879 Shares 6072 views

Pomidor „szlachetny” – jedna z najliczniejszych i wielkoowocowych odmian

Pomidor „szlachcic” odnosi się do odmian połowie sezonu opracowanych niedawno przez hodowców domowych i nadaje się do uprawy w różnych regionach kraju. Odmiana ta charakteryzuje się bardzo dużych owocach, których masa sięga 800, średnia masa owoców – 600, ich kolor – fioletowo-różowym. Kształt tych pomidorów niejasno przypominają serce. pomidory te mają wspaniały smak. Wyróżniają się one wysoką zawartość cukru. Mięsiste owoce o niepowtarzalnym smaku. Najczęściej stosuje się je w postaci świeżej, ale ta odmiana jest również dobre dla przetwórstwa. Od okazuje się bardzo gęste i aromatyczne sok pomidorowy. Bardzo dobry wybór sosów i sosów wytwarzanych z tych pomidorów.

W sprzyjających warunkach pogodowych w czasie owocowania zaczyna się dużo wcześniej, więc w południowych regionach tego typu są często określane jako pomidorów wczesnego dojrzewania. Od momentu wysiewu przed owocowania odbywa się tylko 100 dni.

Pomidor „szlachetny” ma dość niski krzew. Maksymalna wysokość rośliny. – 1 m Średnia wysokość krzewu wynosi 80-90 cm odmiana należy do kategorii zakładów determinujących .. Jest to kombinacja roślin determinujących i krupnoplodnosti sprawia pomidory „dostojnik” tak popularne wśród amatorów ogrodników.

Gatunek ten jest wykorzystywany do uprawy w szklarniach folii polietylenowej i otwartym polu. Pomimo rosnących metod pomidora „szlachetny” charakteryzuje się zwiększoną odpornością na zarazę ziemniaczaną i owoców pękania. pomidory te są odporne na wiele innych chorób, pomidora, które zmniejszają wydajność i zmniejszenie okresu owocowania.

Pomidor „szlachetny”, a także inne odmiany pomidorów uprawianych przez sadzonki. Nasiona wysiewa się w żyznej glebie bogatej w torfie, w lutym-marcu. Sadzonki wymagają regularnej, ale nie zbyt obfitego podlewania. Często do uzyskania jednolitej kiełkowanie i wzrost siewek przyspieszenie zastosowania nowoczesnych promotorów wzrostu. Wielu ekspertów nie zaleca takiego postępowania, bo gdy rośliny są zbyt aktywne pobudzanie ich żywotność jest znacznie zmniejszona, co pociąga za sobą zmniejszenie w okresie owocowania, a zmniejszyła się wydajność. Dla najlepszego rozwoju roślin należy stosować regularne dressing złożonych nawozów.

Hartowane sadzonki powinny być sadzone w ziemi w maju, aw jej szklarniach filmowych sadzi się pod koniec kwietnia. Nie należy umieszczać więcej niż 3 rośliny na 1 metr kwadratowy pomidory, pomidor jako „szlachetny” jest potężnym, rozgałęzione krzewy i wysokie zagęszczenie skomplikuje wzrost roślin i regularną opiekę nad nimi. Ponieważ szczep należący do wyznacznika, głównej łodydze jego ograniczonego wzrostu. Pierwsze pąki pojawiają się na 8-9 liści. Wszystkie późniejsze kwiatostan 1-2 umieszczone za każdym arkuszu. W tym pomidorów silnie wyrażone zdolność pobegoobrazovatelnaya, więc ma wysoką wydajność i charakteryzuje się jednolitym dojrzewania owocu.

pielęgnacja roślin jest okresowo opatrunku (1 raz na 15 dni), obcięcie suchych liści, pasynkovanii, regularne spulchniania gleby i terminowego podlewania. Pomidor „grand” lubi wilgotne gleby, więc podlewanie powinno być obfite, ale bez ekscesów, bo silna gleb podmokłych zmniejsza produktywność zakładu.

Pomidor „grand”, przeglądy, które pozostawiają wiele ogrodnicy w różnych forach i stronach internetowych, zyskał wielu wysoce wydajny, dając wspaniałe właściwości smakowych i jego doskonałą składu chemicznego owoców. Wielu specjalistów zajmujących się uprawą pomidorów polecić tę odmianę do uprawy na pola uprawne.