320 Shares 5512 views

Zależność – jest to zjawisko społeczne?

Wszyscy słyszeli słowo „uzależnione”. Powstał jako termin naukowy, ale z biegiem czasu stał się czysto negatywne cechy semantyczne. Zależność – zjawisko powszechnie znane, jest uniknięcie jednostkę od trosk własnej zawartości materiału.


Jednakże, jest to zjawisko w naszym społeczeństwie? Czy dziś możemy mówić o zależności opiekuńczego? Rozważmy te pytania w sposób bardziej szczegółowy.

definicja

Tak, słowo znajdzie swoją definicję w różnych słowników. W ogóle, to odnosi się do następującego: pragnienie, by żyć kosztem innych, odrzucenia ich obowiązków społecznych. Zależność – cecha osobowości powszechne w wielu ludzi.

Na przykład, dorosły syn, zdolny do podejmowania własnych, mieszka z matką. On oddaje się swoim hobby, rozmowy z przyjaciółmi, podczas gdy jest daleko od starszych rodzic jest zmuszony do pracy na kilku etatach, aby wspierać jego nieprzytomnego syna.

Albo inny przykład, gdy zależność – to styl życia. Moja córka stosowane do wszystkich swoich pytań rozwiązanych z pomocą rodziców. I choć jest żonaty i ma dziecko z własną rękę, to jeszcze wszyscy codziennych trosk przesunięta na barkach rodziców i męża, sama będąc sukcesy aktorką, jest albo w pracy lub na drodze, albo na filmings.

Takie przykłady tego problemu są dobrze znane. Jednak uważamy, bardziej skomplikowane pytanie. Mówimy o zjawisku uzależnienia społecznego.

Co to jest ten typ zachowania?

Według psychologów, to zachowanie jest wynikiem świadomego pragnienia jednostki przesunięcia społeczną odpowiedzialność za swoje działania na barki innych. Takie zachowanie jest uważnie studiując psychologię pracy. Jego istotą jest następujący.

Robotnicy w drużynie nie jest w pośpiechu, „ułożonym” w całości. Często naśladować swoją pracę, starając się uniknąć odpowiedzialności. Pracownik stara, ponieważ zostały utracone w tłumie, unikać część powierzonych mu spraw. Zjawisko to jest związane zarówno z elementarnej lenistwo, a także z cech ludzkiej natury. Także ludzie często nie dążyć do recyklingu, a tym samym nie wydaje się pracoholikiem wobec innych pracowników i zapobiec ich część potępienia społecznego.

W kwestii profilaktyki uzależnienia społecznego

Oczywiście, w tej kwestii odzwierciedlać pracodawców. Wybrany przez różnych środków, aby zachęcić pracowników do pracy. Wśród nich jest konto indywidualnych osiągnięć i płac akord, i tak dalej. D.

Wszystkie te działania są ważne. Po uzależnienia – to nie tylko osobista pracownik wada, ale także zjawisko, które przynosi spółce znaczne straty.