531 Shares 6084 views

Akatyst "Vsetsaritsa". Akatyst do Bogurodzicy przed ikoną „Vsetsaritsa”

Często ludzie myślą, że cuda – to jest coś ze sfery legend i baśni. Albo przynajmniej coś bardzo dawno temu, stare, zapomniane. Ale, co dziwne, w naszych czasach istnieją prawdziwe cuda. Parafianie kościołów i klasztorów prawosławnych mnichów, od czasu do czasu świadkami uzdrowienia chorób dzięki modlitwie przed ikonami Matki.


Zwyczaj modlitwy Dziewicy

Łącznie z przyjęciem chrześcijaństwa w X wieku w Rosji przybył tradycję cześć Matki Bożej. Wraz ze świątyń na cześć Chrystusa Zbawiciela pojawiła się w naszych świątyniach poświęconych lądowych i Jego Najświętszej Matki. Kopuły kościołów według niestandardowego farby w kolorze niebieskim, to kolor NMP. Obraz Matki Bożej są zawsze obecne w każdym Cerkiew ikonostasu.

Istnieje wiele wariantów Bogurodzicy obrazów, które są uważane za cudowne. Szacuje się, że istnieje około sześciuset. Ludzie często pytają: „Jaki jest ikona do modlitwy w konkretnej sprawie?” Kapłani na to pytanie zwykle odpowiedział w następujący sposób: wszystkie potrzeby można modlić dowolną ikonę, do którego dusza leży. Virgin – jedna. Przed ikoną, co my, ani oferowanej nasze modlitwy – jest ona skierowana do wszystkich tego samego Matki Boga, który jest zawsze gotowy, aby umieścić w dobrym słowem dla nas przed swoim Synem.

Jednakże, istnieje tradycja, aby odwiedzić różne ikony w różnych codziennych potrzeb. Niektóre z ikoną Matki Bożej zostały specjalnie „bliżej” do różnych potrzeb ludzi. Na przykład, „Milkgiver” szukać pomocy niemowlęta matki. Na dzieci starsze modlić się przed ikonami „dzieci” i „Dodatek umysłu.” Są też inne przypadki. Ktoś zwrócił się w modlitwie do Matki Boga, otrzymał od swego cudownego ocalenia. Człowiek stara się opowiedzieć innym o tym, co stało się cud. Kolejną osobą, która ma podobny problem, gdy usłyszał o łasce Boga poprzez modlitwę do Matki Bożej, sporządzony na tej samej ikony i jego wiary jak prosiliśmy. Więc ludzie stałe tradycję. Przed ikoną Tichwin modlić się za dzieci do Kazan – lekarstwo oka. Na gojenie guzów jest tradycyjnie przeczytać Akatyst „Vsetsaritsa (Pantanassa).”

Ikona Matki „Vsetsaritsa (Pantanassa)” i Świętej Góry Athos

Według tradycji ludowej, uzdrawianie chorych na raka modlą się przed ikoną „Vsetsaritsa” lub, w języku greckim „Pantanassa”. Ta ikona pojawiła się i zyskał popularność w klasztorze na górze Athos Vatopedi. Zgodnie z tradycją, Najświętsza Maryja Panna, towarzyszy Jana Ewangelisty, w '48 udał się na Cypr. Jednak statek złowione w burzy, został zmuszony do zatrzymania na Athos. Podziwiając niezwykłe piękno półwyspu, Mary chciał pozostać tutaj, aby kontynuować głoszenie Ewangelii. Uważa się, że Iisus Hristos sam na prośbę jego matki wykonany Athos jej przeznaczenie.

Atos i nadal jest uważana przez chrześcijan pamiętnych. Od 1046 roku jest oficjalnie uzyskał nazwę „Holy Mountain”. Życie tutaj jest zgodnie z własnymi prawami. To miejsce jest szczególna modlitwa klasztorny. Na Athos obecnie ma dwadzieścia klasztorów zarówno tworzenie nowych klasztorów oraz wyeliminowanie istniejących obecnie przepisów zabronione Atos. W klasztorach Góry Athos duża liczba prawosławnych świątyniach przechowywane. Spośród nich około sześćdziesiąt czczone ikony Matki Boskiej. Jednym z tych ikon – „Pantanassa”

Ikona „Vsetsaritsa” znana jest od XVII wieku. Historia Elder Joseph Hesychast wiele lat mieszkał na górze Athos, jego uczniów. Jeden dzień (w XVII wieku) przed ikoną „Vsetsaritsa” był dziwny wyglądający młody człowiek. Stał długo przed ikoną Matki, mrucząc coś. Nagle w obliczu Matki błysnęło coś jak błyskawica, a młody człowiek był rzucony na ziemię przez jakąś nieznaną siłę. Po odzyskaniu przytomności, młody człowiek chciał wyznać kapłanowi i wyznał, że lubi magii, i przyszedł do klasztoru, aby przetestować swoje zdolności magiczne przed świętymi ikonami. Po tym, co się z nim stało cud człowiek całkowicie zmienił jego życie, on pozostawił magiczne lekcje i pozostał w klasztorze. To był pierwszy cud, że stało się „Vsetsaritsa”.

Wszystko w tym samym wieku XVII, jeden z greckich mnichów sporządził listę z cudownym obrazem. Ludzi modlących się przed ikoną, zaczęli dostrzegać, że łaska zwłaszcza jego wpływ na pacjentów z nowotworami. Z biegiem czasu ikonę Vsetsaritsa stał się znany jako asystent w uzdrowienie chorych na raka.

ikonografia Vsetsaritsa

Matko Boga jest przedstawiony na ikonie w szkarłatny kolor. Ikonograf przedstawiać ją w pozycji siedzącej na tronie królewskim. Boskie Dzieciątko na ręce matki gospodarstwa przewijania w lewą ręką, prawą ręką błogosławi wiernych przed wiernymi. Matka Boża z jego prawej ręki do syna, jakby chciał powiedzieć: „Oto wasz Zbawiciel, który przyszedł, aby was zbawić od grzechu, chorób i śmierci.” W tle ikony istnieją dwa anioły ze skrzydłami przysłania Matki Boskiej, i wyciągając ramiona. Nimbus Chrystusa zawiera napis w języku greckim: „On, od którego wszystko dookoła.”

Cała ikona jest wykonywany w jasnych, ciepłych kolorach. Tu i szkarłatne szaty, wskazujące na godność królewską i pełną doskonałość NMP i złote tło, symbolizującym wieczność.

Pierwsze pojawienie się ikony w Rosji

Pierwsza lista z Vatopedi ikonę „Vsetsaritsa” do Rosji powstał w 1995 roku. 11 sierpnia to ikona lat napisany z błogosławieństwem gubernatora Vatopedi Monastery archimandryty Efraima został przywieziony do Moskwy w Dziecięcym Centrum Onkologii Kashirka. Pracownicy centrum zauważył: po dzieci do jej towarzyszyć, wielu przybyło zauważalne ulepszenia są trudno przypisać wyłącznie leki działają.

Klasztor na cześć „Vsetsaritsa” w Krasnodarze

Jest rosyjski klasztor poświęcony słynnej ikony Matki „Vsetsaritsa”. Znajduje się on w Krasnodarze. Głównym sanktuarium klasztoru jest „Vsetsaritsa” – replika Athos ikon. Wykaz wykonanych w 2005 roku rosyjskiego mistrza malarza Pereslavl Walerij Polakow. Wielkanoc święto Vatopedi, archimandryta Efrem obchodzony specjalną usługę modlitwie, w której nowo malowany ikona została konsekrowana. Po nabożeństwie ikony przypisane do więcej niż stu Vatopedi sanktuariów, w tym pasa NMP.

Z wielką ikoną honorowej została wniesiona z góry Athos w Krasnodarze. Od tego czasu klasztor regularnie zaangażowana obsługa Vsetsaritsa: Akatyst, modlitwy, modlitwy. Niektórzy z uczestników zaczął śpiewać pacjentów molebennogo Krasnodar Regionalnym Centrum Onkologii. Wielu z nich przyszło do świątyni, niedawno dowiedział się o jego strasznej diagnozy. Licząc na cud skręcić je ze szczerą modlitwę do Najświętszej Dziewicy.

Kościół Wszystkich Świętych w Novoalekseevskaya klasztoru w Moskwie

W tej świątyni był jednym z najsławniejszych cudów Pantanassa – obraz nagle zamirotochil. Wystarczy kilka kropel wspaniałego świata pojawiła się na ikonę, a niezwykły zapach od niego odbił wokół świątyni.

W świątyni regularnie podawane Akatyst do Bogurodzicy „Vsetsaritsa”. W służbie modlitwy jest konsekrowany olej do namaszczenia chorych i cierpiących. Namaszczony konsekrowanego oleju może nie tylko chorzy na raka, ale także inne bólem.

Obraz „Vsetsaritsa” tej świątyni jest często transportowany do najbliższego Centrum Onkologii do wykonywania modlitwy.

Novospassky Klasztor w Moskwie

Jest to jeden z najstarszych klasztorów w Moskwie, w miejscu najstarszych grobów królewskich. Tutaj jest wiele cudownych ikon i relikwii. Od 1997 roku, wśród kapliczek klasztoru znajduje się również lista ikonę Vatopedi. Jej wizerunek jest czczony jako cudowny. W każdą niedzielę przed świętym obrazem czytać Akatyst do Bogurodzicy „Vsetsaritsa” występują modlitw błogosławieństwo wody. Słudzy klasztoru tutaj, jak wszędzie, są specjalnym książka, w której przypadki cudownego pomocy świętować przez modlitwy przed ikoną „Pantanassa”.

Raz w roku, ikona klasztoru Novospassky jest dostarczane do Instytutu Onkologii. Hercen. Instytucja szpital kościół popełnił modlitwę i Akatyst „Vsetsaritsa”. Po wszystkich usług mogą czcić cudownego obrazu i poprosić o pomoc i uzdrowienie w walce z chorobą.

Jest to kościół modlitwa może leczyć chorych na raka?

Można argumentować, że to naprawdę się dzieje w niektórych przypadkach. Ksieni klasztoru Krasnodar Neonilla matka może powiedzieć przypadków niesamowite pomocy Najświętszej Dziewicy. Zdarza się, że chory człowiek zamienia się w „Vsetsaritsa”: Akatyst czytania, modląc się gorliwie i nagle guz albo znika całkowicie lub zawiesić jego rozwój, jak to było, „zamrożone” na etapie, w którym osoba rozpoczął swoją modlitewną feat. Zakonnice pilnie zebrać dowody cudownego pomocą klasztornej świątyni i umieścił je na terenie klasztoru.

Pomimo faktu, że ikona jest najlepiej znany jako wyzwoliciel chorób nowotworowych, zdarzały się przypadki, kiedy Akatyst przed ikoną „Vsetsaritsa” leczy i od wielu innych chorób. Odnotowano przypadki pozbycie się ciężkiego uzależnienia – alkoholizmu i narkomanii. Pamiętając o pierwszym cudzie ikonie, wierni kolej na nią z modlitwami uprawiania magii, a także otrzymać pomoc z „Vsetsaritsa”.

Aby uzyskać pomoc z góry, pożądane jest nie tylko do krewnych chorego odczytu lub śpiewał Akatyst do Bogurodzicy „Vsetsaritsa”, ale bardzo łagodny, chętny, aby pozbyć się choroby, modliła.

Dlaczego nie jest uzdrowienie?

Jak mówią kapłani, wiara prawosławnych, dla ich pracy i szczerych modlitwach wysłany łaskę od Boga. Pan na pewno włączyć ich wzrok w kierunku osoby aspirujące do niej. Co to znaczy – do poszukiwania Pana? Pierwszym jest próba regularnie uczestniczyć w sakramentach ustanowionych przez Chrystusa dla Jego Kościoła. Pierwszym z nich jest sakrament spowiedzi, ustaw w celu oczyszczenia z grzechów i wiernym Komunii świętej dała nam się połączyć z naszym Zbawicielu Chrystusa. Aby pomóc chorym również ustanowiony sakrament namaszczenia. Odbywa się on we wszystkich kościołach w okresie Wielkiego Postu. Niektóre kościoły dokonać namaszczenie również na stanowisku Narodzenia. Tyazhelobolyaschih dla pacjentów obłożnie chorych może zaprosić księdza do domu, aby popełnić ekstremalnych namaszczenie. W tym przypadku rozporządzenie jest wykonywana niezależnie od dat kalendarzowych. W uzupełnieniu do sakramentów kościelnych może żarliwą modlitwę do Jezusa Chrystusa i Matki Boskiej. Jednym z tych dodatków jest Akatyst z ikoną Matki Bożej „Vsetsaritsa”.

Jak czytać Akatyst „Vsetsaritsa”

Poważna praca nie jest modlitwa, aby rozpocząć bez błogosławieństwa. Więc przede wszystkim pożądane jest, aby zapoznać się z popa i prosić o błogosławieństwo czytanych Akatyst „Vsetsaritsa”. Akatyst tekst jest dostępny w sklepie kościoła.

Czytając Akatyst do Bogurodzicy „Vsetsaritsa” logicznej mieć ikonę w jego oczach. Czy będzie to ikona wykonana na pokładzie profesjonalnego ikonograf użyciu specjalnych farb lub małej wielkości reprodukcji. Wskazane jest jednak, aby nabyta ikona została konsekrowana w świątyni. Wszystkie ikony, które są sprzedawane w ławkach kościelnych, już uświęcony.

Przed każdą ikoną jest możliwe, aby modlić się we własnych słowach – Najważniejsze, że była to modlitwa z serca. Jednak wśród prawosławnych są bardzo popularne „książka” modlitwy skomponowane w starożytności znane lub nieznanych świętych. Czytając te modlitwy, jakby modlimy się razem z naszymi współwyznawców, sporządziły molebenny tekstu, jak również z pokolenia ludzi, którzy czytają raz te modlitwy.

W przypadku usług spełnieniem danej ikony wykonane specjalną teksty modlitewne – kanony i hymny. Acathistus, na przykład, składa się z dwudziestu pięciu małej objętości modlitwy, zwanej ICOS i kontakia. W każdej pieśni istnieje trzynaście i dwanaście Kondakov ICOS. ICOS jest zwykle czytać, kontakia – są śpiewane. Jednakże, jeśli modlitwa pozbawiona zdolności muzycznych, lub po prostu nie wie, jak śpiewać Akatyst może porzucić śpiewanie i po prostu czytać Akatyst „Vsetsaritsa”. Jeżeli dana osoba modli się sam, być może, jest to bardziej wygodne, aby przeczytać tekst Akatyst siebie. Taka opcja również możliwe. Pan i Pani usłyszeć i cicha modlitwa. Najważniejsze – do naszych serc w tym samym czasie płaczu.

Warto pamiętać, że słowo „Akatyst” oznacza „nie siedzieć”. Hymn zawsze czytać na stojąco. Ale wielu księży nie męczą, aby przypomnieć, że zasada ta ma zastosowanie tylko do osób zdrowych. Jeżeli osoba na zdrowie są trudne lub niemożliwe do odstania, możliwe jest, aby przeczytać Akatyst do Matki Bożej „Vsetsaritsa” siedzącej, leżącej lub półleżącej.

Czytając „Vsetsaritsa” Akatyst, Canon lub jakiejkolwiek innej modlitwy, nie powinniśmy oczekiwać od modlitwy koniecznie jakieś specjalne uczucia, silne emocje. Takie uczucia mogą być, ale nie są obowiązkowe. Prawosławni księża po starożytnych świętych Ojców ostrzegają przed specyficznie szukać tych uczuć, albo dać im szczególne znaczenie. Pan często zupełnie niewidoczny dotyka duszę ludzką, a nie wydarzeniem towarzyszącym niezwykłe doznania. Jednocześnie jest możliwe, że ludzie w poszukiwaniu słodyczy modlitwy stopniowo zapomina o Bogu i jak mówią Ojcowie „wpada czar”, odsłaniając jego duszę do poważnego zagrożenia.

Jak każda modlitwa Akatyst „Vsetsaritsa” wymaga pełnej uwagi. Modląc musimy starać się przeniknąć do wszystkich słówek. Wiadomo jednak, że nasze myśli mają skłonność do rozpraszania i „odstąpić” dość daleko od treści modlitwy. Nie jest to konieczne ze względu na to rozpacz. Wystarczy zauważyć, „zaburzenie”, uważa się, że wrócił do żądanego kanału i to za każdym razem, złapałem się na tym, że oderwany od modlitwy.

W Wielkim Poście w świątyni, a nie stworzony, aby przeczytać hymny wyjątkiem Akatyst „Pasja Chrystusa”. Jednak dla domu modlitwy chrześcijanin ma prawo do wyboru własnego przepisu. Dlatego też, jeśli obolałe czytać Akatyst ikonę Home „Vsetsaritsa”, nie może być uznane za grzech lub naruszenie kanonów kościelnych.

Istnieje tradycja czytać Akatyst przez czterdzieści dni. Jednak to nie jest prawo, to wybrać czas modlitwy może zrobić. Możesz modlić się i mniej dni lub więcej, jeśli chcesz.

Czytanie modlitw, nie powinna „żebrać” rozwiązanie, które wydaje się tylko pożądane. Wyrażając gorące prośby do Matki Boga, musimy jeszcze zostawić miejsce na woli Boga, który nie zawsze pokrywa się z naszym pragnieniem, ale zawsze skierowane na korzyść naszego ducha. Niektórzy księża zalecane przez czterdzieści dni modląc się w czasie, aby opuścić żarliwą modlitwę i czekać na jakiś czas. Jeśli sytuacja nie uległa zmianie i modlitwa nie doszło w tym czasie do kilku ważnych wniosków dla siebie, to jest możliwe, aby odnowić prace modlitewne i ponownie odczytać „Vsetsaritsa” Akatyst.