591 Shares 3478 views

Muzeum Sztuk Pięknych. Puszkina. ciekawostki

Czy kiedykolwiek odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych. Puszkina w Moskwie? Jeśli nigdy nie byłem tam, to jest bardzo niefortunne, ponieważ Jest to jeden z najbardziej interesujących miejsc w stolicy! Dziś muzeum Puszkina są na równi ze zbiorów takich gigantów światowego dziedzictwa kulturowego, takich jak Luwr czy Ermitażu.


Trochę historii

Wszystko zaczęło się w 1898 roku, w dniu 17 sierpnia. Muzeum Sztuk Pięknych. Puszkina powstała właśnie w tym odległym letni dzień. Został on przeznaczony głównie do rozpowszechniania i propagowania wiedzy w sztuce wśród ogółu społeczeństwa rosyjskiego, jak również dla studentów rzeźby. Muszę powiedzieć, że nad projektem muzeum dokonał najbardziej wykształconych ludzi w tym czasie. Pieniądze na budowę (większość z nich) poświęcił rosyjski słynny filantrop Yu Nieczajew-Maltsev. projekt budowlany został opracowany przez utalentowanego architekta RI Klein. Przed rozpoczęciem odpowiedzialną pracę, Klein badane przez długi czas muzeum Egipcie i Grecji, jak również europejskiego doświadczenia.

Kiedy zbudowano Muzeum Puszkina Sztuk Pięknych, Klein pomógł inżynier Władimir Szuchow Ivan Rerberg. Pierwszym był autorem oryginalnych prześwitujących sufitach głównego budynku muzeum, a drugi był zastępcą kierownika projektu. Na budowę kompleksu Klein otrzymał tytuł akademika architektury.

niesamowita architektura

Przyjrzyj się uważnie Puszkina Muzeum Sztuk Pięknych, którego zdjęcie jest poniżej, a widać, że jest bardzo podobna do starożytnej świątyni (grecki) od starożytności, górujący wśród gęstych drzew. Jak starożytnych budowli kultowych, budynek stoi na wysokim kamiennym podium i otoczona majestatycznymi jońskimi kolumnami.

Kolumnada ten odtwarza dokładnych proporcji kolumny portyku z Erechtheion świątyni na greckiej Akropolu. Jednakże, zgodnie ze stylem architektonicznym Muzeum Sztuk Pięknych. Puszkin jest blisko do klasycyzmu. Ale to tylko na zewnątrz. Raz wewnątrz, odwiedzający wprowadzić przestronne pokoje, zalane światłem, które zapewnia dostęp do szklanej kopuły. Ta niezwykła sufit niczego nie dowodzi neoklasycyzmu. Nawiasem mówiąc, kiedy muzeum został zbudowany, oświetlenie elektryczne w ogóle nie została przewidziana w projekcie. Wierzono, że rzeźby najlepiej rozważać w naturalnym świetle.

Kolekcje

Ciekawostką jest fakt, że Puszkin Muzeum Sztuk Pięknych przed Rewolucją Październikową, które nawiedziły Rosję w 1917 roku, był jedynym muzeum rzeźby. były wyświetlane tutaj umiejętnie wykonane kopie starożytnych mozaik i posągi. W tym czasie, oryginały były tylko eksponaty ze zbiorów egiptolog Golenishcheva.

Ale po eksponatów muzealnych Revolution października uzupełnionych obrazów, skonfiskowanych z prywatnych zbiorów rosyjskiej arystokracji i znacjonalizowane przez bolszewików. Tak więc, na przykład, słynny obraz "Girl on the Ball" (Pikasso Pablo) oraz "Czerwona winnica" (Holender Van Gogh) były w Muzeum Puszkina ze zbiorów kupca Morozov.

Dzisiaj Puszkin Muzeum Sztuki ma przyjemność zaprezentować odwiedzającym bogatą kolekcją francuskiego impresjonizmu i postimpresjonizmu. Tutaj możemy podziwiać obrazy Kamilya Pisarro Arnie Matisse, Auguste Renoira, Picassa, Paula Cezanne'a, Sisley, Edgar Degas, Toulouse-Lautrec, a nawet unikatowe Van Gogh i innych wielkich malarzy.

Również w Muzeum Puszkina, można zobaczyć malarstwa włoskiego z 18-20 wieków, Japończycy i brytyjskiej grawerowanie, kopie dzieł sztuki antycznej, w tym ogromnej rzeźby Davida Mikelandzhelo, i wiele innych. Wszystkie Muzeum Sztuk Pięknych. Puszkina przechowuje 700 tys. Sztuk, a rok odwiedza go prawie pół miliona ludzi.

Imprezy organizowane w muzeum

W czwartki w godzinach wieczornych oraz w piątek po południu w muzeum dla publiczności odbywają się ciekawe zajęcia pod tytułem „Rozmowy o sztuce”. Wykłady poświęcone są do wszystkich głównych części wystawy, jak również różnych wystaw sezonowych, regularnie zaplanowanego w tym centrum kultury.

Od 2012 roku Muzeum Puszkina corocznie bierze udział w All-Russian wydarzenie kulturalne „Noc Muzeów”. stają się także tradycja znakomity musical „Wieczory Svyatoslava Rihtera” – międzynarodowy festiwal muzyczny organizowany pod łukami Muzeum Puszkina w grudniu każdego roku.

Turyści na notatki

Jeśli planujesz odwiedzić Muzeum Sztuk Pięknych imienia Puszkina po raz pierwszy w moim życiu, nie należy mieszać go z innymi Muzeum Moskiewskiego imienia wielkiego rosyjskiego poety, który znajduje się na Prechistenka. W głównym budynku Muzeum Puszkina znajduje się w Volkhonka w domu pod numerem 12.

Turyści muszą wiedzieć, że w Muzeum Puszkina nie wolno palić, aby korzystać z komunikacji komórkowej (to mauvais ton), dotykać eksponatów muzealnych, robienia zdjęć z lampą błyskową, dzięki czemu hale kwiatów, znajduje się obszar kawiarni. Torby i duże parasole powinny być pozostawione w pomieszczeniu magazynowym.