623 Shares 6464 views

Hillary krok, nachylenie Mount Everest: opis i historia

Co jest Hillary Step, wie każdy wspinacz, który marzy aby zdobyć Everest. Niektórzy mówią, że jest to straszne miejsce, usiane trupami nieudanych zdobywców „szczycie świata.” Inne – nic specjalnego i niebezpieczne grzbiet nie jest reprezentowana. W Alpach, na przykład, są też bardziej złożone ściany. A jeśli warunki pogodowe są sprzyjające i butelki mają wystarczającej ilości tlenu do pokonania stoku Hillary dostosowaną do wysokości ciała łatwo. Szerpów zrobić to kilka razy w trakcie sezonu. proveshivajut one linę, na której następnie trzymać wspinaczy i turystów biznesowych. Ale ten artykuł nie ma na celu odpowiedzieć na pytanie łatwe lub trudne do pokonania etap Hillary. Możemy tylko powiedzieć, co to jest. Oraz w informacji i zdjęć może tworzyć wrażenie złożoności kampanii.

Everest

W połowie XIX wieku brytyjski geodezyjne Survey zidentyfikowane przez instrumenty najwyższy szczyt w Himalajach. Wydawało się, że znajduje się na granicy Tybetu i Nepalu 15. szczyt wierzchołek na 8848 metrów nad poziomem morza, został nazwany na cześć szefa służby, inspektor George Everest. Brytyjczycy nie mieli pojęcia, że góra istniejącą nazwę. Nepalska nazwał ją Matką Bogów – Sagarmatha. Tybetańczycy i nazywa Góra Qomolangma. Dla nich szczytem świeci symbolizuje Wielką Matką Życia. Obszar ten został uznany za święte. Dopiero w 1920 roku Tybetański przywódca duchowy Dalajlama dozwolony Europejczycy starają się ją zaatakować. Jednak Mount Everest poddano tylko jedenastym pod uwagę wyprawy, która weszła na schodach Hillary'ego na Mount Everest. Jest on nazwany na cześć jednego z jej członków, co w połączeniu z Sherpa Tenzing Norgeyem pierwszy wstąpił na „szczycie świata.”

Jaki jest poziom Hillary

Wspinaczki na Everest nie jest technicznie wysokiej złożoności. Po drodze nie ma pionowe półki, które mogą wspinać chyba wyszkolonego wspinacza. Problemy napotykane przez zdobywców Everestu, sparowany tylko z ogromnych wysokościach górskich. 8000 metrów nad poziomem morza, zaczyna się tak zwaną strefę śmierci. Tlenu w rozrzedzonej atmosferze jest zbyt niska, aby podtrzymywać życie. Niska temperatura i ciśnienie dostać się do ludzkiej świadomości najbardziej nieprzyjemnych rzeczy, nagie instynkty bazowe. W tej sytuacji, każdy krok jest podana z trudem. I tutaj, bardzo blisko upragnionego szczytu, na wysokości 8790 metrów, rośnie Hillary Step – pionowy występ składający się z lodu i ubitego śniegu. Wokół niego nie ma sposobu. Z obu stron jest otoczony przez bardzo strome klify. Tylko jedna rzecz – wspinać się niemal pionową trinadtsatimetrovomu półkę.

Hillary wspinaczki na Mount Everest

Wyprawa z 1953 roku, jedenastym, składał się z ponad czterystu ludzi. lwia stanowiły tragarzy i przewodników – Szerpów. Ci ludzie mają długie życie na dużych wysokościach. Ze względu na dostosowanie Szerpów mieć objętościową lekkie i mocne serce, a także niesamowite zdolności adaptacyjnych do mrozem. Ekspedycja postępowała powoli. Podnoszenie i adaptacja trwała dwa miesiące. Grupę rozbili obóz na wysokości 7900 metrów. Pierwsza burza off top dwa brytyjskiego wspinacza Charles Evans i T. Bordillon. Ale ponieważ miał problemy z maskami tlenu, zostali zmuszeni do powrotu. Następnego dnia, 29 maja, aby spróbować swoich sił wyłączyć Nowozelandczyk Edmund Hillary z Sherpa Tenzing Norgeyem. Po południe trasa kol zablokowany swój ogromny firn scenę. Hillary zawiązać linę i zaczął się wspinać nachylenie prawie pionową. Tak dotarł do nawis śnieżny. Wkrótce lina do niego i Norgay wspinał. Wierzchołki parę wspinaczy osiągnięte na 11.30.

Złożoność wspinania związane z poziomem stanu Hillary

Pierwsi zdobywcy Everestu osiągnęła swój cel przed południem, a więc w stanie opuścić „strefę śmierci” przed zachodem słońca. To jest bardzo ważne. Ponieważ noc powyżej ośmiu tysięcy metrów nad poziomem morza oznacza pewną śmierć. Teraz podbój Chomolungma dostarczana na zasadach komercyjnych. Wielu bogatych i ambitnych turystów różnym stopniu przygotowania są wysyłane burzy Everest. Ale oni i entuzjastyczne wspinaczy sama rutyna. Powstanie świcie marsz w górę, sfotografowany na szczycie świata około 15-20 minut i szybkiego zejścia do obozu. Ale Hillary Step – nachylenie jest zbyt wąski, tak że brakowało dwie osoby. W rezultacie, o często tworzy kolejkę, a nawet konieczności walki. Po tym wszystkim, podróżujący służbowo, którzy zapłacili kilka tysięcy dolarów za wejście Everestu, nie chcą pogodzić się z myślą, że muszą oni zawrócić, ponieważ było późno. Niektóre przewody odmówić, iść na szczyt i giną po drodze.

Plany dla osób podróżujących służbowo

Istnieje kilka pomysłów, jak uczynić bardziej przystępne Everest. etap Hillary nie może zająć znacznie więcej niż ofiar. To nie wydaje się już tak nie do pokonania przeszkody. Na początku kwietnia, zespół Sherpa przybywa na stałe obozie, rozwijać swoją strukturę, a następnie idzie do góry. Tam, ci dzielni ludzie proveshivajut lin Hillary na schodach, które w trakcie sezonu wspiąć tysiące Europejczyków i Amerykanów. Te bogaci turyści będą śledzić Szerpów z bagażem i butli z tlenem. Tak poważnie rozważyć pomysł budowy Everest … windy. Oczywiście, szczyt góry będzie musiał umieścić kopułę, która będzie napełniany powietrzem jako kabiny. Ale nawet jeśli tłumaczymy ten śmiały pomysł w rzeczywistości jest jeszcze tysiące ludzi będą szturmować zboczach gór, biegnąc na szczyt pokrytej śniegiem.

Szerpów planu

Przewodniki, którzy też nie chcą stracić swoich zarobków, oferowane mniej kosztowny pomysł niż windą na Everest. To ma być kierowany przez kilka etapów Hillary nieruchomych schodów. Plan ten nie wygląda aż tak nierealne. Szerpów a więc ustalenie struktury do obozu bazowego na wysokości 5300 metrów. Są torując schodów po w ciągłym ruchu Khumbu lodowiec wyposażyć trasę do doliny ciszy (6500 m). Wcześniej one proveshivajut dwóch boisk w najwęższym punkcie ramieniu. Teraz jednak, oferują szeroki zestaw schodów do Hillary Step. Everest dzięki nim staną się bardziej dostępne, ponieważ ta skała nie będzie kolejek.