241 Shares 9432 views

Kto jest on – największy gryzoń na świecie?

Giant gryzoń kapibary żyje w Ameryce Środkowej i Południowej, na terytorium Gujany Francuskiej, Peru, Argentyny, Brazylii i Urugwaju. Ten roślinożerny ssak należący do capybaras rzędu. Niektóre z Europejczyków i nazywa to duże zwierzę. Tłumaczenie z Native American słowo „kapibary” oznacza „Pan zioła”. Twierdzą oni, że największy gryzoń w Europie ma dobroduszny usposobienie.

Konstrukcja i wymiary

Kapibara dorosły waży od 35 do 66 kilogramów. Jego zakres długości ciała od 106 do 134 cm, wzrost osiągnie 50-64 centymetrów. Naukowcy nagrany ciężar największych kobiety – 91 kg, mężczyźni – 74 kg. Imponująca wielkość, prawda?

Największy na świecie gryzoń obdarzony imponującą strukturę. Ma imponującą głowę. Czaszka jest masywne, jarzmowe kości mocne. Przedni łuk w capybaras mają szeroki kształt.

Na ogół szkielet ciężkiego zwierząt. Tylne kończyny nieco dłuższe niż przednie capybaras. Na palcach na zwierzęciu jest membrana, co pozwala na szybkie poruszanie się w wodzie.

Natura dała mu obraz w szary i brązowo-czerwonej tonacji. Najczęściej obszar brzuszny gryzonia jest w kolorze czerwonawo kolor. Kufa ton jaśniejszy niż tło. Młody gyzuna kolor przeważa nad czerwonawych kolorach.

Gdzie można zobaczyć zwierzę

Kapibary żyć w bardzo gęstych lasach w pobliżu wielu jezior, bagien, jezior i rzek. Zbiorniki – ich elementem. Zwierzęta spróbuj z dala od nich.

Największy gryzoń na świecie, szybko reagować na zmiany środowiska. Na przykład, sezonowe deszcze powodują kapibary rozproszyć w całym. Ale jak tylko przychodzi ciepłym okresie bez deszczu, zwierzęta gromadzą się na brzegach jezior i innych dużych zbiorników wodnych.

Aby się wyżywić, największy gryzoń na świecie jest w stanie podróżować na długich dystansach. W dzikich capybaras żerują na roślinach wodnych, bulw, trawy i innych traw.

Ulubione zajęcia

Imponująca wielkość zwierzęcia nie są przeszkodą do jego błyskotliwy ruchu na lądzie iw wodzie. Kapibary doskonałych pływaków i nurków. Całkowicie zanurzone w wodzie i pozostają w których mogą być 4-6 minut.

Funkcja ta pomaga im ukryć przed drapieżnikami lądowymi. Kapibary może nawet spać w środowisku wodnym. Ale pod warunkiem, że ich szef jest umieszczony tak, że nos jest na powierzchni. Zapewni to, że bestia dostęp do tlenu.

Zwierzęta są skąpane w wodzie od rana do popołudnia. Reszta roślinności regale. Kapibary spać kilka godzin, głównie po północy. O świcie, oni aktywnie pasą. Jeśli gryzonie zaczynają niepokoić drapieżników, zaczynają karmić w nocy.

styl życia

Największy gryzoń, kapibary – dość rozrywkowy dla zwierząt. Dlatego też „panem ziół” żyje w grupie. Typowo zawiera od 25 do 20 jednostek. Zauważono, że stada powstaje większe niż to, w którym większa zawartość wilgoci w suchym capybaras strefy.

W porze suchej zwierzęta starają się pozostać w pobliżu wody i tworzą grupę o 100 lub więcej osób. Na czele stada jest największym mężczyzna. On nie cierpi z powodu potencjalnych konkurentów i stara się wydalić je z grupy.

Tak więc, w stadzie są podległe mężczyźni i kobiety z dorosłego potomstwa. grup kapibary zajmują obszar lądowy 9-10 ha. Zasadniczo w takim terytorium zwierząt pasą, odpoczywać im wystarczająco jednego hektara. Czasami są zwierzęta w stadzie kłótni.

Niektórzy mężczyźni żyją samotne, ale zdarza się to rzadko. Te kobiety w grupie zaangażowanych w edukację młodzieży. Jako zasadę, że potomstwo nie dzielą się na własne i innych. Kobiety są rozpieszczani z dziećmi kapibary całej grupy.

Gryzonie Krycia występuje zwykle w czasie pory deszczowej. kobiety Ciąża trwa około 150 dni. Płci pięknej urodzenia do 3-9 młodych.

Małe kapibary rodzą się z włosami i wybuchł zęby. masa ciała 1,5 kg. Kobiety są rozpoznawane opiekuńcze mumie. Są starannie dbać o małe zwierzęta karmione je swoim mlekiem przez 4 miesiące. Następnie młody dorosły może podawać inną roślinność.

Kapibara można uznać za osoby dorosłe na 14-18 miesięcy. Samica może generować potomstwo 2-3 razy w roku.

Komunikują się ze sobą

Największy gryzoń w kraju słynącym z dźwięcznym głosem. Odcienie zwierzęcia brzmi w dość zróżnicowane. U zwierząt hodowlanych cały czas gwizdek i wydzielają charakterystyczny trzask.

Kiedy zbliża się niebezpieczeństwo kapibary szczekać jak pies. Zakłócają olbrzymie gryzonie są jaguary, anakondy i aligatory. Lądowe drapieżniki na capybaras nie są tak straszne, jak te, które mogą żyć zarówno na lądzie jak i na wodzie. W naturze, duże zwierzęta żyją około 10 lat w niewoli – 12 lat.

Kapibary i ludzie

W czasach współczesnych, w którym osoba połowy i kapibary hodowane na specjalnych farmach. Istnieje wiele przedsiębiorców w Wenezueli. Zwierzęta hodowane dla mięsa, skóry i tkanki tłuszczowej, która jest o wartości famatsevtike.

W dzisiejszych czasach istnieje wiele podobnych firm w obszarach, w których znajdują się te gryzonie. Liczba capybaras na różnych farmach – 600 do 30000. mięso zwierząt jest popyt na rynku. Jest delikatne i soczyste i smakuje jak wieprzowina.

Niektórzy miłośnicy zwierząt zwykle zaczynają się kapibary jako zwierzę domowe. To zwierzę ma przyjazny i czułe usposobienie. Największy gryzoń na świecie – jest ufny i niekłopotliwy nie tylko ludzi, ale także zwierząt.

Zauważono, że „pan zioła” może nawet trenować. Na przykład, kapibary jest w stanie złożyć osoba łapa nie jest gorzej niż psa. Uwielbia też uczucia i często zastępuje plecami swego pana, żołądek, oferując je pogłaskać.

Dieta tych zwierząt są wybredni. Kapibary o smaku melona, cukinii, kukurydzy i pelety. Zwierzęta powinny zdecydowanie zaoferować gałęzie drzewa do szlifowania zębów.

Jednak pomimo pozornej prostoty opieki dla tych gryzoni, należy dbać o przestronnym basenie i przestronny wolierze jak kapibary – wolność miłujących zwierzęcia, może umrzeć w niekorzystnych warunkach.