621 Shares 1433 views

Kiedy rozpoczyna się pierwszy ruja u kotów? Zachowanie kota w ogniu

Dla tych, którzy mieszkali w domu czworonożne kotek, warto dowiedzieć się więcej o tym, kiedy rozpocząć pierwszej rui u kotów, jak również zachowanie tego mruczenie w tym okresie życia. Bardzo ważne jest, aby znać wszystkie szczegóły, ponieważ w trakcie tego procesu, nie jest fizyczne zmiany w organizmie, drugi staje się zachowanie zwierzęcia. Na przykład, możliwe jest agresja, która jest niebezpieczna dla gospodarza.


Kiedy koty w ogniu po raz pierwszy

Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwa. fizjologiczny proces zależy od różnych czynników. Mimo to, kwestia kiedy rozpoczyna pierwszy ciepła u kotów można odpowiedzieć na temat – to w wieku około sześciu do dziewięciu miesięcy. Chociaż istnieje czworonożny, w których występuje ten proces w pierwszym roku. Jeśli nie wystąpiły rui, powinno być obowiązkowe, aby pokazać kota do weterynarza, jak w tym przypadku, jest to całkiem możliwe hormonalne charakter. Następnie należy poddać obróbce.

Jakie czynniki wpływają na pierwsze ciepło kota

1. Rasa.

2. sezonu.

3. Obecność męskiej stronie.

4. Wymiary kotów.

Więcej informacji na temat procesu

Płciowo dojrzałe puszyste piękno ciepła przeszkadza trzy razy w roku, o ile nie zostały wysterylizowane. Wiele interesujące wiedzieć, ile dni rui u kotów. W rzeczywistości, czas trwania takiego zdarzenia wynosi około dwóch tygodni. Jeżeli istnieje zaburzenia równowagi hormonalnej, wówczas schemat procesu zakłócone. Przedstawiciele orientalne rasy mają skłonność do częstszego ciepła.

Zachowanie czworonożnego buczenie w ogniu

1. Są podekscytowani.

2. Zachowanie kota w ciepła intensywnym.

3. Kontakt z kotem efekt pobudzający na nią.

4. wykazują silne i niezwykłe koty miauczy.

Dla niektórych objawów można twierdzić, że w ogniu

1. Brak wydzieliny krwi.

2. Wygląda nabrzmiałe genitalia.

3. wirowania w jasnym smarem.

4. Częste meow kota, jest bardziej czuły niż zwykle, walcowanie na podłodze, a trzeci na rogach.

5. Jeżeli skok z ulubionych obszaru lędźwiowo będzie zginać i pripadet przednie, tylne łapy biegów.

6. Być może brak apetytu.

7. Zwierzę przechodzi często do tacy na mały.

8. bezowocne wyszukiwania partnerem dla współpracującej kot krzyczy.

9. Zdarza się, że wszystkie z tych objawów podczas rui są żadne zwierzę lub mało zauważalne.

Jak uspokoić kota

Bez względu na to, ile dni rui u kotów, konieczne jest, aby zrobić wszystko, co możliwe, aby uspokoić pitomitsy.

1. Należy rozważyć większą uwagę mruczenie – przytulanie, głaskanie, trzymając na kolanach i rękach. W ten sposób możliwe jest, aby rozładować napięcie.

2. W celu odwrócić kota od cierpienia, trzeba grać z nim. Nowa zabawka zainteresuje kochanie. to będzie działać na mieszkania i skoki w górę iw dół, w wyniku uwolnienia dodatkowej podaży energii.

3. Powinno być mniej Koshu paszy w rui. Weterynarze uważają, że dzień nie jest absolutnie konieczne w tym czasie do karmienia zwierząt, a nocą w małych ilościach. Woda powinna być pod dostatkiem przez cały czas.

4. Aby uspokoić można włączyć do muzyki klasycznej.

5. W okresie rui, gdy pierwsza rozpoczyna się w koty, konieczne jest, aby odizolować ją w osobnym pokoju lub w łazience. Od nocy z krzykiem małżeństwa zostaną zminimalizowane. Najważniejsze – nie zapomnij zostawić pitomitsy kubek wody i umieścić wygodną kanapę.

6. Niektóre mruczenie pomaga homeopatii – jeśli weterynarz przypisują te leki, mogą być łatwo kupić w aptece.

7. Lek „Suprastin” – doskonałe narzędzie podczas rui u kotów.

Należy pamiętać, że ogrzewać pusty przez kilka lat prowadzić do problemów z ginekologii. W tym przypadku możliwe nawet raka piersi.

Jeśli kot w rui, co robić?

1. Kilka takie procesy mogą czekać, korzystając z powyższych zaleceń. Następnie należy upewnić się, aby związać pitomitsy z kotem. W przeciwnym razie istnieje zagrożenie dla jej zdrowia. W przykładzie wykonania odpowiednią tymczasową cat Alter kilku rynien.

2. środkiem ostatecznym – sterylizacja. Kot fizjologicznie położył misia. W przeciwnym razie możesz mieć problemy ginekologiczne. Ewentualne niekorzystne zmiany w jajnikach i macicy.

Tak więc, nie był pierwszym ruja u kotów. Wiek tutaj mogą być bardzo różne. Ale wtedy, gdy odbywa się w innych okresach buczenie życie, po nieudanej kryciem następna ruja zaczyna się około trzy tygodnie później. Kiedy kocięta rodzą się, następnym razem, gdy proces jest powtarzany przez kilka miesięcy.

Etapy rui

1. Proestrus. Jest to etap początkowy okres do trzech dni, podczas których zwierzę zachowuje się niespokojnie, szukając uwagę przez właściciela, ściera nogi zgięte kolana i spacery.

2. rui. Etap trwa od jednego tygodnia do pół roku. Tutaj parowania może również prowadzić do zapłodnienia samicy, wówczas występuje ciąży. Bardziej skuteczne krycie będzie w okresie od trzeciego do piątego dnia rui.

3. Metestrus lub interestrus. Jest to etap, kiedy ruja trwa od dwóch do dziesięciu dni. Jeśli istnieje stosunek płciowy z owulacja kota pragnienia zmniejsza się, a następnie całkowicie znikają. Kiedy umiera instynkt płciowy, samica agresywnie dotyczy mężczyzn.

4. anestrus. Faza spoczynku płciowego, kiedy jednostka powraca do normalnego życia.

Jakie czynniki zwiększają podatność zwierzęcia do anestrus

W czasie, gdy pierwszy zaczyna ruja u kotów, a w kolejnym powtórzeniu tego procesu ważne jest, że przez długi czas nie został zakończony. To jest prawdziwy problem, który powinien skontaktować się z weterynarzem.

Izolacja od innych kotów jej rodziny prowadzi do tego, że ona nie chce kota. W rezultacie właściciele powinni zastanowić się, czy to nie spowoduje poważnych patologii.

Sezonowość ciepła jest uzależniona od tego, jak dużo światła dostaje zwierzę, które żyje w mieszkaniu.

Mamy sterylizowane koty usunięcie macicy i jajników. Dlatego też, jeśli zwierzę zostało odebrane na ulicy, to jest całkiem możliwe, że nie jest to patologia, ale po prostu sterylizacja została przeprowadzona.

Jednym z czynników, które zwiększają podatność na koty anestrus jest niedoczynność tarczycy, lub niski poziom hormonu tarczycy.

Jak rozwiązać problem rui u kotów

Istnieje kilka metod, za pomocą których możliwe jest, aby rozwiązać ten problem.

1. Sterylizacja. Usunięte jajniki i macicę. W efekcie, całkowicie zatrzymuje się ciepła.

2. Materiały. Celem jest ciepło parowania z kotem. Następnie pitomitsy koniecznie uspokoić. Ważne jest, aby pamiętać, że częste ciąża i poród mogą prowadzić do poważnych chorób. Ponadto wykazano, że wyczerpanie emocjonalne i fizycznej natury można zaobserwować w tym przypadku.

3. Hormonalne leczenie. Z ich pomocą możliwe jest zatrzymanie rui u kotów. Leki te można kupić w aptece weterynaryjnej. Nadanie jej ulubione tych leków powinno być nie więcej niż jeden – dwa razy w roku. W wyniku otrzymania takiego leku może nie działać prawidłowo w organizmie zwierząt. Ponadto, może być utworzona z nowotworu jajników i macicy.

4. Uspokajające leki. Lekkie napary ziołowe pomóc kot jest łatwiejszy do przenoszenia ciepła. Ten preparat „kości słoniowej Bayun”, ale także lek „krople Bach”. Ale czasami ta metoda nie jest skuteczna.

5. zatyczki do uszu. Pomimo pół żartem radę, często razy takie asystenci są jedynym Zbawicielem podczas rui u kota – właściciele mogą spokojny sen.

Ważne jest, aby pamiętać, że zawsze w ogniu zwierzęcia – prawdziwy stres. I tu koty nie zdają sobie sprawy z jego działania, zachowania. Dlatego właściciele nie musieli ich ukarać. Po prostu trzeba być cierpliwym.