862 Shares 5696 views

Adekwatność – jest poprawna

Niektóre wyrazy w języku wydają się dziwne, a czasami nawet wartości zerowe, daleki od oryginału. To, co stało się ze słowem „odpowiednie”. Koncepcja ta była „nieco pusty.” Który został nabyty zbyt szeroka, który jest stosowany bez odniesienia do konkretnej sytuacji.


Termin informatyka

Początkowo adekwatności – to tylko linia. Normalne jest poprawna. Nic specjalnego. A gdy mówił o „wartości ludzkiego”, czyli tylko akceptowalność społeczną jego zachowanie. zgodność tj określonych norm, a nie wyroku wartości arbitralne.

Zgodnie z oczekiwaniami

Samo słowo stało się niewyraźne. Stosując jego antonim – ofensywa. Kiedy osoba jest podany opis parametru „wartość”, co oznacza, że szacowany przewidywalności. I przewidywalność wynika z samej prawidłowości, wspomniano tylko powyżej. To jest zachowanie warunkowo „odpowiednie” osoby na podstawie jasnych zasad.

Formalnie i zasadniczo

Ale jeśli myślisz o jaki rodzaj przepisów oceniane są w ocenie adekwatności, sytuacja jest niejasna. Istnieją zasady etykiety, ale są one stosowane tylko w sensie formalnym. W praktyce, sztuka interakcji z ludźmi wymaga umiejętności i wrażliwość emocjonalną i elastyczność. A nie po formalnej etykiety.

Nękane przez niejasne wątpliwości?

Czasami na forach można znaleźć wołanie z głębi serca: „Wątpię, jego adekwatność”. Najczęściej poszkodowany nie jest pewny jego zdrowia psychicznego. Lub po prostu mieć trochę doświadczenia w danej dziedzinie i znajduje się w stanie zrozumieć szczególną sytuację związaną z relacjami z ludźmi. Co można doradzić? Uspokój się, a jeśli nie są głosy lub myśli o wielkości własnej bezwartościowości, – udać się do psychiatry. We wszystkich innych przypadkach wystarczy zwrócić się do psychologa. Często osoba nie jest w stanie spojrzeć na siebie i dlatego uważa, że ich zachowanie jest złe.

zasady komfort

Więc odpowiedniość – bardzo ogólne pojęcie zdolności człowieka do przewidywalnie reagować tworząc minimum problemy innych. Etykieta wzrosła z potrzeby, aby nie powodować dyskomfort dla ludzi, którzy są wokół. On nie może zapewnić absolutnie scenariuszy wszystkiego. Więc jeśli czujesz się niepewnie w komunikacie, że warto się uczyć etykiety, ale mają jeszcze … i komunikować się w jak największym stopniu. Ale to nie wystarczy, aby porozmawiać – trzeba ostrożnie podejść do tego problemu, wyciągać wnioski, zauważając różnice. Nawet emocjonalnie bardzo wrażliwy człowiek może opanować komunikację kosztem inteligencji. Wystarczy pomyśleć, analizować, zestawianie – i odnieść sukces.

Powstrzymania się!

Jeśli jesteś menedżerem lub osoba odpowiedzialna, jako lingwista, polecam, aby nie używać tego słowa, nawet w rozmowach z ludźmi, którzy robią to często wykorzystywane. Jest zbyt nieprecyzyjny i daje zły smak był przy użyciu języka. Jeśli chcesz powiedzieć podniesiony – powiedzieć, że jest przewidywalna – zbyt wielkie słowo, niezawodny – w języku rosyjskim i jasne. Nie szydzą z językiem i nie pokazują się gorzej niż jest w rzeczywistości.