372 Shares 9294 views

Jak zrobić meble jig własnymi rękami?

Podczas tworzenia mebli, prawie wszystkie części muszą być połączone końcami. Ciągnąć go za pomocą kołków rozporowych, w której otwór jest wykonany. Jest tu potrzebny jest specjalny element. Można kupić lub zrobić dyrygentem meble własnymi rękami.

Co jest dyrygent meble

Dyrygent – ten pas, który ma kilka dziur i łusek. Stosuje się go do żądanej części jest umieszczony w tulei, a otwór wiertniczy jest wykonany. Aby zabezpieczyć obie części będą potrzebować pomocy jednego przewodu, a dane zapisywane są bezpiecznie, jak to możliwe.

Plusy dyrygent:

  • dokładne wiercenie;
  • szybkie i łatwe tworzenie otworów.

Na tych samych przewodów są wykorzystywane nie tylko w budownictwie, ale także w inżynierii mechanicznej. Ponadto, urządzenie pozwala na rurę wiertniczą i cylindryczną formę wstępną.

Różne rodzaje przewodów

W zależności od branży przewodów są klasyfikowane następująco:

  • Fałsz. Nazwa dostali od wykorzystania terenu. Urządzenie to stosuje się do przedmiotu obrabianego i jest zamocowany, za pośrednictwem której wykonano otwory.
  • Rotary. Z tych cylindrycznej wywiercony otwór. W tej osi obrotowych mogą być ułożone poziomo, pionowo lub skośnie. Obudowa jest wyposażona w czop.
  • Przechylenia. Są one używane gdy otwory są tworzone w wielu płaszczyznach.
  • W ruchu. Są one wykorzystywane do wykonywania każdego pojedynczego otworu. W tym przypadku model nie jest przymocowany do powierzchni, co oznacza, że nie jest to najbardziej wygodne.

Meble dyrygent z rękami

Jak już wspomniano powyżej, produkt ten jest niezbędny przy montażu mebli. Niektórzy ludzie wolą kupić, a ktoś do produkcji mebli przyrząd do wiercenia otworów ręcznie. Takie produkty sprzedawane we wszystkich marketach budowlanych, ważne jest, aby podnieść gotowego produktu do określonego celu. Koszt przewodu mebli zależy od jego wielkości, celu i producenta.

Najprostszym rozwiązaniem – niedroga, ale profesjonalny sprzęt z wieloma dodatkowymi funkcjami jest całkiem sporo. Dlatego dziś, w coraz większym stopniu uchwyty meblowe i szablony własnymi rękami.

Ich produkcji za pomocą płytki metalowej lub desce. urodziła im otwory, które będą służyć jako wytyczne. Ta praca jest prosta, aby poradzić sobie z nim każdy może.

Jak stworzyć jig

Tak więc, aby stworzyć meble jig własnymi rękami jest łatwe. Aby zacząć, trzeba:

  • Zgrzewarka;
  • Bułgarski;
  • wiertarka i niektóre narzędzia ślusarskie;
  • też z góry przygotować zworę 10 x 10 mm.

Po pierwsze, forma wstępna jest czyszczony z papierem ściernym i liczenie jest wykonywana. Odległość od centrum wynosi około 32 mm. Co więcej, przy czym każdy wzorzec jest wiercony otwór. Następnie tworzy skupić – to jest możliwe podjęcie metalowa płyta o grubości 1 mm. To musi zginać i przygotować się do rzeźbienia. Ostatnim krokiem jest połączenie tych elementów.

Produkt potrzebne do produkcji najbardziej precyzyjny i dokładny, inaczej korzystają z niego nie będzie, a jeśli niekorzystny scenariusz, może nawet uszkodzić meble. Mówiąc bardziej szczegółowo, aby dowiedzieć się, jak sprawić, by przewód, możliwe jest, patrząc różne tutoriale wideo. Najprostszym sposobem, aby to zrobić na wzór mebli, które również mogą szpiegować od ekspertów.

Do wiercenia nie powoduje powikłań i potrzebują przewodnika. Urządzenie to jest naprawdę potrzebne w montażu mebli. Oczywiście, dziś można kupić wszystko, ale lepiej jest zrobić meble jig własnymi rękami, bo wtedy taki sprzęt dokładnie dopasowane do określonego celu.