107 Shares 2377 views

Chrysocolla (kamień): opis, właściwości. Chrysocolla i znak zodiaku

Dla naszych przodków niewątpliwie był fakt, że wszystko jest pełne energii życiowej w świecie. Pewna wiedza może skierować tę siłę do potrzeb danej osoby. Trawa, ziemia i woda były wykorzystywane w celu promowania zdrowia i walki z chorobą. Szczególne miejsce w ćwiczeniach wróżenia wziął kamieni – kamieni szlachetnych i półszlachetnych. Nowoczesne lithotherapy zakorzenione w tych dniach. Wiara w moc kamieni zostały zachowane do dziś, ale dziś o swoim pochodzeniu, strukturze i właściwościach wiemy znacznie więcej, a często nowa informacja jest sprzeczna z wiedzy swoich przodków.

W tym artykule skupiamy Chrysocolla – kamień, który ma, według Litoterapists, możliwość wpływu na zdrowie i dobrostan człowieka. Spójrzmy na to z punktu widzenia nauki i medycyny alternatywnej.

Chrysocolla – kamień z historii

Nazwa kamienia jest pochodzenia greckiego. „Chrisa” oznacza „złoto” i „call” – klej. Według niektórych źródeł, w dawnych czasach Chrysocolla stosowane do lutowania złota. Nazwa minerału znajduje się w dziełach Teofrasta, sięga IV wieku przed naszą erą.

Chrysocolla nosiły inne nazwy. Jeden z nich – Ejlat, lub elatsky kamień. Więc mineralny stylizowany ponieważ w starożytności w rejonie Zatoki Ejlat było jego bogate złoża na wybrzeżu Morza Czerwonego w pobliżu miasta o tej samej nazwie. Następnie, zgodnie z tradycją biblijną, mieści legendarnych kopalni króla Salomona. Jednakże obecnie nie oznaczają nazwy podobny Chrysocolla jako taki, lecz jej włączenie w postaci smug piaskowca lub związku z turkusową.

Urodził się woda i miedzi

Trudno polemizować z faktem, że Chrysocolla – kamień, którego właściwości są przede wszystkim ze względu na skład. Minerał jest wodny krzemian miedzi. Nieprzezroczysty, ale często przypominających szkło, kamień są kruche. Chrysocolla ma połysk cechy, które różnią się w zależności od jego pochodzenia.

Mineralna – nie jest rzadkością w masach opal. Tutaj jest on uformowany w postaci powłok osadowych lub strupów z powierzchni pęcherzyka, lecz Chrysocolla kryształów (a kryształ) nie ma miejsca.

kolor

Charakterystyczną barwę mineralnych – od koloru niebieskiego i zielonego do czerni. Pierwszy kolor zależy od obecności w kompozycji miedzi. Są to skały niebieskawo-zielony i niebieski. Obecność manganu daje brązowe zabarwienie. W połączeniu z aluminium i żelaza minerałów w ciemniejszym kolorze – zielonym lub czarnym. Najwięcej „ciemny” (czarne) odmian kamienia są nazywane „lampy”. Zielony malachit Chrysocolla często przypomina. W celu odróżnienia jednego elementu od drugiego mineralny może być we współdziałaniu z kwasem solnym. Chrysocolla często mylony z turkusem.

gatunek

W zależności od charakterystyki miejsca tworzenia kompozycji zmienia Chrysocolla wstań związku z innych minerałów, ilość wody zmniejsza się, i tak dalej. Przekształcenia te wpływają na barwę i inne właściwości minerału. Zgodnie z charakterystycznych cech wyróżnić kilka odmian kamienia:

  • hrizokollovy kwarcowy – utworzone przez stopienie razem Chrysocolla kwarc;

  • już nazywany Eilat kamienia – często jest Chrysocolla, połączone z turkusem lub malachit;

  • błękit-chalcedony – kwarcowy o drobnych wtrąceń Chrysocolla;

  • niebieski miedziowy – Chrysocolla mieszaniny z lazuryt.

kaucja

Jak można się domyślać, Chrysocolla – kamień, który tworzy się w miejscach, gdzie nie ma rudy miedzi, lub raczej, gdzie jest utlenione. Można go znaleźć w starych wyrobiskach, które prowadzą do powstania rozwiązań mineralnych spływały ściany.

Zasadniczo Chrysocolla znaleźć w obszarach z gorącym, suchym klimacie. osady z kamienia są w Rosji, USA, Kazachstanu, Chile, Zairu i innych krajach. W naszym kraju, niebiesko-zielony i niebieski odmiany minerału wydobywa się w dużych ilościach w Turinskih kopalniach Uralu. Kolejny duży obszar znajduje się w regionie Trans-Bajkał.

aplikacja

Wraz ze szmaragdami, rubinami, szafirami i perłami stosowanych w jubilerstwie i Chrysocolla. Znaczenie kamień dla branży jest to spowodowane przez cech zewnętrznych. Szczególnie interesujący Chrysocolla wygląda na przerwie. Piękna struktura objawia się tylko w zdolnych rękach mistrza – kamień wymaga szczególnej uwagi.

Jednak znaczna przeszkoda do tworzenia biżuterii z wykorzystaniem mineralnych – jego kruchości. Ten obiekt wymaga dużej umiejętności jubilera i troski postawę właściciela. Naszyjniki, bransoletki i pierścionki z Chrysocolla nie upuszczać ani Strike – takie nie mogą przetrwać.

Pragnienie, aby kupić biżuterię z seledyn minerału towarzyszy logiczne pytanie: ile jest kamień Chrysocolla? Cena zależy od wielu czynników. Ma wartość i wartość wkładu lub koralików i złożoności przetwarzania i artykuły zwłaszcza artystycznych. W tym sensie, minerał nie różni się od innych. Kamień Chrysocolla, których cena może osiągnąć wspaniałe proporcje, często staje się instancją prywatnej kolekcji.

Mineralnych sprawiają cabochons, koraliki i pasty. On często ozdobione pierścienie i bransolety. Związki te mają największą siłę z agatu Chrysocolla.

Kamień Chrysocolla: właściwości magiczne

Mineralnych i ma inną nazwę – kamień mądrości. W ezoterycznych praktyk Chrysocolla – właściwości kamienia, które pozwalają użytkownikowi widzenie rzeczywistości jako takiej, oszczędza kuszące złudzenie niewoli. Mineralny przyczynia koncentratu lub usprawnia procesy umysłowe.

Inną cechą – wyraźna dominacja kobiece. Leczenie choroby macicy, rozwój matczynych uczuć, podnosząc panieńskie zmysłowości – to wszystko, według Litoterapists zdolny kamień Chrysocolla. magiczne właściwości mineralnych przyczynia się do łatwiejszego przenoszenia następstw aborcji, poronienia.

Chrysocolla przypisać właściwości przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Pomaga radzić sobie z ostrymi infekcjami dróg oddechowych i grypy. Często kamień jest używany jako materiał na wdzięki: chroni użytkownika przed czarami, przepędza strach. Chrysocolla zaleciła również nosić w przypadku problemów z gruczołu tarczowego.

Astromineralogiya

Każdy znak zodiaku jest łatwiejsze do interakcji z niektórych kamieni. Dostępne dla wszystkich materiałów astromineralogii łatwo pozwalają ustalić, kto jest lepiej zaprezentować produkt danego minerału. Nie ma wyjątków i kamienne Chrysocolla właściwości, znak zodiaku, czyli fizyczne, magiczne i astrologiczne cechy mineralne są ze sobą ściśle powiązane. Oczywiście, wpływ będą miały zastosowanie do osób urodzonych w danym dniu. Jednakże, zgodnie z astrominerologii tylko do członków niektórych objawów jest szczególnie cenne.

Więc, kto powinien największe korzyści przynosi kamień Chrysocolla? Byk i Strzelec, Rak i Wodnik początkowo sądzono gotowość osoby do zaangażowania się z tego minerału. Urodził się w okresie, podległe nazwie znaki, Chrysocolla pełen mądrości i zdrowia.

Więc Chrysocolla – kamień, znane od czasów starożytnych i od tego czasu był używany jako źródło magicznych mocy. Należy zauważyć, że współczesna nauka jest sceptyczny leczenia z minerałów w tej formie, ponieważ oferuje lithotherapy. Bardzo atrakcyjny materiał dekoracyjny tworzy utleniania rud miedzi, – że z punktu widzenia naukowców reprezentowania Chrysocolla. Stone – Właściwości – znak zodiaku – to grono nauki nie ma żadnej wartości i jest uważana za udowodnione. Oczywiście, wybór punktu widzenia – sprawa prywatna, ale warto pamiętać, że sami astrologowie i lithotherapists uzgodnienia: noszenie amuletów często nie zapobiegają chorobie, ale może zapewnić łatwy przepływ, a całkowite wyleczenie zależy od wielu czynników.