518 Shares 1389 views

Millwork: szczególności dobór materiałów, narzędzi i technologii produkcji

Wyroby stolarskie zawsze były i będą popularne wśród konsumentów. Fakt, że drewno wykorzystywane w niemal wszystkich budownictwa i robót wykończeniowych. Ponadto, ponieważ jest produkowane meble i inne przedmioty gospodarstwa domowego.

Zalety i obszary zastosowań produktów

Tak, stolarka stosowane niemal wszędzie: na budowie budynków mieszkalnych i zakładów przemysłowych, aby umeblować pokoje, wyrobu biżuterii. Ponadto, popularność drewniane meble.

Wśród korzyści dostarczane przez te produkty można wyróżnić

– przyjazność dla środowiska i naturalność;

– wysoka wytrzymałość;

– drzewa mogą być szybko naprawione i przywrócone; Ponadto, materiał może być cięty dowolny wzór;

– trwałość;

– możliwość zastosowania produktów w każdym pomieszczeniu, niezależnie od stylu dekoracji wnętrz.

produktach klasyfikacja

Zanim zaczniesz, musisz zrozumieć, z jakiego rodzaju stolarki tam. Istnieje kilka klasyfikacji tych przedmiotów. Na przykład, liczba używanych przedmiotów można zidentyfikować i odnobruskovye mnogobruskovye produktów. W pierwszej grupie, mogą obejmować takie elementy, które wycina się z jednego kawałka drewna (cokół, ramy, parapety). szt Mnogobruskovye składać się z kilku elementów: mebli, skrzynek łopatkowe do drzwi i okna.

Przetwarzając taki sposób można odróżnić rodzaje produktów:

– kalibracji;

– mielenie;

– Cut.

Zwłaszcza dobór materiału do pracy

Wyroby stolarskie mogą być wykonane z różnych materiałów. jodła są najczęściej stosowane, świerk i sosna. Ich cecha szczególna polega na tym, że posiadają one niski poziom wilgotności (12%). Funkcja ta pozwoli zbudować bardzo mocną i trwałą produkt.

Najdroższe rodzaje drewna o prace stolarskie są buk, dąb oraz drewno egzotyczne. Charakteryzują się one dużą twardość, wytrzymałość i odporność na wpływ zewnętrznych czynników ujemnych.

Podczas wyboru materiału należy zwrócić uwagę na pewne cechy:

– gładkość i płaskość;

– brak zgniłych miejsc, skazy dużych węzłów.

W zasadzie wszystkie rodzaje niepotrzebnych lub uszkodzonych obszarów można wyciąć.

Jakie narzędzia są potrzebne do pracy?

Zanim zrobisz żadnego stolarki, trzeba mieć pewność, aby zebrać wszystkie niezbędne narzędzia i inne przedmioty, które są wykorzystywane do przetwarzania materiału. Tak więc, dla czego potrzebujesz tych narzędzi:

– noże, noże i dłuta. Są one wykorzystywane do dekoracyjnego wątku (jeśli ozdobić produkt).

– Samolot (wyrównywania powierzchni materiału i wyeliminowanie zadziorów).

– Papier ścierny (przy pomocy drewna do piasku).

– rytownik i bormashinka, które wykorzystywane są do stosowania różnych wzorów.

Ponadto, na pewno trzeba i maszyn elektrycznych. Na przykład, stolarka z wykorzystaniem ławę, na którym zainstalowany odpowiedni sprzęt: ręczny młynek, piły, tarczowa (z okręgów o różnych średnicach), rozdrabniacza (płyty lub bębna).

Do zmontowania elementów będzie musiał użyć wiertarki elektrycznej, wyrzynarki, śrubokręt.

Funkcje produkcja artykułów

W tym celu należy stolarkę własnymi rękami, konieczne jest poznanie sekwencji działań popełnionych. Tak więc, wszystkie prace składa się z następujących etapów:

– Szukaj lub wykonanie rysunku. Jest to w celu uniknięcia błędów w przygotowaniu wszystkich niezbędnych elementów. Ponadto rysunek będzie można zobaczyć, co ma być efekt końcowy. Ze względu na wzór nie popełniać błędów w przyszłej wielkości przedmiotu.

– Przygotowanie surowców. Przed rozpoczęciem pracy, wybrany materiał powinien być przygotowany. Do tego należy wyeliminować drobne wady.

– przygotowanie elementów produktu. Na tym etapie trzeba wyciąć, wyrzeźbić lub wyciąć niezbędnych komponentów, które później zostaną połączone w jedną strukturę. Oczywiście, najpierw wykonane dużych części. Ostatnim cięcie małe części.

– szlifowanie gotowych części. Procedura ta jest wykonywana na wszystkich krawędziach, lub obszary, które nie są dostępne w całej konstrukcji, zostały one przetworzone z góry.

– Zespół produktu. Teraz za pomocą kleju, śrub lub innych elementów mocujących może być podłączony do wszystkich elementów.

– Finał wykańczania i dekoracji gotowego produktu. Teraz można rozpocząć budowę kończąc. Aby to zrobić, po raz kolejny wszystkie powierzchnie szlifowane. Co więcej, środek konserwujący drewno powinno obejmować która będzie chronić go przed różnymi negatywnymi wpływami. dokonane malowania lub lakierowania produkty trwać.

Naturalnie, można ozdobić swój projekt rzeźbione lub malowane. W zasadzie, produkcja stolarki wymaga tylko czasu i cierpliwości. W tym przypadku będzie można ozdobić swój dom i sprawiają, że przytulne.