296 Shares 2836 views

Złoty wąsy lub pachnące kalliziya

Złoty wąsy lub callisia fragrans reprezentuje wiecznie zielona roślina z rodziny komelinowate. Jest to dość duża próbka, która w środowisku naturalnym jest w stanie rozciągać się na wysokość około dwóch metrów.


Houseplant złoty wąsy Tymczasem mniej niż połowa tej wielkości. Stem kallizii mięsiste, wyprostowany z raskidnymi wypukłych liści, które są nieznacznie wskazał na końcach. Przez ich wygląd, są one bardzo podobne do kukurydzy, ale, w przeciwieństwie do tych ostatnich, dolna mają charakterystyczny fioletowy odcień. Pędy złote wąsy są utworzone wiosną i latem, i nieco przypominający wąsami. Na czubkach są małe rozety liści, które naturalnie się zakorzenić w glebie, tworząc w ten sposób córkę roślin.

W rodzaju pachnące kallizii dzisiaj istnieje około tuzina gatunków, wolą tropikalny obszar Środkowej i Południowej Ameryce i wilgotnej gleby. Mieszkańcy tych krajów, pierwszy odkryć unikalne korzystne właściwości tej instancji.

Złoto yc – naturalny stymulator biogenne, które zawiera wiele biologicznie czynnych, soli mineralnych i witamin i barwników, katechiny, pektyny, kwas nikotynowy i składników tanin. Ponadto, może gromadzić się cynk, mangan, wapń, żelazo, kobalt, nikiel, cyrkon, rubid, stront, i tor. Potas, miedź i brom obejmuje również rośliny, takiej jak złoto YC. Właściwości lecznicze tego przykładu jest bezpośrednio określony przez kompozycji tak bogaty – są praktycznie nieograniczone.

Pachnące kalliziya skutecznie oczyszcza i wzmacnia ścianki naczyń, chroniąc komórki przed inwazją na infekcje oportunistyczne utrudnia rozwój mikroflory stymulując wytwarzanie specyficznych przeciwciał. Ponadto, to zioło bardzo pomocne w leczeniu i profilaktyce wielu chorób przewlekłych, łagodzi zapalenia trzustki, gruźlicy, astmy i cukrzycy, a także obniża poziom cukru we krwi. Wybitnie odpowiednie jako dodatkowy środek terapeutyczny do leczenia mięśniaków macicy,, białaczkę i inne rodzaje raka.

W Rosji, złoty wąsy został zyskuje popularność i rozprzestrzenianie się pod koniec XIX wieku, najpierw jako krzew ozdobny. W połowie XX wieku, rosyjscy naukowcy interesują niezwykłe właściwości lecznicze kallizii. Liczne eksperymenty i badania wykazały, że złoty wąsy, oprócz ogromnej liczby aktywnych biologicznie składników, zawiera prawdziwy „generator” energii w diecie. Jest możliwe, aby połączyć sok z tej rośliny „żywej wody” korzystnie działającego na układu mięśniowo-szkieletowego, trzustki i tarczycy. Bulionu z aromatycznej kallizii, ma działanie antyseptyczne przeciwzapalną i gojenia ran działania. Ponadto, jest to doskonały środek na depresję i napięcia nerwowego.