849 Shares 7585 views

Peter wydawnicze: nazwiska i fakty

Każde miasto ma swój własny mały wydawnicze i pełny. W Petersburgu publikacji bardzo dużą liczbę, a wielu z nich są znane w całym kraju, a nawet za granicą, t. Aby. Tysiące drukowanych egzemplarzy książki sprzedawane w księgarniach w całej Rosji, Europie i Azji.


Peter wydawnictwa

Dla „wydawnictwo Peter” w Internecie pojawia się długa lista, składająca się z ponad 50 tytułów. Najbardziej znany, można się spotkać na okładkach książek: „ABC”, „List”, „Piotr” i inne.

Każdy z nich jest znany na danym serii książek lub publikacji jakiejkolwiek specjalnej literatury dla całego społeczeństwa i dla wysoko wyspecjalizowanego grona osób.

Wydawca „ABC”

Jednym z najbardziej znanych wydawców miasta nad Newą. Wydawca działa na rynku od ponad 20 lat. Publikuje książki w różnych seriach:

 • Biznes (psychologia, duchowość);
 • Graficzne komiks nauki;
 • literatura dla dzieci ;
 • fiction (w tej części obejmuje wszystkie słynnej serii książek „ABC-klasyków”, które zostały sprzedane, i sprzedawane we wszystkich księgarniach w kraju i wyprzedane szybko, tak są stosunkowo tanie, lekkie i małe ..);
 • popularnonaukowe (książki o modzie, sztuce, ekskluzywnych edycjach, entseklopedii);
 • Fantasy i science fiction (gatunek książki, jak również seria „ABC-Fantasy” i „ABC-Fiction”),
 • Inne książki z różnych gatunków i tematów.

Wydawnictwa znajduje się w centralnej części Petersburgu na nasypie Zmartwychwstania, 12. Wiele projektów wydawniczych „ABC” otrzymali nagrody i dyplomy w tej dziedzinie. współpracuje również aktywnie publikowania nowych autorów, przynosząc swoje książki do publicznej wiadomości, a wraz z ustalonymi wydawców.

Wydawnictwo „Litera”

Wydawnictwo „Litera” z powodzeniem konkuruje z innymi wydawnictwami Petersburgu przez prawie 20 lat. jego główne działania skupiają się na kwestii literatury dziecięcej, edukacyjnej i rozwijającego się. Wszystkie książki są jasne, wysokiej jakości, przyciągające wzrok – jest to szczególnie ważne dla dzieci. „List” dzieli swoje publikacje na kategorie:

 • zdrowie i wychowanie dzieci;
 • książki o ciąży i pierwszych miesięcy życia dziecka;
 • logopedyczne dla wszystkich grup wiekowych;
 • Pierwsze kroki i ogólny rozwój dziecka;
 • przygotowanie do szkoły i szkoły podstawowej;
 • materiały tematyczne dla przygotowania i prac domowych o średnich i gimnazjum, a także dla szkół.

Wydawca aktywnie współpracuje z nauczycielami, wydawanie dotacji na kształcenie i szkolenie dzieci i młodzieży. Znajduje się on w Petersburgu na ulicy. Iwanow, 24a.

Wydawnictwo „Piter”

Nie wszyscy wydawcy Peter i Rosji jako całość może się pochwalić taką różnorodność i ilość książek, które są uwalniane podczas jej istnienia. „Piotr” posiada w swojej kasie ponad 5 000 różnych książek, kopie, z których każdy jest od 500 do kilkuset tysięcy egzemplarzy.

wydawca książki „Peter” – ogromną różnorodność mediów:

 • podręczniki dla młodzieży i liceum;
 • Literatura dziecięca i fikcji;
 • publikacje naukowe dotyczące różnorodnych dziedzin (medycyny, nauk humanistycznych, społecznych, prawnych, ekonomicznych i innych nauk);
 • leksykony;
 • popularny odcinek science drukowanych materiałów na temat życia, wypoczynek, ezoterycznych i tak dalej. zm.

Historia zaczyna się w wydawnictwie w 1991 roku z małym nakładzie broszury dla programistów. Stopniowo firma rozwinęła, nabiera tempa w prasie i reklamie. Teraz wydawnictwo „Piotr” (St. Petersburg) – jest największym miastem publishing, że jest otwarty na listach współpracy z nowymi autorami, których książki korektory uznają za interesujące i dopuszczalne do druku.

Wszystkie 3 z wydawnictwa są jednymi z najlepszych w skali Rosji i krajach sąsiednich w dziedzinie wydawniczej dla masowego odbiorcy. Ich cyrkulacje rocznie wynosi około 3-5 milionów różnych książek w różnych językach. „ABC” i „Peter” są zaangażowane w drukarni wyłączne autorów, które są publikowane nigdzie indziej.

Pozostała działalność wydawnicza Peter

W Petersburgu, istnieje również duża liczba wydawnictw specjalizujących się w dany temat lub produkujących podręczników dla organizacji naukowych i edukacyjnych. Należą do nich „Związku Artystów”, „Sztuka rosyjska”, publikuje książki o sztuce i muzyce, „SpetsLit” i „Himizdat”, które poświęcone są estvestennym Nauki i wiele innych. Każde wydawnictwo ściśle współpracuje z autorami i agentów literackich do produkują tylko najlepsze materiały w okolicy.

Publikowanie na uniwersytetach, chyba najmniej znany w mieście, t. I. Są one dostępne w głównych gazetach i książkach pod nazwą ich nauczycieli, a ich zakup jest otwarty tylko dla studentów i nauczycieli akademickich. Są tacy wydawcy bezpośrednio w budynkach instytucji edukacyjnych lub książek drukowanych w każdym wydawnictwie z nazwą University / Instytut / Akademia i tak dalej. N. Zamiast nazwy wydawnictwa.