172 Shares 6777 views

Jaki jest największy ssak na świecie? Największym przedstawicielem ssaków

Top większość ssaków – kim oni są? Wiele niezwykłych tajemnic i faktów mieć Matkę Naturę. To tylko na pierwszy rzut oka wydaje się, że można dowiedzieć się o wszystkim i wiedzieć wszystko. Nie, to niemożliwe, tak jak niemożliwe jest, aby przeczytać wszystkie książki. Ponieważ coraz więcej osób dokonywania odkryć, tym bardziej nowych, bardziej złożonych zadań konfrontuje wszechświat. Pytanie, co jest największym ssakiem na świecie, nie ma już znaczenia – to wie każdy przedszkolak. Niemniej jednak, przeczytać coś nowego o niesamowitej kreacji – płetwal błękitny – to zawsze ciekawe.

Tak mówią legendy

W dawnych czasach, kiedy ludzie szczerze wierzyli, że krańce ziemi tam są zazdrosne i mściwe bogowie, kiedy jedzenie było eksploatowane przez łowiectwa i rybołówstwa, nasi przodkowie z wielkim szacunkiem dla przyrody i zwierząt.

Prawie nie wiedząc nic o faunie, wymyślili wspaniałych opowieści, które dzięki wspaniałej poezji, wprowadzonych złoty fundusz kultury i sztuki. Największym przedstawicielem ssaków, płetwal błękitny, często stał się bohaterem tych opowieści. on często przypisuje się rolę swego rodzaju chtoniczne potworów o dużym znaczeniu w strukturze naszego świata. Na przykład, jedna z legend arabskich mówi, że wieloryb Bahamut orki przestrzenie oceanu, powstrzymując na potężnego byka kutej, co z kolei wspiera ogromny rubin skałę. Na tej skale stoi anioł, a jego zadaniem jest śledzić, co dzieje się na świecie.

wąż morski

Należy zauważyć, że starożytni żeglarze zwane wielorybów nie tylko w rzeczywistości, największy ssak na świecie, ale w ogóle, wszyscy mieszkańcy głębokiego morza, którego wymiary inspirować i panika, i mimowolny podziw.

Istnieje kilka średniowieczne traktaty o tzw gigantycznej ośmiornicy, którego hobby było przewrócenie statki i łodzie i pożerający żeglarzy. To samo „horror” i powiedział, wieloryba, a nieco później w skandynawskich ludów było kilka ciekawych opowieści o „dobrych” i „złych” gigantów morze. Zło, nienawiść marynarzy i rybaków, a tylko zrobił to, co płynęli po morzach i oceanach w poszukiwaniu ludzi, a gdy stwierdzono, miłosierdzie nie były dobre … ale, przeciwnie, starał się chronić osoby i przyczynić się do statku, jak to możliwe w bezpieczne miejsce.

Interesująca jest również legenda o tym, jak mnich benedyktyński, który podróżuje w poszukiwaniu „Ziemi Obiecanej”, żeglowanie na Oceanie Atlantyckim, zauważył wspaniałą wyspę. Po dokonaniu modlitwę, mnich udał się, wydawało mu się, ziemia, zbudował tam ołtarz, i ofiarował modlitwy do Boga. A potem, ze swoim zespołem, mnich popłynął dobry dystans, „wyspa” zaczęła się poruszać, i … po prostu płynął dalej. Godne uwagi na fakt, że średniowieczny chrześcijańskich teologów wieloryb był uważany za symbol „ojca kłamstwa”, ale muzułmanie wciąż wierzą, że największy ssak na świecie jest częścią szczęście dziesięć mieszka w raju.

Bardzo, bardzo, bardzo …

Współcześni naukowcy nie przez długi czas nie wątpił, że tytan świata zwierzęcego jest tylko płetwal błękitny, niedawno odkryliśmy ten olbrzym, ważący aż 200 ton, a wielkość – ponad trzydziestu czterech metrów, która jest równa wysokości budynku dziewięć-story. I nie, czy taki whopper wydawało nieszczęsnego mnicha „Tajemnicza wyspa”? Nawiasem mówiąc, serce wieloryba waży około tony – 700 kilogramów i języka – 4000 kg.

ciekawostki

Blue Whale – nie tylko największy ssak na świecie, ale także najbardziej tajemnicza. Do tej pory naukowcy nie wiem nic o tych niesamowitych stworzeń, które, oczywiście, tylko podsyca zainteresowanie nimi. W szczególności, niedostatek informacji ze względu na fakt, że wieloryby żyją w otwartym oceanie, i obserwować ich zachowanie jest trudne.

Jednak nie tak dawno temu, zespół naukowców udało się sfotografować niezwykłe momenty karmienia tych zwierząt, a także w jaki sposób wolno ich legendarne fontanny. Jak się okazuje, uwalniając w strumieniu powietrza około piętnaście metrów, wielorybów oddychać. Żywią się blisko powierzchni wody, a głównym dieta z kryla jest – najmniejsze przedstawiciele fauny światowych. Zabawny paradoks – fauna gigant zjada „krasnoludki” .. Aby normalnie funkcjonować, wieloryby muszą jeść o cztery miliony kryla, a zatem nie dziwi fakt, że polowanie spędzają dużo czasu !.

Ciekawe funkcje

Największy ssak na świecie ma wyjątkowe cechy. Na przykład, te masywne, potężne stworzenie niezwykle zgrabna i nawet elegancki. Spektakularny nurkowanie w głąb ponad stu metrów, nie może być za godzinę lub więcej, i pływać z prędkością 42 kilometrów na godzinę. dziwne niskie dźwięki, które sprawiają, że pod wodą jest około 188 decybeli. Dla porównania, najpotężniejszego samolotu „mówić” o natężeniu 140 decybeli.

inteligentne istoty

Nie tak dawno temu, naukowcy dokonał interesującego odkrycia: Okazuje się, że jest największym ssakiem na świecie, jest również jednym z najmądrzejszy. Inteligencja płetwal błękitny jest imponująca, a co do jego wypowiedzi tutaj wszystkich osób zaangażowanych w uwagach po prostu wzruszyć. Rozszyfrować „rozmowę” z płetwal błękitny jest nadal niemożliwe, a teraz wiadomo jedynie, że ich „śpiewu” jest o wiele bardziej skomplikowana, a jeśli mogę tak powiedzieć, sensowne niż myślałem kilka lat temu. W „Mowa” wieloryby slovopodobnyh istnieje wiele elementów, które są bardzo podobne do ludzkiego zdaniu. Zadziwiające jest to, że te „propozycje” są skonstruowane w taki sposób, że można usłyszeć frazę informacyjny w razie potrzeby. Komunikowanie, wieloryby szukasz małżonka, zagubione dzieci, powiadomić świat o swojej obecności wody, i ostrzec o gotowości do ataku wroga.

I? ..

Na wieloryby, wszystko jest jasne, choć, mówiąc w efekcie, prawie nic nie jest jasne. Ogromne, ciche, tajemnicze, nieskończenie mądry – zawsze będą przyciągać umysły naukowców i tylko miłośników przyrody. Jednak, aby rozwiązać zagadkę tak wspaniałych stworzeń jest prawie niemożliwe. I co jeszcze ma największe ssaki na świecie?

Prawdopodobnie pierwszeństwa należy do mocną słonia afrykańskiego, której wielkość wynosi do 8 metrów długości i 3,3 metra wysokości. Waga tego terenu tytanu wynosi około 6 ton. Naturalnych wrogów zwierzęcia nie ma jednak małe słonie, oczywiście, podatne na hieny, lamparty, lwy i krokodyle. Należy jednak pamiętać, że słoń zazdrośnie strzegą swoich dzieci, a szansę zjeść slonyatinkoy mają praktycznie żadnych drapieżników … Więc najniebezpieczniejszym wrogiem słoni był i będzie tylko człowiekiem.

Na lądzie słonia, oprócz Chin, istnieje inny konkurent pławny – południowa Słoń, który jest obecnie uważany za największego drapieżnika. Wielkość tych stworzeń podchodzi do trzech metrów i waży 4000 kg.

Największe ssaki są zawsze bardzo interesujące dla tych, którzy lubią i cenią naturę. Oglądając te stworzenia, jest to niemożliwe, aby nie myśleć o tym, co nasz świat, gdy ludzie pragną może stać się prawdziwym rajem na ziemi …