474 Shares 9821 views

Bardzo jadowity wąż aspidovyh rodzina: niektórzy członkowie i ich niebezpieczeństwo

W świecie istnieje wiele gadów, ugryzienie, które dla ludzi mogą być ostatnią. Każdy bardzo jadowity wąż rodzina aspidovyh mogą być bardzo poważne zagrożenie dla ludzi.

Wszyscy członkowie rodziny nie mają tendencję, aby pokazać się w oczy, co prowadzi głównie nocny tryb życia. Wolą żyć w norach i są najczęściej znaleźć w pobliżu rzek, ponieważ bardzo lubi wilgoci.

Aby je zobaczyć w ciągu dnia, a nawet na ziemi, tylko w okresie lęgowym. Każda rodzina jest bardzo jadowity wąż aspidovyh w tej chwili jest podwójnie niebezpieczny, ponieważ bez wahania połowów na osobę.

Uważa się, że ta rodzina ma zastosowanie tylko wąż koralowy, ale tak nie jest. Najbardziej niebezpieczne są przedstawiciele wszystkich rodzajów kobry i Mambas bardziej niebezpieczne (kobry).

Zazwyczaj te węże nie rośnie więcej niż 70 cm, ale niektóre rodzaje (Naja) rosną do dwóch metrów. Określony przez tępą głową i lekko spłaszczony kształt. Usta lekko naciągnięty, ale ponieważ głównym dieta składa się z myszy i małych płazów. Kolor tych węży są bardzo zróżnicowane.

Przedstawiciele rodziny nie występują w naszym kraju, ale na terytorium byłego Związku Radzieckiego wiele z nich. To samo Central Asian kobra (Naja Oxiana), to jest bardzo jadowity wąż aspidovyh rodzina przynosi wiele problemów mieszkańców Turkmenistanu i Tadżykistanu.

Należy zauważyć, że przypadki ukąszenia człowieka są znacznie rzadsze niż się powszechnie uważa. Ze względu na słabą odcinku od ujścia często zdarza się, że atak okaże się nieskuteczne: jest tylko miejscowe uszkodzenie tkanek miękkich, natomiast w gruczołach jadu węża zawiera tak dużo, że może on być na tyle za śmierć kilku osób.

Ale nawet w takim udanym (dla ugryziony) przypadku, objawowe leczenie ran nadaje się bardzo źle. Trucizna działa głównie na układ nerwowy (a to ze względu na porażenie), obserwuje się efekt hemolityczna.

Dowiedzieć się, co naprawdę ugryziony przez jadowitego węża aspidovyh rodziny, często tylko na ciągłej i bardzo ciężkich wymiotów. Czasami takie skurcze, które prowadzą do rozrywając wnętrzności. Wymioty często towarzyszy krwawienie wewnętrzne, szczególnie charakterystyczne asp zgryzu koralowców.

Często występuje silny ból głowy. Jeśli dawka śmiertelna trucizna nie było, to nadal ma wpływ na nerki, z czego dowodem jest rosnące we wszystkich przypadkach białkomocz. Zgony związane są głównie z rozwojem niewydolności krążenia, która występuje z powodu silnego auto-zatrucia organizmu.

Zielona mamba bardzo jadowity wąż z rodziny bolenie, jest bardzo niebezpieczne dla ludzi o słabych sercach, ponieważ jego jad skierowany mięśni poprzecznie prążkowanych serca. Jej przebiegły, że nawet najmniejszy kęs jest zabójczy jak toksycznego wpływu jego jad jest kilkakrotnie większa od kobry.

Jak już wspomniano, w diecie tych gadów należą jaszczurki, małe gady, a nawet owady. Zasadniczo, nie gardzi ptaki. Gdy zawartość w niewoli może być stosowany madagascan karaluchy, dżdżownice, świerszcze i małych myszy. Należy zauważyć, bez żywności mogą pozostać przez kilka tygodni, ale bez czystej wody może umrzeć w ciągu pięciu do siedmiu dni.

Tak więc praktycznie każdy jadowity wąż rodzina aspidovyh dobrze przystosowane do przechowywania w warunkach klatki. Inna sprawa, że konieczne jest ścisłe przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.