398 Shares 8908 views

Nieformalne znaki rosyjskie. Dlaczego brzoza stała się nieoficjalnym symbolem Rosji?

Rosja – ogromny kraj, który jest w stanie zaimponować nie tylko rozległe terytoria, ale także zróżnicowany charakter. Jazda po nim, można pomyśleć, że już przejechał pół świata. Wspaniałe krajobrazy, czyste jeziora, niezwykłe zwierzęta i pochodzenie etniczne atmosferycznego. Wszystko to pozostawia głębokie wrażenie w sercu każdego podróżnika, który przynajmniej raz na tyle szczęścia, aby odwiedzić na jego terytorium, aby zobaczyć co jest nieoficjalnym symbolem Rosji. Niektóre elementy życia i dzikich zwierząt nie jest tak powszechne, że słusznie zaczął być uważany za nieoficjalny symbol Federacji Rosyjskiej.

Birch – Słowianie czcili drzewo

Jedną z takich postaci jest brzoza. To naprawdę jest popularnym rodzimy drzewo narodu rosyjskiego. Dlaczego brzoza – nieoficjalnym symbolem Rosji? Przez długi czas o jej wierszy, piosenek skomponowanych i różnych przysłów. Brzoza jest bardzo często pojawia się w rosyjskich bajek, więc to nieoficjalne symbole rosyjskiej ziemi jest oczywiste nawet dla małych dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego od niemowlęctwa z nieoficjalnym symbolem Rosji dla dzieci stają się znajomi i krewni.

I co ważne miejsce zajmuje w drzewie kultury artystycznej, mianowicie sztuk plastycznych! Artyści jeden po drugim walczą malowane obrazy z wizerunkiem tego grzywny i delikatnego drewna. W ogóle, jak można już było się domyślić, nie mają dla rosyjskiej duszy droższa niż drzewa brzozy. Dlaczego tylko słynny utwór „Z tego, co tak głośno w Rosji brzozy!” W twórców ludowych często porównywany do drzewa z smukłą piękne dziewczyny i jej romantycznego charakteru.

Symbolem wiecznej wiosny i życia

Od niepamiętnych czasów takich nieformalnych symboli Rosji jak brzozy, uważana za patronkę i przodków wszystkich żywych istot. To jest w dużej mierze odzwierciedlenie w codziennym życiu ludzi. List jest często napisane na kory brzozowej, dom nie jest objęty więcej niż pochodnia brzozy. Sok z tego drzewa nie tylko smaczne, ale również terapeutycznym. Podobało nam się pić jak młody jak i dorosłych. Zawarte w nim witaminy znacząco wzmacnia system odpornościowy i zdrowie. Cóż, jak bez rosyjskiej łaźni? Bez niej, niektóre rosyjskie i nie mogą być reprezentowane. I tam poszło z gałązek brzozy, które są uważane za najlepsze dla wszystkich celów rekreacyjnych.

Dlaczego brzoza stała się nieoficjalnym symbolem Rosji?

Jeśli mówimy o dawnych tradycji, można zauważyć, że obchody różnych świąt w Rosji, moja matka nie zrobić bez udziału tego eleganckiego drzewa. Na przykład, teraz nowym roku Rosjanie świętują zimę, a do tego celu są evergreen świerk jest najbardziej podobny, ale w ubiegłym roku kalendarzowym, Słowianie nie rozpoczął się w zimie i na wiosnę, a drzewo było tak właściwe – brzoza. Właśnie w tym czasie dzień stała się o wiele dłużej, a ludzie po zimie z nowymi siłami przystąpili do prac rolnych i podziękował w ten nieoficjalny symboli Rosji w postaci drzew.

Stara nazwa słowiańska przeniesione do melodyjnego języka ukraińskiego

Wokół tej wiosny, kiedy wszystko budzi się do życia rozkwitł i brzoza. Warto zauważyć, że stara rosyjska nazwa jednego z wiosennych miesięcy – berezozol – jest także nierozerwalnie związana z rozkwitu tej symbolicznej rośliny. Po miesiącu XV wieku został przemianowany w marcu, a stara nazwa przeniesione do sąsiedniego języka ukraińskiego (który ma również korzenie słowiańskie), a tylko w zeszłym miesiącu został nazwany „berezen”. Nieoficjalne symbole Rosji – brzoza – szczególnie piękny o tej porze roku. Są one wchłaniane przez cały zieleń i świeżość wiosennych miesięcy. Nie nadszedł jeszcze gorące lato, a oni nie mają czasu, aby odebrać kurz i stanąć obok drogi – zielony i romantyczny nieoficjalny symbol narodowy Rosji.

Drewno jako patrona wszystkich dziewczyn

Jeden z najstarszych legend mówi, że Słowianie przez długi czas wierzył w istnienie mitycznych stworzeń, takich jak woda, syren i alkoholi. Aby zabezpieczyć się przed ich wpływem czcili boginię Bereginya, który, ich zdaniem, był przodkiem wszystkich żyjących w Rosji (lub świata). Kłaniali jest w postaci brzozy, który już wtedy był uważany za święte drzewo. Podczas tej uroczystości następnego drzewa ubrany w tradycyjny strój żeński i razem pojechaliśmy w nocy wokół jej głośnych tańce. Dziewczęta są szczególnie wrażliwe na drzewie jako symbol kobiecej urody i udanej akcji. Rozmawiali z nią, śpiewając piosenki, przemywa Oskoła, że było ich wieczne piękno i zdrowie. W ogóle, to drzewo symbolizuje szczęście i dobrobyt. Prawdopodobnie z tego powodu wiele brzoza zawsze był związany z Rosjanami jest ojczyzną. Zaloty par w rosyjskich wsiach są często powoływany ich bye pod brzozą.

Jednak jego właściwości lecznicze są naprawdę imponujące. I nie chodzi tu o modlitwach do mycia brzozy i soku brzozowym, wszystko jest dużo bardziej praktyczne i przyziemienia.

Szeroko stosowany w domu i celów medycznych

Uzdrowiciele i lekarze w całej historii od dawna stosowane kory brzozy, jego liście i pąki w celach medycznych. To było przygotowanie różnych maści i nalewek. Być może to z tego powodu, że tak ceniony brzozowy Słowian. Piękne drzewo leczniczy stał się nieoficjalnym symbolem ogromnej i wolnym kraju zwanym Rosja.

To może słusznie nazwać symbolem Rosji

Jelly mroźne zimy, kiedy powoli skierował się do sali, aby zebrać całą masę suchych pni brzozowych za oknami zamieć zawył, właściciel domu. Warto zauważyć, że nawet dzisiaj są one rozpoznawane i uznawane są za najlepsze, jeśli chodzi o zapalania kuchenki. długo są one pieczenie, daje dużo ciepła i zostawić trochę popiołu. Trudno sobie wyobrazić, co może konkurować z drewna brzozowego w tych wyjątkowych właściwościach. Rzeczywiście, jest bardzo pomocny i pomaga ludziom do tego dnia, więc możemy powiedzieć z pewnością, że brzoza i zasłużył na miano symbolem Rosji.

Miło wiedzieć, że popularność drzewa nie tylko wśród Słowian. Na dzień dzisiejszy, współczesny świat wciąż używa go w różnych kierunkach. Mimo że brzoza jest w wielu krajach, tylko Rosja była w stanie naprawdę docenić go i umieścić w nim duszy, która tak wyraźnie widoczne w kulturze popularnej i kreatywności. Możemy powiedzieć z przekonaniem, że nawet po dziesięcioleciach tym eleganckim drzewie nie traci swoją wartość w oczach narodu rosyjskiego. brzozy są nadal kochany. Będą śpiewać piosenki i wiersze, i wielkich artystów, aby ponownie zająć szczotkę do przekazania wszystkich miłośników kosmetyczne, które są brzemienne w nieoficjalnym symbolem Rosji.