280 Shares 9307 views

Jak wybrać koła „audi”?

Koła – to nie tylko bezpieczeństwo swojego ruchu, ale także licznik i zabezpieczenie przed jadące samochody. Często jednak wielu kierowców zdecydować się na zakup płyt ze względu na strojenie, nie myśląc o innych funkcjach. Ich jakość może zależeć nie tylko komfort podróżowania, ale być może i życie. Oprócz tych cech, Określona część wpływa racjonalnego zużycia benzyny, wentylowanych tarcze hamulcowe, obciążenie zawiesiny, gładkości. Oraz w celu czujesz się na drodze jest nie tylko wygodne, ale również bezpieczne, trzeba wiedzieć, jak wybrać tę część zamienną. W tym artykule dowiesz się, jak wybrać koła „audi”.


Wybór materiału

Wszystkie istniejące obecnie ze stopów mogą być wykonane z dwóch różnych materiałów – aluminium i magnezu. Ta druga opcja jest bardziej odpowiedni dla sportu „Audi”, jak to ma lekki. Ale tu trzeba wziąć pod uwagę fakt, że części magnezowe, w przeciwieństwie do aluminium, silnie narażonych na korozję, dzięki czemu stała opieka nad nimi jest nieunikniona.

Sposób wytwarzania

Ponadto, dyski „audi” są podzielone na dwie kategorie – odlewane i kute. Pierwsza opcja jest idealna dla tych maszyn, które mają duże hamulce tarczowe (jak częste strajki i ataki na pit może powodować mikropęknięcia). Optymalna dla wszystkich modeli „audi” służyć kute warianty, ponieważ są one bardziej trwałe niż obsady. Ale jest pewien wyjątek, który jest wygórowany koszt takich części.

wymiary

Jak wiecie, niemieckie samochody „Audi” produkowane są w dwóch wersjach – pasażera (seria A4, A3, itd …) i quad (model Q7). W zależności od średnicy płyt może mieć rozmiar od 14 do 18 cali. Wybór stopu „audi” koła, to najlepiej skupić się na wybór wielkości i parametrów, które zostały ustalone przez producenta. W żadnym wypadku nie zakupić części z mniejszą lub przeciwnie, większą średnicę, co może znacznie wpływać na bezpieczeństwo samochodu w ruchu. W odniesieniu do szerokości napędu powinno być o 30% węższe niż wymiary obrzeża. W przeciwnym wypadku lekceważyć zasada ta grozi nierównomiernego zużycia bieżnika, co z kolei negatywnie wpływa na parametry jazdy niemieckich samochodów.

Wybierz producenta

Zaleca się, aby zakupić tylko Czyste aluminium „Audi”, ponieważ jest to w jaki sposób będzie można zabezpieczyć się przed podróbkami. Ale teraz znaleźć takie produkty jest bardzo trudne, pomimo ogromnego asortymentu. Dlatego też, jeśli nie jest to możliwe, to najlepiej kupić CD ze zweryfikowanych firm (i nie może być 30 lub więcej), które sprawdziły się na rynku.

cechowanie

I ostatnia rzecz, którą trzeba zwrócić uwagę, więc jest to zaznaczone. Tarcze „Audi” powinna zawsze mieć logo producenta, typu, wielkości, dokładnej daty produkcji, numer ciepła i stempla kontroli radiologicznej. Wszystko to można znaleźć w dokumentach, które są dołączone do każdego dysku indywidualnie. Jeżeli dokumenty te sprzedawca nie daje, lepiej powstrzymać się od kupowania takich jak dyski – to nie tylko piękne akcesoria, ale także Twoje bezpieczeństwo.