116 Shares 4871 views

Przepis tortu sera twarogowego

Placek z ciasta serowego od dawna uważany jest za niezbędny atut festiwalu wielkanocnego, noszący pewne obciążenie rytualne. Ale być może nie powinniśmy zapominać o swojej bardziej prozaicznej, czysto kulinarnej wartości. Przecież ciasto Wielkanocne jest po prostu smaczne, bardzo pożywne ciasto, które może zadowolić rodzinę podczas wieczornego picia herbaty.

Być może na początku warto wspomnieć, co nazywa się Wielkanocnym serem domowym, czyli specjalnym, czysto wielkanocnym ciastem zimnej kuchni. Wielu ludzi, świętując triumf Wielkanocy, zdobi stół pomalowanymi jajkami i ciastkami Wielkanocnymi, które nie zawierają okruchu sera twarogowego, zapominając, że tradycyjnie wygoda wypieku wakacyjnego została osiągnięta właśnie dzięki obfitości starannie zmielonego, nie za gęstego i kwaśnego twarogu. Więc jaka jest zimna recepta na ciasto z twarogiem lub jak upiec tort z przyjemnością?

Przede wszystkim należy dbać o jakość sera domowego. Powinna być umiarkowanie kwaśna, a w żadnym wypadku nie szorstka, tak jak to się dzieje, jeśli podczas zwijania masa jest zbyt przegrzana. W końcu ciasto będzie wykonane z sera twarogowego, z małymi dodatkami do smaku, tkliwości i lepkości masy.

Idealnie, ten ser topiony powinien być przetarty przez sito tak, że jego cząstki są bardzo małe, prawie niemożliwe jest osiągnięcie tego efektu łyżką, a nowe urządzenia kuchenne nie dadzą wiele.

Oddziel ciepłe masło do szlifowania proszkiem cukru i solą, a pożądane jest, aby b w soli nie natknąć się na duże ziarna. Następnie dodaje się kwaśną śmietanę i miesza. Ta mieszanina, ubijana aż do jednorodności, dodaje się do skrzepu i dokładnie wymiesza.

Ukończona masa jest ułożona (najlepiej ręcznie) w specjalnej formie w kształcie worka, a następnie otwarta strona jest ustawiona na inteligentnym naczyniu i ostrożnie usuwany jest kształt. Otwarte w ten sposób ciasto może być ozdobione białą glazurą i kolorowymi kawałkami kandyzowanych owoców. Nawiasem mówiąc, przed uformowaniem tortu można dodać rodzynki do ciasta. Placek gotowy powinien być przykryty czystą serwetką i pozostawiony w lodówce na noc.

Jeśli chodzi o składniki, przepis na ciasto twarogowe to:

Kilogram kilograma (lub nieco więcej) sera domowego potrzebuje około stu gramów masła, pół szklanki cukru (lepszego niż cukier puder), tyle samo kwaśnej śmietany i łyżeczki soli – bez ślizgania.

Ale większość mistrzów nadal wolą piec ciasta z sera twarogowego

Do jasnych wakacji. Jaka jest recepta na ciasto twarogowe w tym przypadku?

Rozpuścić na pół filiżanki drożdży na ciepłe mleko, aby przygotować łyżki, dodać niepełną łyżkę cukru. Przykryj, że opara nie ochłodziła się.

Kolejne pół filiżanki ciepłego mleka wlać do starannie uziemionego sera (400-500 gramów), dodać szklankę cukru (można lekko niekompletne), łyżeczkę soli bez ślizgania i dwieście gramów masła ogrzanego do stanu półpłynnego.

Po dokładnie wymieszaniu drożdży, które rozpuszczono w mleku, wlać około trzech kubków mąki i wymieszać, w tym czasie można dodać rodzynki, kandyzowane owoce lub bardzo drobno pokruszone orzechy. Po mieszaniu stopniowo dodać trzy lub cztery szklanki mąki. Zakończ ciasto, aby zakryć i opuścić, aby przejść w ciepłe miejsce, aż zwiększy się o współczynnik dwóch.

Następnie umieścić w smarowanej formie, dać trochę luzu i włożyć podgrzewany piec do około 180 stopni. Gdy ciasta są wypuszczane z piekarnika i uwalniają się z form, mogą być pokryte oblodzeniem, na Wielkanoc, jest z pewnością białe, w innych przypadkach jest dozwolone i zabarwione. Ten przepis na curd ciasta jest tylko jednym z wielu. Istnieje wiele innych opcji dla ciast i ciastek twarogowych. Kulinarne strony interentu są pełne przepisów na wiele ciast z twarogu. Bon appetit!