240 Shares 8645 views

Jak upiec wiśniowe ciasto "Delight"


Tort wiśniowy "Delight" to niesamowite połączenie miękkiego ciasta, delikatnego kremu i jagód "z kwaśnością". To ciasto jest idealne jako deser na uroczystości lub romantyczną kolację. A może po prostu chcesz wypieścić zwierzęta z coś pysznego? Potem odważnie zacznij działać, a ty nie stracisz – smaczne wiśniowe ciasto będzie jak, bez wątpienia, bez wyjątku. Najpierw jednak decydujesz, jaki przepis zrobić wypieki.

Cechy deseru

Należy natychmiast zauważyć, że wszelkie wiśniowe ciasto "Delight" zawsze składa się z trzech warstw.

Pierwsza warstwa to ciasto. Może to być zupełnie inne. Czy lubisz kruchy? Sporządzić krótkie ciasto. Bardziej delikatne i topiące się usta uważa się za biszkoptową bazę. Także wiśnia to wiśniowe ciasto z ciasta francuskiego. Korzystając z kilku warstw, otrzymasz wyraźne wypieki. W każdym przypadku dolna warstwa produktu powinna być wykonana z ciasta. Najbardziej dogodnym wariantem przygotowania jest zwinięty krąg połoŜony na blasze do pieczenia lub pojemniku, tak aby były spódnice. Pomogą utrzymać kształt podczas napełniania "wewnątrz" ciasta kremem i wiśniami.

Druga warstwa jest śmietana. Powinno być grube w konsystencji, słodkie do smaku i kremowe w składzie. Dlatego głównym składnikiem jest zazwyczaj ser "Mascarpone" lub podobny do niego "Omichka" i "Zabawa". Jeśli nie masz tych produktów, spróbuj zrobić tort wiśniowy "Delight" z grubym kremem, gotowanym w tłuszczowym mleku i zmieszanym z bitą śmietaną i masłem.

Trzecia warstwa to wiśnia. Trudno sobie wyobrazić takie ciasto bez jagód. Mogą być świeże lub konserwowane, ale przestrzegać obowiązkowego warunku – braku nasion. Czasami wiśnie są układane bezpośrednio na ciasto, a wierzchołek pokryty jest kremem. Smak tego, co do zasady, nie zmienia się.

Jak przygotować ciasto wiśniowe "Delight" ciastem piaskowym

  1. Pół filiżanki mąki wymieszanej z pół łyżeczką soli, posiekać nożem o zmiękczonej margarynie (120 gramów) do jednorodnej kruszywej masy.
  2. Po wgłębieniu w środku wlać ¼ filiżanki zimnej wody i wymieszać gładkie ciasto. Powinien być owinięty w folię i umieścić w lodówce przez 2-3 godziny.
  3. Przygotuj napełnianie, aby mogło się ochłodzić. 600 g świeżych wiśni bez jajek i włóż do durszlaka zbierający płynący sok. Uformuj otrzymaną płynną mieszankę 1,5 łyżki stołowej skrobi i sto gramów cukru. Umieścić masę na powolnym ogniu i doprowadzić do wrzenia. Wlać świeże wiśnie do mieszaniny i wymieszać. Przygotowane wypełnienie jest układane na ciastku tylko w postaci całkowicie schłodzonej.
  4. Uważaj na przygotowanie kremu, który musi być chłodzony przed roztapieniem ciasta. 250 g kremu, 33-35% tłuszczu, wymieszać 150 gramów cukru i 250 g sera mascarpone.
  5. Z chłodzonego ciasta ciasta okrąg o średnicy nieznacznie większy od kształtu, tak że na bokach znajduje się zapas, w razie potrzeby przecina nadmiar. Piec ciasto w piecu w średniej temperaturze 15 minut.
  6. Po całkowitym ochłodzeniu się na piaszczystym fundamencie, postaw śmietanę, a następnie wiśniową masę. Po ochłodzeniu przez jedną godzinę gotowe jest niesamowite ciasto! Lacoste na zdrowie!