511 Shares 8022 views

Zastępowanie katalizatora ochronnika. Katalizator lub płomieni: co jest lepsze?

Większość współczesnych modeli samochodów są w swojej konstrukcji technicznych rozwiązań, które zapewniają komfort i kierowców i pasażerów. Jak nowoczesnych samochodach najbardziej przyjaznych naturze. zanieczyszczają one powietrze jest minimalne, a hałas z nimi podczas jazdy jest mała. Minimalne szkody dla środowiska uzyskuje się za pomocą układu wydechowego i katalizatora. Ustawodawstwo naszym kraju jest bardzo lojalny do oczyszczania gazów spalinowych, a katalizatory mogą zmienić nie tylko na tym samym urządzeniu, ale również bardziej uproszczona struktura. Ale większość kierowców uważają, że bardziej uzasadnione wymiana katalizatora tłumik płomienia. Zobaczymy, czy tak jest.

Katalizator: co to jest i dlaczego potrzebujemy?

Katalizator – niezbędny element dla każdego samochodu. W Europie, to urządzenie bez ruchu samochodowego jest zabronione.

Urządzenie realizuje funkcję utleniania niebezpiecznych związków, które znajdują się w gazach wylotowych. Zgodnie z projektem, urządzenie jest niezwykle proste.

Katalizator wytwarza się w specjalny filtr porowaty. Poprzez tego filtra są gazami. Ale jeśli nie patrzeć na prostej konstrukcji, ceny tych produktów są dość wysokie. Można to tłumaczyć obecnością metali szlachetnych w urządzeniu w wystarczająco dużych ilościach. Katalizatory można znaleźć także sole palladu, rodu i platynę. Dla większości kierowców jest bardzo drogie, wielu przechodzą na tłumik płomienia zamiast katalizatora.

typy przetworników

Istnieje kilka rodzajów konwerterów na myśli media. Ten czynnik jest rozpylany szczególną osadzania katalitycznego. W niektórych modelach pojazdów, może to być blok ceramiczny lub specjalną komórkę metalu.

kierowcy ceramiki kosztuje znacznie droższych metali. Ale to ma znaczący wadę – dość kruche. Tylko jedno trafienie na tyle mała, aby komórki rozprzestrzenił się kamienia, a wydatki właściciel samochodu. Ponadto, ceramika mogą być zniszczone z powodu problemów z zapłonem. W ten sposób, po uruchomieniu urządzenia paliwo zapala się natychmiast i niespalone gromadzi się w układzie wydechowym. Jest to najczęściej bezpośrednio katalizator. Po uruchomieniu silnika, benzyna koniecznie wybuchnąć i kruszą ceramikę. Po raz kolejny, wydawanie pieniędzy jest nieuniknione. Innym ceramiczny o strukturze plastra miodu może zostać zniszczony w wyniku różnicy temperatur. Wystarczy wprowadzić dobrze ogrzewany samochód w kałuży. To wszystko.

Metal ten jest nieco wyższy pod względem niezawodności. On jest bardziej odporna na obciążenia mechaniczne uchwyty.

Główne katalizatory lęk

Ale także ceramika i metal nie lubią niskiej jakości paliwa, chłodziwa w komorach spalania, kuta ciecze, że kierowcy są używane do ługowania. Również nie podoba katalizatory zbyt bogatą mieszankę paliwa i na biegu jałowym.

Wszystkie te czynniki wpływają na jakość elementu. Ponadto, urządzenie traci zdolność zawierać toksycznych zanieczyszczeń, katalizator jest zatkany. Prowadzi to do zmniejszenia przekroju przepływu w kanałach, a silnik w wyniku stracić władzę.

Kierowcy mogli czasami usłyszeć historie, gdy jednostki te po prostu stapia się z przegrzania. I to nie pojedyncze przypadki. Gdy nie jest utrzymywać temperaturę katalizatora są ogromne. Nawet ceramika czasami topi.

Naprawa silnika po takich testach – drogie. Każdy to rozumie, więc wymiana Flash Catalyst przeciwzakłóceniowy – najlepszym rozwiązaniem, aby uniknąć problemów.

Pył zrujnuje silnika

Ceramiczne kurzu, co jest zawsze związane z wiekiem tworzy blok (chociaż pozornie nienaruszone) nadal wpada do cylindrów. często można zobaczyć przypadki ślusarz po demontażu grupę cylinder jest tam kurz. Pracuje tam jako prawdziwy ścierny. Prawdopodobnie każdy wie, jaki będzie wynik.

Niewielki, ale tak ważnym

Wszystko to sugeruje, że nie należy lekceważyć sposób odnosić się do tego projektu. Choć wydaje się niepotrzebne, to jest w stanie zniszczyć zarówno układu wydechowego i silnika. Mieszkańcy krajów Europy zmieniają katalizator po każdych 100 000 km. Ale nie jesteśmy w Europie, a nasi kierowcy wolą tłumik płomienia zamiast katalizatora.

Zupełnie bez katalizatora

Oto nadeszła chwila – i ten system się zepsuł. To może prowadzić do poważnych konsekwencji, pod pewnymi warunkami. Powstaje pytanie: „Co mam zrobić?”.

Na forach wiele popularnych tematów, które omawia zastosowanie urządzenia bez katalizatora. W opinii kierowców skarżą się na hałas i wibracje podczas jazdy bez tej części. Często ostrzegają ewentualnego przepalenia układu wydechowego.

Czy jest jakieś wyjście?

Zdecydowanie nie. Taka wymiana katalizatora typu flash tłumik. Dziś możemy znaleźć odpowiedni model dla dowolnych silników łapacze płomienia. Producenci oferują szeroki wybór modeli ze znormalizowanym systemie montażowym.

Wielu kierowców, którzy zdecydowali się na wymianę, to jest bardzo pochlebne rozmawiać o pracy tych jednostek. środki zmniejszające palność produkować większość zagranicznych producentów części samochodowych, jak i krajowych marek.

Płomień funkcje odcinania i projektowanie

Jest to jeden z typów rezonatorów. To odbiera i przetwarza spaliny, a następnie uwalnia je do chłodnicy powietrza i powolne.

Tych miejsc pracy w trudnych warunkach, więc mają pewne cechy konstrukcyjne. Większość funkcji są w materiale. Często zdarza się, że jest wykonana ze stali nierdzewnej o dobrej grubości ścianki. Większość z tych produktów są wykonane w przypadku dwóch warstw. Są one chronione przed uszkodzeniem. Czy nadal uważasz, że wymiana katalizatora w optymalnej tłumik flash? Zalety w skrócie. Istnieją również modelem jednowarstwowa, ale jest z blachy stalowej nierdzewnej nawet grubsze.

Odmiany przerywacze płomienia

Istnieją dwa rodzaje w zależności od rodzaju i cech funkcjonalnych:

  • Aktywne. Tutaj jako główny człon operacyjny stosowany wełny mineralnej lub włókien syntetycznych. Produkty te są jednowarstwowe, a trwałość ich słabsza. Działanie tych urządzeń jest związane z wysokimi temperaturami i wypełniacz tylko oparzenia. Ale w tym samym czasie, tych, którzy ustawić tłumik błysku zamiast katalizatora, głównie pozytywne recenzje w lewo. Ta cisza, komfort i jakość.
  • systemy reaktywne. W sercu nich – odbijających powierzchni stali żaroodpornych. Taki rezonator jest bardzo trwały.

Wielu właścicieli, którzy zdecydowali się zastąpić, bez opinii. Oba te projekty działać równie dobrze. Oba typy mają swoje zalety i wady.

Plusy i minusy

Powinien on być od razu zaznaczyć, że montaż ogranicznika płomień nie przewidują czyszczenia. Jest tylko jedna wada. Zadaniem ogranicznika płomienia – dają komfort dla kierowcy i pasażera, aby silnik cichszą pracę, aby zapisać go przed zniszczeniem.

Ale z drugiej strony, wymiana Flash Catalyst tłumika (feedback pokazuje pasja władzy) zwiększa niezawodność samochodu. Innym razem – jest to gwarancja dla wielu typów produktów.

Ile będzie wymiana?

Dla nowoczesnych samochodów nowy katalizator kosztuje około 400 euro. Dla wielu jest to dość kosztowne. I jechać bez tego urządzenia – obecnie najgorsze. Tłumik płomienia będzie kosztować dużo tańsze, ale obecne modele z europejskich i rosyjskich producentów bardzo wysokiej jakości i są wiarygodne.

Tak więc, wymiana Flash Catalyst supresorowych (dostępnych informacji cenowych) – to znakomity sposób na zewnątrz. Więcej można ustawić wszystkie własne. Garaże oferują tę usługę od 3500 rubli. Jest to bardzo mała ilość, aw zamian – prawdziwy atut.

zainstalować odcinania płomieni

Ta praca nie będzie powodować trudności nawet dla początkujących. Tutaj tylko jest to konieczne – do usunięcia katalizatora śmieci, a na jego miejscu znajduje się po nabył odcinania płomieni.

Muszę powiedzieć, że to urządzenie spełnia normy Euro2. Jeśli masz więcej, to należy również zainstalować sondę lambda. Jeśli nie wiesz, jak zainstalować tłumik błysku, a następnie skontaktować się z punktem serwisowym. Ale można sądzić, że nawet początkujący mogą sobie z tym poradzić.

Trzeba dokonać wyboru

Oczywiście, jeśli katalizator jest wciąż żyje i działa prawidłowo, i niech sobie działa. Ale jeśli to się nie powiedzie, samochód wymiana i uratować silnik przed nieuchronnym zniszczeniem.

Do tej pory, to urządzenie nie jest zakazane przez nasze prawo. Nowy katalizator lub płomieni – co jest lepsze? Jest rzeczą oczywistą.