732 Shares 2238 views

10 lutego. Tradycja, znaki, święta i historycznych wydarzeniach

Każdego dnia w roku – specjalny. Ktoś się rodzi i umiera, zawiera umowy i czyni wielkim otwarciem. W dniach przechowywane zachowane wspomnienia minionych zdarzeń. Będziemy zatrzymać wzrok na zimowy dzień 10 lutego – dzień przypada rocznica śmierci Puszkina, rannego dwa dni wcześniej w pojedynku z Dantes. Jednak nie tylko tragiczny nastrój oznaczony arkusz kalendarza. Fakt, że możemy świętować ten dzień, będziemy rozmawiać w tym artykule.

Prawosławne święta obchodzone w tym dniu

kalendarz prawosławny chrześcijanin oferuje nam wiele terminów związanych z życiem świętych. 10 lutego, święto religijne spadła też: to dzień Efrema Sirina. Na dnie Efraima, znaki, które można zobaczyć w tym czasie, to znaczy będziemy prowadzić go dalej.

Efremov dzień – urodziny brownie

St. Efrem Sirin zaznaczone w historii religii chrześcijańskiej jako kompozytor muzyki kościelnej. Ponadto, jest on czczony jako nauczyciel i kaznodzieja pokuty. Autorstwo przypisuje syryjski modlitwy, które są czytane w czasie Wielkiego Postu.

Na festiwalu wiele nazw używanych przez dłuższy czas: to Sirsky dni i Pribautnik i Zapechnik. Co ciekawe jego wartość nazwa świerszczy patronów. W związku z tym istnieje przekonanie: w Efremov dzień w domu nie może zabić dowolną wszy, błędy, nawet karaluchy i inne szkodniki. W przeciwnym razie dom będzie obrażony i zrobi zgorszenie cały rok aż do następnego dnia Ephraim. Co robi w domu? I jest to kolejna legenda związana z Syrii.

Oprócz tych wszystkich ról, Efrema Sirina uwierzyć unimatelem domy i urlop 10 lutego – Imieniny tego rodzaju ducha domowego. Brownie ludzie nazywają ducha pomaga w pracach domowych dobrego gospodarza. Rodzina z kolei podziękował za pomocą domu: na dzień Efremov ducha karmione. W ustronnym miejscu w domu umieścić owsiankę, wymawiając poszczególne słowa. Brownie północy z należytą piec i jeść posiłek. Ale jeśli nagle właściciele zapomnieli umieścić potrawę lub zaniedbywane tradycję, jest ozdobny i szkodzi dom.

W uzupełnieniu do przekonania domów, ludzie zauważa naturalnych wydarzeniach. Nasz artykuł po dniu 10 lutego byłaby niepełna bez woli ludu. Tak więc, silny wiatr zima w Efremov dzień (należy pamiętać o syryjskiego święto religijne) zwiastuje zimne wilgotne lata.

urodziny

W tym dniu, jak wskazano powyżej, spadek urodziny Efraima. Dalej – Olga. Na swoim drugim imieniem i jego właściciel powinien dać ci kilka faktów.
Kobieta o imieniu Olga – osoba skłonność do autoanalizy, koncentrując się na swoich uczuciach. Są dobrą żoną, wspaniałą gospodynią, która jasno określa zakres rządów żoną i. W sprawach dotyczących domu, Olga nie będzie ostateczne decyzje męża. Olga – człowiek o wielkich umiejętnościach dyplomatycznych. Przyczyniają się one do takich przeciwstawnych cech charakteru, zarówno w odosobnieniu i aktywności. Razem, pomagają OLGA być ostrożny, że trzeba za prawdziwy dyplomata.

Również w dniu 10 lutego uczcić ich właścicieli imieniny Vladimir nazwiska Ignacy Teodor George Jacob.

Inne święta

Dodatkowo poszerzyć swoją wiedzę w dniu 10 lutego. Co jeszcze święto przypada w tym dniu?
31 października 2002 w Rosji została zatwierdzona przez dnia dekret prezydencki Diplomatic pracownika. instytucja urlop był przygotowany do 200. rocznicy rosyjskiego MSZ. datę formalizacji sugeruje, że przedstawiciel dyplomatyczny jest wysoko cenione.

Ciekawostki z historii

Historia codziennie aktualizowana o ciekawych wydarzeniach. Wiele dużych i małych, ale ciekawe fakty związane z 10 lutego. W historii, co trzeba wiedzieć! I przez to zaczniemy teraz.

Co święto obchodzone 10 lutego w Sewastopolu?

W 1784 roku w tym dniu cesarzowa wydano dekret przyznający port na wybrzeżu Morza Czarnego, nazwę Sewastopolu. Została ona podjęta słowo pochodzenia greckiego, to znaczy „chwałę miasta.” Sewastopol reprezentował w tym czasie marynarki portu i twierdzy. Sam książę Potiomkin wybrał miejsce dla założenia miasta, on zbudował go w pełni na własny projekt. Dla tych zasług Potiomkin uważany za ojca miasta.

Pierwsza wzmianka z żelaza

Nie tylko data urodzenia i założenia miasta przyszedł do nas. Inne wydarzenia rozrywkowych z 10 lutego jest również godne uwagi. Tak, zwykły przedmiot, żelaza, kiedyś rzadkością. I zanim ludzie eliminuje zmarszczki w ubraniach różny sposób zawiły. Co to kosztuje tylko korzystanie z hot rod starożytnych Greków, uporczywe strzały kubki z ciepłą wodą „wydalić” siniaki!

10 luty 1636 z dnia pierwsze wzmianki o takich jak żelazo w rosyjskich źródłach pisanych – książka wydatki królowej. Donosiła na wypłatę pewnej „kowal Ivashka Trofimov” 5 Jackpota w tym żelaza żeliwa do użytku w pałacu cesarskim.

Śmierć legendy: Puszkin AS

W zimie 1837 roku, a mianowicie – 10 lutego Aleksandr Siergiejewicz Puszkin, postać milowy w literaturze światowej, zmarł z powodu obrażeń trwały dwa dni wcześniej, w dniu 8 lutego, w pojedynku z Georges d'Anthes. To zdarzenie jest znany każdemu, kto ma przynajmniej marginalnie zaznajomieni z twórczością poety.

Śmierć poety był ciężki cios dla jego przyjaciół. Współcześni nie wierzą w straty do kraju i kultury światowej. Michaił Pogodin, który jest w chwili wiadomościach w Moskwie, przypomniał prognoz wykonanych przez Alexandra Kirchhoff Puszkina. wróżbitów słowa były, że poeta może umrzeć od 37 roku życia z rąk blond człowieka. Inne przepowiednie się spełniły i Kirchhoff: wielka sława, małżeństwo, wygnanie. Tragicznie, a najgorsze, co mówi się z przerażającą dokładnością.

dzień śmierci pamięć o wielkich klasyków wykonywanych w Petersburgu co roku w dniu 10 lutego. Puszkin po raz kolejny w centrum uwagi. W domu na Moika 12 będzie krążyć rosyjskiej inteligencji – przedstawiciele twórczych zawodów, rząd tego kraju i Petersburgu, w szczególności, aby przypomnieć reformator języka rosyjskiego i twórca literackich skarbów poetyckich ludzi.
Pamiętny dzień A. S. Pushkina niewątpliwie znaczącym wydarzeniem. Ale przejdziemy teraz do bardziej pozytywne, dowiedzieć się, kto urodził się w tym dniu i jakie inne niezwykłe rzeczy utrzymać tę stronę kalendarza.

Urodzony 10 lutego?

Być może jednym z najbardziej interesujących aspektów jest data dzień urodzin sławnych ludzi. Przypomnijmy: urodzony w tym dniu chroni znak zodiaku Wodnik. Osoby urodzone pod tym konstelacji, mają wrodzoną charyzmą, urok, marzycielski i są kochane przez innych.

A teraz dla wybitnych jednostek i dowiedzieć się, kto urodził się w dniu 10 lutego. Niewątpliwie wśród tak wielu ciekawych ludzi, dla ich osiągnięć. Oryginalność i atrakcyjność przyczynia się do ich popularności.

Więc, gwiazdy urodzony w dniu 10 lutego. Istnieje wiele znanych osobistości, również przypomnieć tylko kilka. Zacznijmy z nazwiskami tych, którzy nie są już dłużej z nami, ale ich dziedzictwo pozostaje w pamięci i sercach ludzi.

Borys Pasternak

Rosyjski poeta, jeden z największych geniuszy XX wieku, Borys Leonidowicz Pasternak urodził się 10 lutego w Moskwie. Jego wiersze są czytane dzisiaj. Znaczące osiągnięcia w dziedzinie literatury Pasternak odzwierciedla fakt, że podniesiony kandydata do Nagrody Nobla przez wiele lat.

Pomimo wielu prób, w tym silną presją ze względu na wysoką przyznawania nominacji w 1958 roku, to odbyła się prezentacja nagrody. Tak więc, 10 lutego powinien osiągnąć wielkość poezji Pasternak i przypomnieć po raz kolejny wielki człowiek, znany świat.

Bertolt Brecht

10 lutego 1898 w niemieckim mieście Augsburg, urodził się inny słynny rysunek kulturowe – Bertolda Brechta. Znany jest jako reżyser teatralny i dramaturg. gra Brechta wywołał kontrowersje, jak jego teorii teatru. Wkrótce jednak jego pomysły miała stałe miejsce w europejskim świecie teatru. Pomimo faktu, że sam Bertold Breht większość czasu jego życie zostało poświęcone poezji, słynie wykonana jest odtwarzany.

Cliff Burton

Fani ciężkiego rocka powinni wiedzieć, w dniu 10 lutego wakacje. Narodził się idolem milionów, gra mistrz bas Cliff Burton – partia grupa Metallica.

Ze względu na legendy rocka uznanie na całym świecie: w 2011 został zaliczony do najlepszych basistów w historii według Rolling Stone.

Sergey Penkin

Kolejna postać rosyjskiego kulturowe, nasz współczesny Sergei Penkin również obchodzi swoje urodziny w dniu 10 lutego. Urodził się w 1961 roku w mieście Penza, zaczął karierę w Moskwie, w słynnym Gnessina.

Unikalne dane, zakres głos czterech oktaw rozsławione piosenkarka Sergei Penkin. W 1991 roku odbyła swój pierwszy solowy koncert. Podczas muzycznej karierze piosenkarza zgromadził dobry repertuar. Zawiera pieśni i romanse ludowych i dynamiczne przeboje zachodnich. Kierowany przez Igora Klebanov nawet wykonane dokumentalny o drodze Penkina do sukcesu w muzyce.

Radamel Falcao – gwiazda piłki nożnej

Kolumbijska gwiazda piłki nożnej Garcia, znany fanom na całym świecie, urodził się 10 lutego 1986 roku w kolumbijskiej miejscowości Santa Marta.

Garcia jest znany ze swojego agresywnego stylu gry i nieprzewidywalności. Czasami, jak samego sportowca, że nie rozumie, dlaczego to czy tamto punkt w grze czerpie kierunku bramki. Naturalnie, zespół (AS Monaco FC) Garcia gra jako napastnik. Setki cele, ciekawa gra – i to jest obchodzone urodziny kibiców na całym świecie. Znane osoby urodzone w tym dniu, są miliony fanów wzorców.

Charakter urodzony w tym dniu

Zatrzymajmy się na cechach osobowości osób urodzonych w wyznaczonym terminie.

Urodził się 10 lutego mają oryginalną myśl od wczesnych lat. Charakteryzują się one przywództwa, potężnej charyzmie. Jednak los może pokonać cechy charakteru ludzi na różne sposoby. Podkreśla pozytywne cechy, jak i negatywne. Dlatego ważne jest, aby świadomie stosować się do linii wysokiego moralnego postępowania.

Wodnik cechą jest to, że są one łatwo wywołać emocje u innych. W ten sposób pokazują uczucia raczej zastrzeżone. W związku z tym robią wielkich przywódców, mentorzy. Czasem trzeba ustąpić pozycji dominującej i zostać przedstawione do kogoś z otoczenia, takie jak na tle jasny osobowości, jako człowieka, urodzonego 10 lutego trudno jest być aktywne.

Styl życia

Jeśli urodzony 10 lutego tyle wysiłku, aby rozwijać przede wszystkim jego osobowość, to łatwo ustępuje mocą. Pewność siebie i charyzmę, której już mówiliśmy wielokrotnie, przyczyniają się do sukcesu. Jednak przed podjęciem decyzji o rodzaju działalności, konieczne jest, aby rozwiązać wiele różnych kierunkach.

Ich wyobrażenia o tym, jak to czy tamto, ci ludzie się nie zmieniają. Mogą używać tylko nowych metod, ale nie wyrzucaj starych. Zdolność do utrzymania sverhnevozmutimost często powoduje zamieszanie resztę. To często wprowadza innych w błąd na temat osoby urodzone w dniu 10 lutego.

streszczenie

Nasz artykuł informacyjny poświęcony był dniem zimowego – 10 lutego. Co święto przypada w tym dniu, co istotne zdarzenia w historii, co znaki próbując zobaczyć ludzi – to wszystko jest bardzo interesujące dla współczesnego człowieka.
Oprócz tragicznej śmierci Puszkina, święto kościół Efrema Sirina i nazwisko, data uważana zawiera kilka ciekawych faktów historycznych. Że jest tylko wzmianka o obecnej żelaza w Rosji i na podstawie dekretu z Sewastopola!
Ale każda osoba dodaje datę w kalendarzu wydarzeń osobistych. Życzymy wam, że każdy dzień stajesz się wakacje!