397 Shares 2874 views

Kolumna destylacyjna z rąk: budowa urządzenia i sprzęt

Kolumna destylacyjna – specjalne urządzenia, które jest przeznaczone do rozdzielania cieczy, mające doskonałą wrzenia. Na ogół takie urządzenia są wykorzystywane w przemyśle, jednak czasami wykonane kolumny destylacyjnej z rąk do użytku domowego.


Zasadniczo konstrukcja wykorzystywane w procesie warzenia. Jego zasada działania polega na oddzieleniu czystego alkoholu lub rojenia z pierwotnego płynu. Następuje to w sposób następujący: w kolumnie zbiornika zasilającego zostaje napełniona i ogrzewa się do pewnej temperatury. Podczas wrzenia ciekłego uwolnionej parze, który gromadzi się w górnej części urządzenia, kondensuje i zbiera w dodatkowym zbiorniku, a niewykorzystana cieczy jest zawracana z powrotem do zbiornika.

Naturalnie, do kolumny destylacyjnej ze swoimi rękami, aby uzyskać jakość, trzeba wybrać odpowiedni materiał do produkcji. Jeśli wszystkie elementy są starannie dobrane i konstrukcja urządzenia jest poprawnie wykonane, wtedy wynik powinien być czysty alkohol, nie mając zanieczyszczeń, zapach i piankę. Dlatego wykonanie urządzenia, jego urządzenia i obwody powinny mieć zwiększoną uwagę.

Kolumna destylacji odbywa się własnymi rękami zgodnie ze schematem. Zwłaszcza, że ma znacznie mniejszy rozmiar niż maszyny przemysłowej, które mogą mieć wysokość ponad 20 metrów. Domowe kolumny destylacyjnej, który nie może być nazywany proste urządzenie składa się z wielu elementów. Przede wszystkim jest to niezbędne dla uzyskania rury stalowej, której długość wynosi w przybliżeniu 120-150 cm. Dephlegmator można stosować jak termos litr. wymaga również zasilacz, który połączy zbiornika z wężem, grzejnik do otworu urządzenia, z blachy ze stali nierdzewnej do podkładki nośnej, mała rura jest stosowany jako odwadniania i chłodnicy. Należy również pamiętać, że stal musi być bezpieczny dla zdrowia, czyli mogą być stosowane w przemyśle spożywczym.

Narzędzia trzeba będzie młotek, wiertarka z wiertłami, szczypce, pliku, papier ścierny, lutownicą lutować lub topnika, adaptery do zaworów, gumowej rurki o małej średnicy i termometr.

Domowe kolumna destylacyjna jest wytwarzany zgodnie z konkretnej technologii. Rura musi mieć odpowiednią długość, a jego krawędzie powinny być ottortsovany. Do łączenia rur i destylatu węzła używa specjalnego adaptera. Rura związek i modułu musi lutowia, miejsce lutowania z czasem wymaga odpędzania. Ponadto, do wytwarzania dysz stalowych, które są wprowadzane do rury, która ma na górze.

Teraz rura jest umieszczona w wale nośnym, który to napór wąski koniec selekcji. Węzeł jest również lutowane. Następnym etapem będzie rura izolacji cieplnej.

Termos, które będą wykorzystywane jako refluks, trzeba zdemontować i usunąć dno. Wewnętrzna lampy należy wyciągnąć z osłoną zewnętrzną i usunąć termos próżni. Zawartość kolby ogrzewa się konieczne, aby otwór w środku dolnego elementu oraz części środkowej w jej tylnej stronie. W górnym otworze wstawić rurę i wlutować tam. Następnie kładzie się na dno kolby. W zewnętrznej kolby i wykonane otwory do rur drenażowych i karmy. Znajdują się one w górnej i dolnej części kolby. Stawy trzeba lutować. Napowietrznej wybór lokalizacji konieczne, aby otwór na rękawie termometru.

Kolumna destylacyjna jest wykonany własnymi rękami ze starannym przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Naturalnie, podczas stosowania odzieży ochronnej, rękawic, maski i respirator. Po urządzenia produkcyjnego wszystkie miejsca lutowania należy przemywa roztworem sody i wodą i spłukiwano bieżącą wodą.