162 Shares 3926 views

Eukaliptus (drzewo), która rośnie? Wysokość eukaliptusa. Pnia eukaliptusa

Eukaliptus – łacińska nazwa Eucalyptus – jest wysoki szybko rosnące gatunki drzew i krzewów. Domem dla gigantów zielonych flory to najmniejszy kontynent – Australia i najbliższej wyspy z lądem. Wiecznie zielone drzewo eukaliptusa (drzewo) Europejczycy wniesiona do Francji w połowie wieku rosną w ogrodach XIX i karłowatych formach – w szklarniach. Od tamtej pory, te zielone wieżowce, pompy naturalnych i zarazki burzowe rozprzestrzenił się na cały świat.

Zakład „aby zmienić skórę”

Na Ziemi, nie wiele wiadomo o flory, które są zwolnione z kory samodzielnie. Rosyjski pisarz V. Solouhin uderzony przez fakt, że po wakacjach na Kaukazie. Zauważył, że eukaliptus – „wiecznie odmładzające” drzewo, Chynara (jawor) jest również w stanie samodzielnie przywrócić korę. Dla takiej funkcji w drzewie nazywa „bezwstydne” ludzi.

Jest on powszechnie stosowany silny i trwały pni leczniczy olejek eteryczny, liście, która nie resetuje eukaliptus (drzewo). Opis tej niesamowitej rośliny zawiera wiele interesujących szczegółów. Na przykład, zewnętrzna warstwa kory obsypany w marcu, gdy wystąpi spadek na półkuli południowej. Następnie pnie i gałęzie drzew eukaliptusowych są szary, zielonkawy, żółty, czasami niebieskawy.

Opis eukaliptus

Liście drzewa – a naprzeciwko następnego, a ich wielkość zależy od wieku. Główne cechy urządzenia blachy – tworzą jednoczęściowy płytki obecność gruczołów komórkakomórka z olejku. Dorosłe liście – lancetowate z zaostrzoną końcówką. Długość 12 cm, szerokość -. 2,5 cm w młodym wieku, mają wyraźne okrągłe srebra odcień lub postać w kształcie serca.

Eukaliptus – drzewo, nie dając cienie, bo blaszki liściowe włączyć krawędź na słońcu. Białe kwiaty – biseksualne, zebrane w kwiatostany wiechowaty lub baldaszkowaty, istnieje również pojedyncze. Działkami fuzji z jajnika, a odstęp zdrewniałe, wynik jest owocem – pudełko z pokrywką. Wewnątrz są małe ziarna, które wylano na zawory rozprężne.

"Eucalyptus" Rod

Kwitnące drzewa i krzewy zimozielone należą do rodziny mirtu. W Australii, w ostatnim stuleciu 90% z naturalnych drzewostanów były lasy eukaliptusowe. Istnieje około 700 gatunków eukaliptusa, które jednoczy rodzaju, większość rodzimych do Australii, tylko 15 zawdzięczają swoje pochodzenie do wysp Oceanii.

Ponad 100 lat eukaliptusa (drzewo) uprawiany jest w szerokościach umiarkowanych i tropikalnych na kontynentach Eurazji, Afryki i Ameryki. Nie było rozpowszechnione kilka ciepłolubne gatunki, które rosną w basenie Morza Śródziemnego, Stanach Zjednoczonych, Brazylii, na Środkowym Wschodzie, w Chinach. Należą do nich Eucalyptus:

  • prutovidny;
  • migdałowy;
  • piłka;
  • Ashy.

Eukaliptus kwiaty nie mają silny smak, ale przyciągają pszczoły. Kolektory te nektaru i pyłku w Australii wolą eukaliptus. Olejki eteryczne z różnych gatunków eukaliptusa stosowanego w medycynie alternatywnej i urzędowym jest stosowany w przemyśle perfumeryjnym, kosmetyki. Właściwości lecznicze mają również pozostawia te niesamowite rośliny australijskie.

Eukaliptus – najwyższe drzewo na świecie

Drzewa różnią szybki, gwałtowny wzrost. Można znaleźć bardzo duże okazy osiągnęły tylko w wieku dziesięciu lat. Oto niesamowite fakty:

  • migdałowy eukaliptusowego w pierwszych kilku lat życia, rozwija się do 3 m, grubości beczki 6 cm;
  • Drzewa in vivo, może być 5 lat, wysokość 12 m, grubość – 20 cm, znane są przykłady starych wyższe niż 150 m (30 m obwód sięga tak niezwykłe drzewa) ;
  • Wysokość (eukaliptus) korpusu 20 na ogół w wieku 30-40 m;
  • genetycznie zmodyfikowane drzewa w 5-6 lat, osiągając 27-30 m wysokości.

Słynny rosyjski pisarz i przyrodnik K.Paustovsky porównaniu eukaliptusa i drzewa iglaste. Okazuje się, że w wieku pięciu lat to wspaniała roślina produkuje więcej niż drewno świerku lub jodły w wieku 120 lat.

Wykorzystanie „zielonej” wieżowiec

eukaliptus wysokość drzewa 20 lat – 15-piętrowym budynku. W pełni dojrzałe i gotowe do komercyjnego lądowania ścinki w wieku 25-30 lat. Przez 40 lat drzewa są wyższe i grubsze bicentennial dęby. Eucalyptus są papier, karton. Światowa sława got it twarde i mocne drewno jest porównywalny pod względem jakości do czarnego orzecha. To prawie nie rozpadają, tonący w wodzie, odpycha insekty, stolarz.

Pnie eukaliptusa stosowane tam, gdzie niezbędne trwałość materiału. Stosy prostych i gładkich drzewa stoją w wodzie morskiej dla dwóch dekadach bez żadnych oznak rozkładu. Drewno z różnych gatunków, różnie zabarwionych, znamienny tym, tekstury. Zdominowany przez żółty, oliwkowy, biały i odcienie czerwieni, które są szczególnie poszukiwane w przemyśle meblarskim i dekoracji budynków.

transgeniczne drzewa

Zapalić drewno eukaliptusa ciężko, ale wyszedł z niego węgiel jest wysokiej jakości. działy biotechnologii przedsiębiorstw przemysłowych stworzyli genetycznie zmodyfikowane okazy, które rosną o 40% szybciej, nawet w gęstej plantacji, produkują więcej drewna i węgla. Plantacja roślin transgenicznych – eukaliptus, sosna, topola, papaja i inne owoce, rzepaku, soi, warzyw – zajmują więcej miejsca na świecie. Ich uprawa eksperymentalna prowadzona jest z 1980 roku w różnych krajach. Z tych roślin żywności, kwestie surowców, spotkał rosnące globalne zapotrzebowanie na energię może być skierowana.

Przez ponad 10 lat bada możliwość izraelskiego biotechnologicznej komercyjnej hodowli drzew GMO, eukaliptusa i topoli. Mass Wprowadzenie takich lądowań handlowych ograniczyć tylko w biologicznym przepisów bezpieczeństwa. Regulują one sferę obrotu produktów transgenicznych, ale nie przyjęty we wszystkich krajach.

Skutki wprowadzenia GMO dobrze znane, ale jest oczywiste, że transgeniczne eukaliptusa drzewa są bardziej odporne na szkodniki, może mieć niewliczone wpływ na glebę i organizmy żywe. Możliwe konsekwencje związane z łańcuchów pokarmowych w ekosystemach. Eukaliptus i pyłek topoli rozproszenie na dużym obszarze, żyć przez dziesięciolecia, tak szkodliwe skutki utrzymują się dłużej.

Co może być niebezpieczne zmodyfikowany eukaliptus (drzewa)? Gdzie uprawy transgeniczne przykład, otoczony naturalnych form, nie może być ich wzajemne zapylanie. Jest podobno w dziedzinie ekspertami bio-bezpieczeństwa jest obarczona niekontrolowane skutki. Może stać się rzeczywistością koszmarna scena z filmu science fiction, gdy pędy rosną z niewiarygodną prędkością i uderzać w ścianę.

Eukaliptus w projektowaniu krajobrazu

Zimozielone wiatroodporny ma doskonałe właściwości jako surowy wysycha gleby. eukaliptusa korzenie są w stanie pochłaniać niezwykle dużą ilość wody, więc drzewo nazywa się „pompa zielony”. Architekt krajobrazu wywoła wiele innych cennych właściwości, która ma eukaliptus.

Drzewo jest uprawiana w domu częściej, jest mało wymagająca, wymaga minimalnej konserwacji. Więcej czasu i staranności wymaganej do formowania bonsai przycinanie gałęzi wykorzystujących i główną łodygę. W projektowaniu krajobrazu eukaliptusa odpowiedni do stabilizacji gruntu na stokach, zboczach i brzegach zbiorników, aby zapobiec erozji. Preferuje mokry, ale dobrze suchej gleby gliniastej (pH – obojętny lub słabo kwaśny).

Lecznicze właściwości eukaliptusa

W szpitalach australijskich dawna wisiały gałęzie eukaliptusa do dezynfekcji powietrza. Przydzielone roślin lotny posiada działanie antyseptyczne i uspokajające. Napar z liści wykorzystywanych w medycynie ludowej jako środek wykrztuśny, dezynfekujące i środek przeciwzapalny. Zakażone rany przemyto 15% liści eukaliptusa bulion (uprzednio wyjałowioną).

olejek eukaliptusowy

Najbardziej odpowiedni do leczenia uważa olejek uzyskany z gatunków eukaliptusa kulowym (kulka). Jak medyczne surowce są tylko dobre stare liście rośliny. Zbierz je w lecie i jesienią, gdy zwiększa się odsetek oleju. Poddaje się ekstrakcji za lotne substancje zapachowe mogą być świeże lub suszone liście. Olejek eukaliptusowy – bezbarwny, żółty lub zielonkawy roztwór o przyjemnym zapachu. Pozostawia to produkt przetwarzanie doskonale odświeża powietrze, wypełnia go użytecznym i przyjemnym zapachu. Eukaliptol, część oleju, antyseptyczne wykrztuśne i pomaga w leczeniu chorób jamy ustnej i gardła. Jest on stosowany w aerozolach i cukierki na ból gardła, grypa.

Dla uprawa eukaliptusa w pokoju to lepiej użyć nasion gatunków stosunkowo nisko rosnące sadzonki i drzewka, aby umieścić w małej misce. To wymaga corocznego przeładunku lub przeniesienia, intensywne światło słoneczne i dobrze nawilżona.

Pachnące liście poszczególnych gatunków eukaliptusa mają własne smak, który łączy w sobie nuty cytryny, róży, fiołka, bzu. Większość olej zapach przypominający wawrzynu, terpentyny, kamfora. W miejscach, gdzie rosną drzewa eukaliptusa proszę spojrzeć eleganckie i użyteczne liści, czyszczenia lotny produkcję powietrza.