589 Shares 5612 views

Homemade wędzarnia – szybko i łatwo

Większość ludzi, którzy spożywają mięso, szczególnie uwielbiam go w różnych wędlin. Ale kupić Wędzonka w sklepie jest dość drogie, tak aby rozwiązać ten problem jest potrzebna domowej wędzarni. W domu, można dokonać takiej wędzarni z materiałów złomu. Może to być użyteczne jako starej metalowej beczce, a starą lodówkę, można je z cegły lub metalu, wiele opcji.

Jak zrobić wędzarni z lodówki

Najprostszym i najbardziej wszechstronny sposób – ze starej wędzarni, produkcji zbędnych lodówce. Trzeba będzie starą lodówka obudowy rury stalowe o średnicy 15 – 20 santimtov i około 4 metrów, 20 kawałki cegieł i dużą pokrywę z miski.

Wędzarnia domowe nie muszą mieć piec, zbudowany z cegły, w tym celu można użyć dowolnego odpowiedniego metalowe pudełko wielkości, takie jak zbiornik ze starej pralki lub czegoś innego. Samo palenisko znajduje się poniżej poziomu gruntu i tylko jego pokrywa pozostaje na powierzchni.

Piec wędzarni związanej z paleniem szafy za pomocą metalowej rury, jego długość powinna być rzędu 4 metrów. Ale jeśli nie ma takiej rury, możliwe jest zastąpienie komin wykonane z cegły. Homemade wędzarnia nie zepsuje wygląd swojego ogrodu lub innego miejsca, w którym masz zamiar go wyposażyć, zarówno paleniska i komina będzie pod ziemią. Ponadto, metoda budowy umożliwia palacz zimno palenie, jak gazy, przechodzących w pewnej odległości pod ziemią, istnieje kilka cool.

Rura powinna być w niewielkim kątem, jest podłączony do lodówki, w miejscu, w którym był przed montażem.

Zatem fakt, że masz domowej wędzarni na dziedzińcu, będzie wskazywać na obecność lodówce że nie Yport wygląd swojego podwórka lub ogrodu.

Aby rozpocząć proces palenia trzeba będzie zdjąć pokrywę komory spalania i całkowicie otworzyć drzwi lodówki. Następnie należy dokonać pożar w komorze spalania aż do węgli i je wyrzucić odłamki drzew owocowych. Następnie zamknąć pokrywę i proces palenia może się rozpocząć.

Wszystkie produkty, które chcesz palić, wystarczy umieścić na półkach w lodówce. Fakt, że ma uszczelek i elementów plastikowych na głowie nie jest konieczne, ponieważ proces temperatury dymu wędzone na zimno nie jest wystarczająca do ich uszkodzenia. Również nie ma potrzeby, aby otwór na dym, nie ma luzy w lodówce, a pali się do tego dowiedzieć.

Z cegły wędzarni z rękami

Jeśli nie masz niepotrzebną lodówkę, w wędzarni , można używać wbudowanej kamery z cegły. Jeśli zrobisz to aparat, mieć pewność, że będzie ona służyć przez dziesięciolecia. Wbudowany komory cegły można przymocować do układu kratowego z mięsa, i jest możliwe, aby zapewnić miejsce dla haczyków, które zostaną zużyte mięsa. Komora ta musi być uszczelniony i pokryty pokrywą, tak że dym na raz.

Jeśli chcesz zbudować wędzarni na wędzone, to w tym przypadku nie ma potrzeby, aby mieć pieca i wędzarni z dala od siebie. Dla tych wędzarni najlepszych metalowe pudełko, które mogą być szczelnie zamknięte. Jako takie palacz może być dowolna z wiadra do 200 litrowego bębna. Oni po prostu muszą być szczelnie zamknięte i ogrzewanie nie zwalnia szkodliwych substancji. Na dnie takiego palacza jest tlący drewna i umieszczone są produkty najwyższej że wędzone. Przepływ powietrza jest minimalny, ponieważ nie ma spalanie jest przeprowadzane, a mięso palenia. Temperatura w takich wędzarni osiągnie 120 °. Popularne produkty wędzone mają znacznie mniejszą trwałość niż produkty zimnego wędzenia.