427 Shares 3062 views

Najstraszniejsze świat zwierząt: natura, pełna niespodzianek

Bóg stworzył nas na swój obraz i podobieństwo. Tak twierdzi teokratyczny teoria wyglądu człowieka na świecie. Nikt nie kwestionuje faktu, że wszyscy ludzie są fizycznie podobne do siebie. Ale nic takiego nie można powiedzieć o zwierzętach. Nawet wśród podwodnego świata bywają przypadki, że ich wygląd plunged naukowców i społeczeństwa w szoku. Tak, najgorsze zwierzęta żyjące w wodzie – szabla „fish-witch” (śluzic), Kałamarnica olbrzymia i IDIACANTHUS ATLANTICUS. Lista ta może być uzupełniona przez dwa-trzy „dzieci” Posejdona, ale rozważmy tylko te, które ekolodzy, naukowcy zidentyfikowali nie tylko jako straszny, ale jest to bardzo niebezpieczne.

Rybie szabla zawdzięcza swoją nazwę na cześć ostre szczyty jak potężne i długie zęby. Nieproporcjonalne i duża głowica jest zamontowana na krótkim tułowiu. Przez cały organizm ryb, których długość wynosi tylko 15 cm, pokryta jest twardą skórę, która chroni go przed atakiem innych mięsożernych odpowiedników. Gdzie ukrywa się szablą, nie jest łatwo znaleźć nic do jedzenia, ale gdy ofiara osiągnie oczy małej zębach drapieżnika, to nie pozostaje jakaś szansa na przeżycie. Zwierzęta te stanowią najbardziej straszliwe niebezpieczeństwo tylko dla życia morskiego, ponieważ strasznym i niebezpiecznym wyglądzie ryby – broni i środków przetrwania.

„Fish-czarownica” naprawdę wygląda strasznie – obraz pasuje do wykorzystania w dowolnym horroru. To niezwykłe stworzenie jest także niemal najbardziej rzadkie: podwodny świat, istnieje bardzo niewiele przedstawiciele gatunku bezszczękowce, do której należy i śluzic. Ryby te są tzw nocnych mieszkańców: cały dzień, chowają się w błocie, ale w nocy wybiera się na polowanie szukając jako ofiara już nie żyje lub wychudzonego stworzeniu.

Najstraszniejsze zwierząt na świecie – nie tylko życie morskie. Są przedstawiciele fauny, które najwyraźniej są obiekty, aby stworzyć popularnych powieści science fiction. Tak więc, mała naczelnych, lemur z Madagaskarze, który ma nazwę „aye-wieki” (rukonozhka), a jeśli pochodzą od ramy do folii powieść w Garri Pottere. Jego wąski pysk, wystające uszy i zwinne olbrzymie łapy z dużymi środkowymi palcami stworzyć wrażenie, że jest to skrzat Zgredek, Harry przyznał wolność.

Czasami najgorsze zwierzęta są również bardzo niebezpieczne. Na przykład, tęgoryjec. Ten robaki pasożytnicze, których rozmiar wynosi średnio 1,5 cm. Tęgoryjec może przenikać do organizmu kręgowca braku przestrzegania zasad higieny, jak również do gleby (pasożytem boso wystarczy chodzić na ziemi). Miejscem tych stworzeń jest jelito. Tęgoryjec mogą żyć w człowieka lub zwierzęcia do 4 lat. Ten pasożyt zamieszkuje prawie wszędzie, ale najczęściej w ciepłym i wilgotnym klimacie.

Co do zasady, najstraszniejsze zwierząt – tych, o które ludzie znają z filmów i opowieści. Doskonałym przykładem jest wampirem. Wydaje się, że to fikcyjna postać w opowieściach science fiction nie mają nic wspólnego ze światem zwierząt. Ale nie jest to absolutnie prawdziwe: wampir – faktycznie istnieje w Ameryce bat, w oparciu o żywności, która jest krew zwierząt. Ta kreacja jest nie tylko wielkim lato, ale także szybko biegać.

Ilość strasznych i niebezpiecznych przedstawicieli dużych fauny. Jednak najbardziej straszne zwierzęta świata – są ludzie. Tylko one spowodować ogromne szkody dla przyrody i dla siebie, wystawiając ludzkość i cały świat groźbą wyginięcia.