469 Shares 9111 views

Euphorbia Pallas to roślina znana jako "root man"

Euphorbia Pallas to wieloletnia roślina zielna, osiągająca wysokość 40 cm. Znana jest pod innymi nazwami – "root man" i Fisher. Korzeń tej rośliny w postaci czegoś podobnego do postaci ludzkiej jest widoczny z tego, a nazwa narodowa powstała. Cała część nadmorska emituje mleko sokowe w przypadku uszkodzenia.


System korzeniowy rośliny jest bardzo rozwinięty, korzenie są soczyste, grube. Łodygi mogą być nagie lub owłosione. Liście są gęste, zielone z brązowym odcieniem. Kształt liści nie jest taki sam, zależy od miejsca na łodydze: na dole – skręcany, łuszczony, rośnie z podstawy 5, rzadziej 4. Górne liście – lancetowate lub podłużne eliptyczne. Kwiaty zbierane są w umbellate kwiatostanu. Kwiaty w maju, spurge z Pallas, zdjęcie pokazuje nieokiełznany kwitnienia. Owoce w postaci koniczyny, nasiona ovate brown 3-4 mm.

Euphorbia z Pallas jest najczęściej spotykana w regionie Daursky w Syberii Wschodniej, w Chinach i Mongolii. Rośnie głównie na stonowanych południowo-zachodnich stokach wzgórz. Ma jednak wielu krewnych, ponieważ należy do dużej rodziny euforii. Moločiai, które należą do różnych gatunków, są bardzo odmienne w wyglądzie. Miłośnicy roślin doniczkowych są dobrze znani ze sprężystego żebrowania.

Euforia Pallas, według jednej wersji, jest tajemniczym średniowiecznym mandragorem. Informacje o tej roślinie można znaleźć od czasów Genghis Khan. Już w tamtych czasach stosowano go jako środek przeciwbólowy i środek przeczyszczający. On i syberyjscy uzdrowiciele używali go od czasów starożytnych. Traktujemy Pallasa z guzem, męską słabością i gruźlicą.

Obecnie ustalono, że korzeni pszenicy Pallas zawierają alkaloidy, fitosteroidy (analogi męskich hormonów), glikozydy, kwasy organiczne, saponinę, żywice, kumaryny, taniny. Wszystkie części rośliny zawierają selen.

W celach leczniczych korzenie pszenicy zwyczajnej są korzystnie wykopywane podczas okresu więdnięcia. Z wykopanego korzenia usunąć małe korzenie, wypłukać dobrze, pokroić na kawałki i wysuszyć. Podczas cięcia korzenia należy uważać, aby nie dostał soku na błonę śluzową, bardzo niebezpieczny sok dla oczu.

Euphorbia Pallas działa przeciwzapalnie, bakteriobójczo, stymulująco, stymulująco, przeczyszczająco, hematopoetycznie. Dzięki selenowi, spurge jest stosowany do niedokrwistości, po chemioterapii, raka.

Udowodniła, że mleko może działać na koagulację krwi, tj. Leki na bazie mleka mogą być stosowane jako antykoagulanty.

Proszek z korzenia paczkowanego Pallas może być posypany ropnymi ranami, boils, flegmon, brodawki.

Medycyna chińska używa korzeni, potraktowanych octem, do leczenia gruźlicy kości, gruźlicy stawów, padaczki, zapalenia błony śluzowej macicy. Odwarzenie korzeni jest stosowane w leczeniu gruźlicy skóry, pozbawiania, neurodermatitis.

Tradycyjna medycyna Syberii wykorzystuje śledzionę Pallas z wrzodami, chorobami płuc, w celu wzmocnienia odporności. Rojan muzhik stosowany w leczeniu prostaty, w leczeniu macicy macicy, gruczolaka gruczołu krokowego.

Samo leki nie są warte, bo śledziona Pallas jest trujący. Przedawkowanie leków na bazie mleka może powodować zaburzenia trawienne, kołatanie serca, wymioty.