382 Shares 2540 views

Przepis na duszone ziemniaki z mięsem – zachowaj ciepło nawet w Polak!

Prawdopodobnie każdy wie, jak gotować ziemniaki z mięsem. I wszystko to jest uzyskiwane na różne sposoby, chociaż składniki są takie same dla każdego. To bardzo zimne danie, ocieplające duszę i ciało, prawie jak wino. Wyjątkowo satysfakcjonujące, jak mówią teraz – nazhoristo, ale dla ludzi głodnych i mrożonych takie pożywienie jest po prostu niezastąpione. Siła tego dania jest w prostocie. Jednak nawet najprostszy przepis na duszone ziemniaki z mięsem można uszlachetnić dodaniem mrożonych groszek, selera, pomidorów bez nasion i skórki oraz sosu w sosie wieprzowym, jak to zrobiliśmy.


Przepis na duszone ziemniaki z mięsem

Potrzebujemy czegoś

Czterysta gramów wołowiny, sześć dużych ziemniaków, cztery marchewki, łopatka selera, żarówka, trzy łyżki mąki, ziemniaki solone i pieprzowe, dwa pomidory. Załóż bulion wołowy, aby wylać go tyle ile potrzeba – produkty w kociołku powinny być przykryte płynem. Następnie łyżka sosu Worcester, trzy liście laurowe, pół szklanki mrożonego grochu.

Jak to zrobić wszystko – pierwszy etap

Wszystko jest cięte duże: cebula, marchew, mięso, seler. Pomidory sparzone wrzącą wodą, usuwają skórkę, usuwają nasiona i nadmiar soku. Lepiej jest używać kociołka. Ogrzać olej roślinny, szybko posiekać cebulę, marchew, pomidory i mięso – natychmiast od razu, mieszając nieustannie. Posypać mąką, obrócić kilkakrotnie, dodać bulion, sos Worcestersky, zamknąć pokrywkę, zmniejszyć temperaturę i gulasz, aż mięso stanie się miękkie. Być może zajmie to godzinę lub więcej, w zależności od jakości Twojej wołowiny.

Jak to zrobić – drugi etap

Teraz dodaj seler, ziemniaki, i kiedy gotujesz groszek. Przykryć pokrywę. Gulasz, aż ziemniaki będą gotowe, od czasu do czasu obserwując poziom płynu i mieszając. Przed usunięciem z płyty można posypać ziołami. Pamiętaj, aby pozwolić mu zaparzać w stanie zamkniętym o ćwierć godziny, a następnie smak naczynia znacznie się poprawi. Nasz przepis na duszone ziemniaki z mięsem nie jest dokładnie taki sam jak wszyscy inni! Jest to wyraźnie lepsze – zapach tego potrawy narysował kuchnię wszystkich mieszkańców okręgu w promieniu dziesięciu kilometrów!

Chociaż mięso było duszone, nie bałagan

Zrobiliśmy sałatkę z kapusty. Dlaczego? Po pierwsze, aby zwiększyć wydzielanie soku żołądkowego (trawimy jedzenie nie z płuc!), A świeża kapusta koniecznie poprawia apetyt, po drugie, ostra sałatka jest bardzo dobra z duszonymi ziemniakami, a sama jest smaczna. A potem przepisy kulinarne świeżych sałatek warzywnych uzupełniane są prawie wszystkimi receptami potraw mięsnych. Ze zdjęciami w książkach kucharskich jest oczywiste.

A oto kapusta

Rozdrobnić kapustę, zetrzeć marchewkę na małym tartaczu, pociąć cebulkę, posypać ją do miski solą i pieprzem, a następnie dokładnie szlifować ręce. Jak babcie mówią "pozdrawiam" kapustę poprawnie. Wlać sok z cytryny, olej roślinny. Możesz dodać wszystkie te przyprawy, które kochasz, a także zieleniny, jabłka, żurawiny lub żurawiny. I to jest kolejna kwestia, która z wielką przyjemnością zostanie zniszczona z dwóch dań przy stole: ten, który zasugerował przepis na duszone ziemniaki z mięsem lub kapusta, którą oferowaliśmy, jest kwaśna i chrupiąca. Są jednak warte. I prawie nie mogą bez siebie nawzajem.

I to nie wszystko

Konieczne jest, aby stół był zimą obfity. Dlatego musisz kopać nie tylko w piwnicy winnej, ale także w magazynach: na pewno jest beczka z solonym rozhik, banki z ogórkiem marynowanym, pomidorami, patissons. Połącz wszystko, aby gulasz ziemniakami z mięsem, zobacz, jak okaże się ciepło i świąteczne!