214 Shares 2468 views

Ocieplenie domów na zewnątrz. Materiał do izolacji cieplnej z zewnątrz domu

Zachodnie wpływy przyniosły zwykłych ludzi radzieckich nie tylko piękne i niedrogie sposoby na wykończenie domu, ale również inne zaawansowane technologie. Na przykład, ocieplenie domów na zewnątrz. Dzięki temu można znacznie zaoszczędzić na ogrzewania domów i pozbyć się uciążliwego pleśni na ścianach i wilgoć w domu. Podstawowe wymagania dotyczące izolacji: dostępność, wydajność i łatwość instalacji. Ponadto, materiały powinny być lekkie, tak aby nie ładować fundament domu dużo. Niestety, nie wszystkie materiały do izolacji domów mogą łączyć te cechy, więc rynek może spełnić szereg materiałów izolacyjnych. Na nich, porozmawiamy później.


Sposobów, aby izolować swoje domy

Istnieją różne materiały, które mają dobre właściwości izolacji termicznej. Ale wszystkie z nich są zamontowane na ścianach na podobnej zasadzie.

Ogrzewając domy zewnątrz może nastąpić na trzy sposoby:

  • Materiał izolacyjny jest mocowany za pomocą roztworu kleju i utrzymuje się w końcu sam tynku.
  • Tworząc trójwarstwową niewentylowanym ściany. Izolacja jest zabezpieczona specjalnym roztworze. Po czym ścianka zewnętrzna jest wykonana w jednej cegły grubości. Pomiędzy izolacją i nowej ściany powinna być szczelina.
  • Wentylowana fasada – kolejna wersja jak zrobić izolację domu na zewnątrz. Materiał nieprzepuszczalności powlekane ściany i górną grzejnik jest stała. Po zainstalowaniu szyby i ramy schować zewnętrzną okładzinę. Zgodnie z tą zasadą jest przeprowadzane izolację domu bocznicy zewnątrz.

Każda z tych metod ma swoje zalety i wady. Ponadto producenci wypełnić rynku w połączeniu z materiałami, które wymagają specjalnej technologii montażu izolacyjnego.

Jak wybrać materiał do izolacji?

Wszystkie materiały izolacyjne różnią się ich właściwości, metody instalacji, ceny i trwałości. Łączy ich tylko wspólny cel: wszystko, czego potrzebują do izolacji domów. Najczęściej stosowane do izolacji: wełny mineralnej, polistyren, wytłaczanego polistyrenu, poliuretanu, materiałów celulozowych, płyty bazalt i tak dalej. Ich główną różnicą – wodoodporność, przepuszczalność pary wodnej i przewodności cieplnej. Obydwa pierwsze parametry odgrywają rolę w zależności od warunków klimatycznych, a przewodność cieplna jest ważne przy obliczaniu grubości materiału izolacyjnego. Tak więc, zamiast pianki ułożone w kilku warstwach, to lepiej użyć pianki, która jest wielokrotnie cieńsze, ale ma taką samą wydajność przewodności cieplnej.

Przygotowanie do izolacji ścian

Po wybraniu materiału, można bezpiecznie przejść do następnego kroku. Izolacja ścian na zewnątrz domu nie może się odbyć bez ich wcześniejszego szkolenia. Starą warstwę tynku lub materiał izolacyjny odkleić z podstawą. Na mecie dostaniesz nago przed cegły, betonu lub drewnianą ścianę.

Wyczyścić powierzchnię od kurzu i brudu i przeprowadza dokładną podkładu. Najlepiej jest korzystać z rozwiązań z głęboką penetrację. Jeżeli występują występy lub wgłębienia jest większa niż dwóch centymetrów, lub muszą być szlifowane, aby pokryć na poziomie ściany.

Po osuszeniu ścian się z podkładu, montaż skokach i światła ostrzegawcze, które zostaną określone materiału izolacyjnego. Dla ułatwienia instalacji są instalowane wzdłuż krawędzi śrub i kotew między nimi a pion mocno rozciągnięty łańcuch lub żyłki. Zatem, ściana musi być utworzone silną siatkę, która będzie kierować pracami.

Ciepły dom z bali?

Ze swej izolacji zaleca się stosowanie technologii wentylowanej fasady. Od ścian oddycha, a dom nie zacznie pleśni. izolacja cieplna budynków wymaga obróbki ścian zewnętrznych substancji ogniotrwałej i konserwanty. Szczeliny pomiędzy kłody osadzone włóknistego juty lub taśmy. Fit i pianki.

Korzystanie z pionowe paski na przedniej części domu jest zamontowany skrzynię. Następnie paroizolacja ma określone warstwy i izolacji. Lepsze wykorzystanie wełny mineralnej lub włókna szklanego. początek izolatorem ciepła do stosu od dołu do góry, a potem – do mocowania kotew. Na wierzchu izolacji zamocowana do membrany wodoszczelnej, do tego można użyć zszywacza.

Na ostatnim etapie jest zestaw materiałów zachodu. W roli, który można stosować panele ścienne, okładziny elewacyjne, panele, i tak dalej.

Ciepłe ściany z drewna?

Etapy izolacji domu jest prawie nie różni się od drewna. Jednak jedna różnica jest nadal. Ściany drewna mają gładką powierzchnię, a zatem na zewnątrz izolacji budynku może być przeprowadzane nie tylko za pomocą izolatorów walców, ale również materiałów takich jak płytki wełny mineralnej i wełny szklanej. technologii montażu i wszystkie kroki są identyczne jak wyżej.

Ciepły dom z cegły?

Izolacja termiczna z zewnątrz domu cegły można przeprowadzić na kilka sposobów:

  • Wentylowane fasady. izolacja termiczna w terenie przeprowadzono za pomocą płyty z wełny mineralnej lub pianki. Materiał przymocowane do ściany za pomocą kołków lub zapraw klejowych. Następnie, okładzina z prętów lub profili metalowych. I wtedy możemy liczyć na schemacie drewnianego domu izolacji.
  • Łatwa metoda mokra. Technologia ta jest wielowarstwowa izolacja elewacji. W trakcie są sztywne pianki lub wełny mineralnej. Materiał przymocowany do ściany za pomocą zaprawy klejącej lub kołków. nie jest potrzebne paka. Na izolacji jest zabezpieczona sieć, a górna przyczyną dwa rodzaje tynku.
  • Mur dobrze. Sposób ten jest używany nie tylko do kostki, ale również w domach blokowe. W czasie budowy domu materiału termoizolacyjnego jest zamocowana pomiędzy ścianami i dodatkową barierę dla pary i utrzymuje materiał hydroprotective. Do izolacji cieplnej gotowym budynku jest lepiej stosować materiały odporne na działanie wody. Są to pianki, pianki poliuretanowej, i innych. Jeśli chcesz ogrzać strukturę ze szczeliną powietrzną między ścianami, można zastosować płynny izolator, który został utwardzony w czasie. Ponadto, szczelina może być wypełniona pianką polistyrenową. To w przeciwieństwie do wełny mineralnej, nie jest łatwe do umieszczenia w przestrzeni między ścianki.

Jeżeli izolacja z cegły dom z zewnątrz nie przyniosły pożądanych rezultatów, należy pomyśleć o izolacji podłogi, dachu i okien. Jest zły stan tych źródeł przyczynia się do znacznej utraty ciepła.

pianka ocieplenie

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów, aby zachować ciepło w domu – pianki izolacyjnej domu na zewnątrz. Aby rozpocząć w dolnej ściany jest zainstalowany tak zwany półkę, to jest konieczne, aby dostosować do pierwszego rzędu pianki.

Materiał przymocowane za pomocą kołków i kleju. W celu pracy była gładka stosować czystą oczek, który został wspomniany powyżej, a poziom. Gęstość budowy i trwałości piany serii ułożone z przesunięciem o połowę arkusza (jak przy układaniu klocków). W narożnikach i wokół okien materiału mocowany jest za pomocą metalowych narożników. Po wszystkie ściany pokryte są arkusze pianki załączone na górze siatki z tworzywa sztucznego i zastosowane tynku: począwszy, wykończeniowych i dekoracyjnych.

izolacji cieplnej z wełny mineralnej

Izolacja termiczna z wełny mineralnej jest bardzo podobna do materiałów celulozowych i płyt bazaltowych. Konsolidować wełny mineralnej stosowane struktury osnowy i toczenie. Powinien on pasował do utworzonych komórek, nie pozostawiając żadnych przerw. Następnie przed okładzina jest dołączony wzmacniający siatkę tynkowania jest wykonywana. Dekorowanie ścian mogą być różne rodzaje siding, panele, ściany z cegły, itp …

Ogrzewając domy wełny mineralnej na zewnątrz – to znakomity sposób ocieplić dom i zaoszczędzić na ogrzewaniu.