia musi wiedzieć, co króliki jedzą to, co lubią najbardziej, to warto dać, i że – nie, jakie są warunki niezbędne do zwierzęcia tak, że czułem się komfortowo.


Wybór zwierzaka

Jeśli zdecydujesz się mieć królików domowych, następnie przed zakupem, trzeba radzić sobie ze wszystkimi niuansami starannością. Fakt, że zwierzęta te są bardzo różne od zwykłych psów i kotów. Należy rozumieć, niż jeść króliki i czy będzie w stanie zapewnić normalne opieki. karmy dla zwierząt ze stołu po prostu się nie uda, więc wybór zwierzę należy traktować ostrożnie i odpowiedzialnie.

Poniżej zamieszczona jest zdefiniowana z rasy zwierzęcia. Wiele osób myli te same pojęcia „dekoracyjne” i „karzeł” królika. I to nie jest to samo. Dekoracyjny zwierzę – to zwykły królik, który żyje w swoim domu jako zwierzę domowe. Może to być dowolny rozmiar i marka nie spełnia żadnych standardów.

Jednak królików – zwierzę pewnej rasy, spełniać pewne parametry (ciężar i wymiary). Dla przykładu, dla standardowych królików torcheuhih pod warunkiem, nie więcej niż 1,3 kilogramów i długość ucha nie więcej niż siedem centymetrów. Obecnie ponad sześćdziesięciu ras zwierząt ozdobnych. Wśród nich są: białko, Motyl, Rex, baran.

Eksperci zalecają kupno królików w specjalnych szkółkach i hodowców, ponieważ sklepach nie zawsze są zgodne z wszystkimi przepisami zawartości królików. Tak więc, nie ma pewności, że dostaniesz zdrowego zwierzaka.

Co kupić królika?

Aby Państwa nowy przyjaciel żył wygodnie, należy zakupić przestronną klatkę dla niego. Nie powinno być wystarczająco dużo miejsca dla pijących i podajniki, tacy Lodge. Zasobnik należy wziąć plastiku, krata na królika będzie niewygodnie chodzić, nogi nie są przystosowane do siatki. Na dnie klatki należy umieścić siano i trociny drewnianej tacy, papier. Na gałązka musi być ustalona żłobie siano, Piły.

Królik klatki należy umieścić z dala od innych zwierząt, z dala od grzejników, baterie, TV i drzwi. Króliki boją się przeciągów i nie należy umieścić w domu zwierzaka w słonecznym miejscu. Promienie bezpośrednie nie wchodzą w klatce. W przypadku większości zwierząt temperatura komfort + 18-20 stopni.

Warunki życia zwierząt

Króliki są bardzo nieśmiałe stworzenia, dlatego, aby uniknąć niepotrzebnego stresu, lepiej jest izolowany od kontaktu z kotów i psów. Nie bierz sobie tę delikatną zwierzaka, jeśli masz w domu jest małe dziecko, które można chwycić zwierzę za uszy i skórę. W wyniku niewłaściwego obchodzenia się z królika może po prostu usychają.

Należy pamiętać, że zwierzęta mają delikatny kruchy kręgosłup, więc trochę rękę muszą być w porządku, że nie spaść z wysokości. Należy to zrobić w następujący sposób: jedną rękę pod pierś, aby przejść między nogami, a drugą trzymać zwierzaka, przytulając ją.

Lepiej jest wybrać rasę krótkich włosach, z długowłosy występuje więcej kłopotów. Nawet jeśli codziennie czesanie futro płaszcz zwierzę, nadal można uruchomić w tym samym problemem jak maty. Grzebień jest to niemożliwe, ale dlatego, że wyciąć specjalne salony. Z ras krótkowłosych takie problemy nie wynikają. Króliki dbać o ich futra. Kąpać psa ma sens tylko w bardzo rzadkich przypadkach, takich jak jeśli ma biegunkę. Następnie, zwierzę powinno być zabezpieczone przed przeciągami momentu aż warstwa wyschnie.

Jeśli zwierzę jest gorąco, można przetrzeć wilgotną szmatką uszu. To poprzez uszy królika wykonany termoregulację. Możliwe jest również, aby umieścić butelkę w celi z zimną wodą. Pomoże to w celu obniżenia temperatury.

Dekoracyjne królik: pielęgnacja i konserwacja

Czyścić klatki królika musi być kilka razy w miesiącu, i myć tacę – dwa razy w tygodniu, najlepiej po każdym użyciu. Pozwoli to uniknąć nieprzyjemnego zapachu w pokoju, a sierść zwierzęcia będzie zawsze czysty i schludny. Jeśli puścisz swoje zwierzę do chodzenia po domu, to mieszkanie jest konieczne, aby umieścić kilka zasobników.

Króliki uwielbiają żuć na wszystko, więc najlepiej, aby usunąć je z pola widzenia zakładu, buty, przewodów elektrycznych i innych przedmiotów niebezpiecznych. Lepiej jest kupić specjalne zabawki dla zwierząt, dla których będzie mógł ostrzyć zęby.

króliki z napędem elektrycznym

Pierwsze pytanie, które pojawia się przed świeżo upieczony właścicieli zwierząt – króliki jeść? Po tym wszystkim, zwierzę powinno otrzymywać wszystkie elementy niezbędne do pełnego rozwoju. Natura jest tak usytuowane, że króliki zawsze coś przegryźć ich zęby muszą szycia. A wartość odżywcza pokarmów roślinnych jest znacznie mniej niż mięsa. Dlatego, aby uzupełnić organizmowi wszystkich niezbędnych materiałów potrzebnych do jeść dużo jedzenia. Wszystkie te cechy sprawiają, że króliki w tych żarłoków. jedzą w ciągu dnia iw nocy. Niespodziewanie, te małe istoty mogą być stosowane do pasz do 30 razy dziennie. Jeśli mówimy o tym, co jest najlepiej karmić królików domowych, warto zauważyć, że istnieje szeroki wybór potraw, które mogą być podane do swojego zwierzaka. Ale nie może być ograniczona. W różnych zwierząt diety żywności powinny być obecne. Co pokarm dla królików ozdobnych najbardziej odpowiedni? Wszystkie hodowców są podzielone na pasze soczyste, gruby, koncentraty i żywności pochodzenia zwierzęcego. Każda grupa ma swoje własne specyficzne cechy zawartości wilgoci i składników odżywczych.

błonnik

Króliki jeść? Ich dieta musi być koniecznie obecny błonnik. Zawierają one duże ilości błonnika i bardzo mało wilgoci. Ale w zależności od stopnia mają bardzo różną wartość odżywczą. Takie pasze dotyczy słoma, siano, materiał gałązki.

Myśląc nad tym, co karmić królików domowych, trzeba mieć świadomość, że siano jest głównym składnikiem w diecie zwierzęcia. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że siano – bez smaku suchej trawy. Ale to nie jest przypadek. Ma dużo białka, witaminy, karotenoidy są obecne. Dla ludzkiej tkanki – jest substancja maloperevarivaemoe, a króliki idealnie jest przetwarzany ze względu na obecność w nich ciał niektórych bakterii. Oni żyją w tzw kieszeni kątnicy. Jeżeli króliki są trochę tłuszczu, wówczas mogą one zakłócać metabolizm. Dlatego w klatce w domowych powinny zawsze mieć dużo siana, nawet w lecie, kiedy jest dużo trawy. W przeciwieństwie do innych pasz, może być podane w dowolnej ilości, ponieważ nie zepsuć.

Jakość siana – najlepszy pokarm dla królików. Musi mieć przyjemny zapach, zielone liście i nie powinny być spożywane na surowo. Pokrzywa jest uważana za niezwykle użyteczne siano. Ma dużo witamin. Oraz zawartość białka jest w stanie zastąpić skoncentrowanej paszy. Na jej pokrzywy preformy zbierać przed okres kwitnienia, a następnie suszone w cieniu.

Jest również użyteczny i gałęzie. Króliki mogą zaoferować osika, wierzba, lipa, leszczyna, klon, akacja, drzewa owocowe (porzeczka, malina, jabłko) i malina. Zwierzęta gryźć kora stachivaya tym samym zęby. Ale topola, orzech i nie są zalecane, aby dać zwierzęta. Króliki mogą jeść suche łodygi zwiędłych roślin: chmielu, szparagi, nagietka.

Co do słomy, jest bez smaku i składników odżywczych w nim trochę. Od dobrze jest zrobić łóżko w komórce zwierzęcej.

soczysty RSS

Mówiąc o tym, co można dać królików domowych, i że – nie, konieczne jest zwrócenie szczególnej uwagi na szkolnym paszowego. To wszelkiego rodzaju ziół i warzyw. Zawierają one dużo wilgoci, niską zawartość błonnika, wielu witamin. Ze względu na obecność wody w takiej żywności ma wysoką wartość odżywczą.

Bardzo często początkujący hodowcy zastanawiają się, czy możliwe jest króliki buraki. Oczywiście, buraki, marchew, topinambur mogą być wprowadzane do zwierząt przynęty. Te warzywa mają właściwości mlecznych, a zatem są przydatne dla kobiet w okresie wychowywania potomstwa.

Burak zawiera dużo potasu i żelaza, ale czasami powoduje biegunkę. Warto też pamiętać, że wszystkie rośliny okopowe gromadzić azotany, jeśli uprawia się na ziemi, w którym wypłacane dużo nawozu. To warzywo jest szkodliwe dla swojego zwierzaka. Jeżeli oferujesz królika i buraków szczyty ze swojej strony, to jest całkowicie bezpieczne, ponieważ jesteśmy pewni ich jakości.

Mogę króliki dyni? Animal użyteczne dynia, marchew, ogórki, cukinia, kalarepa, rzepa, ziemniaki, jabłka i pomidory. Warzywa nie trzeba czyścić, ale umyć ciepłą wodą jest to konieczne, a następnie pokroić na małe kawałki. Produkty powinny być świeże, nie zepsute i nie tylko lody.

Mogę króliki kapusta? Bardzo często jest to związane z warzyw, które są szkodliwe dla swojego zwierzaka. W rzeczywistości tak nie jest. Może być podana, ale z umiarem, ponieważ może to spowodować niestrawność i wzdęcia. I to jest niebezpieczne dla zwierzęcia. Dlatego niedoświadczonych hodowców lepiej nie przeprowadzać eksperymenty i wybrać sprawdzonych i bezpiecznych produktów. Mniej niebezpieczne cienkie, niemal suszone liście tej rośliny, ale soczysty z żyłkami na ogół dają nie warto. Kalafior i kapusta czerwona daje również zaburzenia.

Świeże jedzenie wydają się szybko popsuć, więc ich szczątki niezbędne aby regularnie czyścić klatkę, w przeciwnym razie mogą one powodować biegunkę. Jeśli zwierzę zaczyna się takimi problemami, powinno zostać przeniesione do karmienia sianem na kilka dni.

Nie mniej konieczne trawa zwierzę. Powinny być one gromadzone w odległości od drogi. Króliki jak cykoria, rdestu ptasiego, łopian młodych liści, mniszek lekarski, quinoa, rabarbaru, pszenica trawa, pokrzywy i wszystkie seyannye ziołowych roślin. Warzywnictwa jest doskonałe zieleni rzodkiew, marchew, rzepę, truskawka, topinambur.

Na wiosnę, świeże zioła należy podawać z dużą ostrożnością, ponieważ mogą one powodować wzdęcia. Zaczynają dawać im powinna być stopniowo po części siana. Możliwe jest również w tym okresie oferta pet gałęzie wierzby, mają właściwości ściągające.

pasz treściwych

Co karmić królika pet? Jego dieta powinna być obecna skoncentrowany paszy. Są one nazywane tak, ponieważ zawierają duże ilości węglowodanów, białek, a nie w innych typach. Są bardzo pożywne i dobrze trawione. Kanały te obejmują zboża: pszenica, soja, kukurydza, owies, chleb, otręby. Do koncentratu można uszeregować i specjalistyczne mieszanki zwierząt na podstawie ziarna. Zwierzęta jedzą dobry posiłek, ale szybko odzyskuje, co może prowadzić do zaburzeń metabolicznych. Na dni 20-30 gramów królika wystarczająco skoncentrować. Karmiących kobiet część może być nieznacznie zwiększony.

Jeśli dasz swojemu pupilowi skoncentrowanej paszy, ma sens, aby wybrać granulowany. Od tego zwierzęcia nie wybrał właśnie to, co lubią. W obecnej sprzedaży teraz koncentraty witaminowe i mineralne.

karma dla zwierząt

Króliki mogą być zawarte w diecie olej z wątroby dorsza, mleko, mączki mięsno-kostnej. Produkty te powinny zostać dodane do gotowej paszy. Konieczność uzyskania w paszę zwierząt występuje, gdy brak żywienia białka. Są one szczególnie przydatne w pielęgniarskiej Doe.

witamina RSS

Króliki chętnie spożywać witaminę paszy. Należą owoce dzikiej róży, popiół górskie, pokrzywy siano gałązki igieł wyrosły ziaren. Zaleca się, aby wziąć zimowy sosnowe gałęzie, ponieważ są one mniej żywicy.

Ogólny schemat podawania

Jeśli gromadzi wszystkie informacje o królikach żywieniowych, można streścić w następujący sposób. Latem zwierzęta powinny mieć soczyste i zieloną paszą z dodatkiem stężonego paszy i siana. W zimie, konieczne jest, aby dać siana z koncentratu paszowego i warzyw. Sine qua zawartość zwierzę jest stała obecność w komórce siana. To może być zawieszone lub kupić oddzielny podajnik dla niego, to nie była brudna. Ważne jest, aby dać pokarm dla królików w nocy, ponieważ w naturalny sposób są crepuscular zwierzęta, więc mogą zjeść posiłek w ciemności.

Soczyste pasza jest stworzenie możliwości rano do pozostałości może być usunięte w czasie. Warto również zegarek czy po jedzeniu zaburzenia pojawił. Koncentraty można podawać w nocy. Jeśli właśnie zakupione zwierzę, następnie droga zaleca się karmić tylko siano. A potem stopniowo przejść do innego jedzenia. Musimy zawsze pamiętać, że króliki są bardzo wrażliwy układ pokarmowy. Czasem nawet łagodny stres reagują biegunkę. Ale w tym samym czasie, zwierzęta szybko przystosować się do nowych warunków.

miniaturowy owca

Miniaturowy owca – dekoracyjny skała królika, jest niezwykle popularne w tej chwili. popularność zwierzę jest zrozumiałe, gdyż najwyraźniej zwierzę wygląda pięknie. Króliki tej rasy bardzo przypominają malutkie owce. Ich charakterystyczną cechą jest obecność zakładek w kształcie podkowy. Ich długość wynosi 23-28 cm.

Zwierzęta mają małą tułowia o cylindrycznym kształcie i małej ogona. Kobiety są bardziej skromne rozmiary niż samce. Uszy królików spadła, a jego głowa dość masywny, z szerokim czołem, dla których rasa zawdzięcza swoją nazwę. futerkowych jest miękka i gładka, o grubości podkładu.

Miniaturowe owce – królik waży mniej niż dwa kg. Osoby o dużej masie nie są dopuszczone do wystawy, ponieważ nie spełniają norm. Nabyć rodowodem zwierzętami jest zalecany dla doświadczonych hodowców, ponieważ niedoświadczeni kupujący mogą dostać małego królika, jak czystej krwi zwierzęcia. Tak więc czasem nieuczciwi sprzedający oszukać klientów.

W Rosji rasa ta pojawiła się niedawno – 10-15 lat temu, ale już stało się bardzo popularne wśród miłośników zwierząt ozdobnych. Młoda rasa była rezultatem krzyżowania miniaturowych zwierząt z mięsem francuskiej rasy. Doprowadziło to w Holandii w 1950 roku, otrzymała uznanie powszechnego w 1964 r.

Owce karłowate są powszechne na całym świecie, są idealne do przechowywania w domu. To zwierzę może być najlepszym przyjacielem dla dzieci w wieku powyżej 10 lat. Jeśli kupisz zwierzę dla małego dziecka, konieczne jest monitorowanie ich rozmowy, dziecko nie spowodować zranienie zwierzęcia.

Małe stworzenia są bardzo dumni temperament, pomimo skromnych rozmiarów. Zwierzęta są bardzo aktywny tryb życia, ale dlatego, że muszą mieć wystarczająco dużo czasu.

Ciekawostki o królików

Najmniejszy królik na świecie rozpoczęła się w Ameryce Północnej. Waży tylko 400 gramów.

Zwierzęta mają niezwykłą strukturę oczu: nie odwracając głowy, widzą doskonale wszystko, co dzieje się z tyłu.

Nawet podczas odpoczynku pysk i wąsy króliki są w ciągłym ruchu, ponieważ zawsze wyciągnąć oddech w czasie, aby wiedzieć na temat zbliżającego się drapieżnika.

Najdłuższe uszy na świecie ma zwierzaka o imieniu skórek Geronimo, ich długość wynosi 79 centymetrów.

Zamiast epilogu

W tym artykule, rozmawialiśmy o tym, co są takie słodkie zwierzęta jak króliki dekoracyjnych. Opieki i konserwacji zwierząt w domu nie jest dokładnie łatwe. Dlatego należy znać wszystkie szczegóły przed rozpoczęciem sobie to słodkie puszyste. Staraliśmy się opisać szczegółowo zasady królików karmienia, ponieważ jest zasilany – najtrudniejszy moment w opiece nad zwierzętami.