171 Shares 7360 views

All-Seeing Eye w trójkącie – z Egiptu do USA

Po premierze filmu „Władca Pierścieni” jest szeroko rozpowszechniony coś takiego jak „wszystko oko”. Oko w trójkącie jest całkiem starożytny symbol. Uważa się, że klasyczny znak tego rodzaju sięga starożytnego egipskiego boga Horusa oka, co z kolei może pochodzić z oka bogini Maat. Ta ostatnia jest związana z faktem, że bóstwo uosobieniem prawdy i sprawiedliwości oraz kombinację liter „Maa” jest tłumaczone jako „widzieć” i wyznaczonych hieroglif oczach.

All-Seeing Eye w trójkącie została reaktywowana w Europie w XVII wieku w środowisku masonów. Jest to zazwyczaj urządzone tron mistrza Lodge, który należy przypomnieć, że Stwórca jest mądry i zdolny przeniknąć gdziekolwiek zechce. Ponadto, te symbole mogą być widoczne w Kościele katolickim, aw niektórych okresach nawet w kościołach prawosławnych. Na przykład, szczyt katedry Kazan (St. Petersburg) urządzony jest właśnie taki znak.

Dziś wszystko oko w trójkącie widać na banknotach najbardziej „szanowanych” w walucie świecie – dolarach amerykańskich. Jest zwieńczony ściętej piramidy, która jest także symbolem masońskim. Ponadto, etykiety, które mogą być interpretowane jako „nowego porządku świata” (pod piramidy z okiem) jest obecna na waluty papierowej. Ponadto, istnieje oko w tylnej części Print USA (duży).

Co ciekawe, wszystko oko w trójkącie, którego wartość odpowiada sam napis światowej dominacji mogły powstać bez udziału wybitnego przedstawiciela rosyjskiego imperium. Szkice do nowej waluty na początku 20. wieku zostały wykonane przez jakiegoś Sergeem Makronovskim, który, jak się okazało, był to fikcyjna osoba, tj. A. Nigdy nie przyszedł, nie rodzi i nigdy nie opuścił Stany Zjednoczone. Uważa się, że pod tym pseudonimem pracował sam Roericha – artysta i filozof, który odwiedził Tybet.

Wielki rosyjski mistyk, nie tylko stworzył zarys na waluty krajów rozwijających się, ale także aktywnie doradzał Demokratyczna Partia Stanów Zjednoczonych, Genri Uollesa i samego Roosevelta. Na rachunku jest nie tylko wszystko oko w trójkącie, ale wielokrotnie znaleźć numer trzynaście (liczbę kroków w piramidzie, strzałki w szpony orła, etc ..), który symbolizuje najwyższe praktyki różnej mocy ezoterycznej. Jest to postać Metatron – istot anielskich, które było usta i oczy od Wszechmocnego. Eksperci uważali, że numer trzynaście na dolara jest obecne 13 razy, dzięki czemu możliwe nieszczęścia koncentracyjne waluty że przyniósł ludziom w różnych krajach.

All-Seeing Eye w trójkącie nie jest na rosyjskich banknotów. Może dlatego, że nasza waluta nigdy nie było powszechne. Jednak w ciągu siedmiu lat sowieckich rachunki i wiele przedmiotów codziennego użytku przedstawić gwiazdę, która jest często skorelowany z pentagramu. Na dolara nad orłem ponownie umieszczony trzynaście pięcioramiennej gwiazdy, które tworzą sześcioramiennej gwiazdy Dawida. Dlatego możemy powiedzieć, że waluta tego kraju jest przeciążony z symboli okultystycznych, które mogą być duży wpływ na ludzi w kategoriach parapsychologicznych.