772 Shares 2384 views

Wentylacja w domu prywatnym – zbliża się do rozwiązania problemu

Dawno, dawno temu wszystkie domy zostały wykonane z drewna w Rosji, rąbane, który nie jest używany dowolny tynk wewnątrz lub na zewnątrz. Oznacza to, że budynek jest po prostu „oddychać”, wchłaniając powietrze z zewnątrz i przeniesienie go do środka. Okna i drzwi wykonane z drewna, też nie zakłócać naturalnej wymiany powietrza. Każda obudowa tamtejsze obecne rosyjskie pieca zagięcia przez komin powietrza wylotowego. W związku z tym i prowadzone wokół naturalnej wentylacji w prywatnym domu.

Nawet teraz, jeśli jesteś zainteresowany w budowie drewnianego domu z drewnianych okien i drzwi, z obowiązkowym kominkiem sprzętu lub pieca, problem wentylacji budynku po prostu znika. W tym domu, wszystkie procesy będą występować naturalnie, jak w dawnych czasach. Nie zostaną schłodzone w upalny dzień, w zimnych porach roku, kominek lub piec nie tylko ogrzewać pomieszczenia, ale również wziąć nieświeże powietrze. A jeśli mówimy o budynkach nie z drewna lub wyposażonego w bardzo ciasnym oszklenia, konieczne jest, aby zdecydować, jak wentylacja zostaną dostarczone w prywatnym domu.

Przykładem jest domek zbudowany na technologii. Taka ściana domu nie oddychać, więc są szczelne. Dlatego wentylacja w prywatnym domu, który został zbudowany na tej technologii, jest szczególnym problemem. W przypadku bardzo małego problemu domu jest czasami rozwiązać instalując nowoczesne okna, wyposażonych w system mikro-wentylacji. Ponadto, możliwe jest zamontowanie systemu wentylacji. Ma bardzo prostą zasadę działania, procedura instalacji nie jest szczególnie trudne. Od budynków mieszkalnych do przymusowo usunąć „złe” powietrze i na jego przejście od ulicy pompuje świeże, w tej samej objętości. Odbywa się to poprzez wprowadzenie do ścian i sufitów specjalne kanały wentylacyjne. Dlatego pytanie o to, co powinno być wentylacja w prywatnym domu, powinny być rozwiązane przez inny etapie projektowania. Dla konkretnej zasady pokojowej wentylacji musi być ustalana indywidualnie. Jeśli planujesz zbudować własne i wyposażyć swój dom, należy skonsultować się z doświadczonym ekspertem w kwestiach związanych z wyborem optymalnego systemu. norm budowlanych sugerują, że wentylacja w prywatnym domu może być jednym z typów: naturalne, przymusowej lub wymuszonym obiegiem powietrza zasilających. A potem tylko fachowiec może wybrać odpowiedni rodzaj wentylacji, jak również przestrzegania wszystkich norm powietrzu.

Dostarczamy i układ wydechowy posiada szereg zalet, z których jedna jest uważana za możliwość wykorzystania go w wymienniku ciepła, który zużywa energię i nie wymaga dostaw ciepłej wody. System wentylacyjny powinny być uzupełniane z odzyskiem ciepła, co zmniejszy procent utraty ciepła. Jeśli chcesz stworzyć umywalkę wentylacji, musi on być wyposażony w osuszacz powietrza. Jeśli mówimy o systemie wentylacji z odzyskiem ciepła, warto zauważyć, że pozwala utrzymać ciepło, nawet w przypadkach, gdy temperatura na zewnątrz jest minus, gdyż powietrze napływające do domu nagrzewa się, a dopiero potem doprowadza do środka. Wymiennik ciepła może być stosowane tylko w powiązaniu z systemem wentylacji. System ten znacznie redukuje koszty ogrzewania pomieszczeń. System działa w ten sam sposób i w okresie letnim, ale w przeciwnym kierunku. Więc to jest możliwe, aby zmniejszyć obciążenie klimatyzatorów i oszczędzać energię elektryczną.

Ważne jest, aby pamiętać o tak ważnej kwestii jak wentylacji kanalizacji w prywatnym domu. Taki system nie będzie zbierać różne gazy i nieprzyjemne zapachy z kanalizacji, co często prowadzi do negatywnych konsekwencji. Instalacja takiego systemu powinno być przeprowadzone po konsultacji ze specjalistą.