432 Shares 4153 views

Przypowieści o historii i przyczyny struktury i funkcje składu

Przysłowia o pracy – jest to bardzo szczególny rodzaj twórczości literackiej. I muszę powiedzieć, jednym z najstarszych. Co to za przysłowie? Kiedy się tam dostać, to dlaczego jest tak mocno zakorzeniona w naszym codziennym życiu?

Doświadczenia przodków

Przysłowia o pracy są przede wszystkim krajowe kreatywność. wydawały się dawno temu, setki, a nawet tysiące lat temu. Większość źródeł mówią, że ten gatunek wróciła w tych dniach, kiedy zacząłem tworzyć prymitywnego systemu komunalnego. Oznacza to, że przez wiele lat, zanim nastąpił skrypt. Wystarczy pomyśleć, jak to starożytne formy sztuki! I od tego czasu jest on przekazywany z pokolenia na pokolenie, poprawę i rozwój.

Przysłowia o pracy – to również gromadzenie doświadczenia życiowego, który został przekazany mądrzejszych dorosłych i ich dzieci, wnuki i prawnuki. To nie jest tylko zdanie z jakiegoś znaczenia. Jest to również fakt, że młodsze pokolenie dostarczył wielki wpływ edukacyjnego. Jest to praca, a praca odbywa się od neandertalczyka – trzeba o tym pamiętać. Nasi przodkowie poczyniła ogromne wysiłki, aby w pełni żyć, a nie istnieć. Że praca pomogła im się rozwijać i doskonalić. Tylko praca i nic więcej.

Łatwiej pracować

Ludzie w pocie orki pola na bogatej i przebudować brudne, a nawet ciężkiej pracy musiał być gdzieś wziąć siłę i motywację. Bez drugiego nie może być pierwszy. Ale gdzie je dostać, jeśli zawód całkowicie inspirowane i, jak można by powiedzieć, w naszych czasach, nie było żadnych perspektyw? Musiałem być pocieszony. I pojawił się wyraz, popychanie do działania, który następnie zaczął rejs, a następnie wzrósł do przysłowia.

„Człowiek z wielkim trudem”, „Work Bole – i pamiętaj, będziesz dzielić”, „Kreator pochwały” – to najbardziej uderzające przykłady, które przyjechały do nas z rosyjskiej sztuki ludowej. I jak widać, wyrażenie nie przemawia do wynagrodzenia i do ludzkich cech. Myśląc o tym, co jest korzystne i sprawia, że jest się lepszym człowiekiem pracował lepiej z lżejszym sumieniem i poczuciem, że jest to konieczne przede wszystkim do niego.

motywacja słowna

Przypowieści o pracach faktycznie wykonanych obciążenie sensu i motywacji. Aby osoba pracować łatwiej, konieczne jest również, aby wiedzieć, że jest na to, aby być czymś spowodowane. Wiele przysłów i powiedzeń o pracy tylko dla tego zostały stworzone. Rosyjski mądrzy ludzie wymyślili wyrażeń takich jak „Praca jest czarny, ale szerokiego pieniądza”, „poćwiczyć, jeść chleb w polowaniu”, „gorzka pracy, ale chleb jest słodki” i wielu innych. Z myślą o efekcie, osoby określone w pełni sił, nie leniwy – i to było ważne.

struktura

Jak każdy inny twórczości literackiej, przysłowia na temat „oferty pracy” mają swoją własną strukturę i funkcje składu. To nie ma znaczenia, że jest to – pojedyncza fraza. Wszystkie takie same, w przysłowia mają specyfikę. Powiedzenie składa się z dwóch, maksimum – trzy elementy logiczne. Pierwszy opisuje pewne zjawiska lub obiektu. Po drugie – logicznie uzupełnia go, co odzwierciedla wynik, opinii lub szacunkowych poprzednio opisanych zjawisk. Weźmy, na przykład, następujące przysłowie: „Pracuj bezpiecznie – żyć będzie weselszy”. Tutaj dokładnie prześledzić tę strukturę. Pierwsza część opisuje sytuację, a drugie – jaki będzie wynik. Trochę jak krótkim zarysie „końca rozpoczęcie”.

Ze względu na zwięzłość, dokładności i swoistości tych wyrażeń stały się tak popularne. Są w stanie dokonać osoba myśleć. Są one osadzone głęboki sens. Każda osoba może go rozwiązać na swój sposób, a znaleźć w nim coś, co mogłoby dotyczyć go bezpośrednio. Dlatego przysłowia mocno zakorzeniona w codziennym życiu w naszej mowie.