306 Shares 4783 views

Bzu zielnych: Właściwości lecznicze, zasady uprawy, zastosowanie

Bzu zielnych – to nie tylko ozdobnych krzewów, które mogą ozdobić swój ogród. Jest to także użyteczne owoców, które są powszechnie używane w celach leczniczych i profilaktycznych. Proponujemy, aby dowiedzieć się, dlaczego starszy, sadzenia i pielęgnacji roślin, które do tego, jak również przepisy dotyczące produktów leczniczych i gorzkie.


Przegląd

Bez hebd – jest wieloletnia, osiągając wysokość od 60 do 150 cm. Ma bezpośredni rozgałęzień łodygi i liście pierzaste. Kwitnienie występuje w miesiącach czerwiec-lipiec. Kwiaty czarnego bzu są bardzo małe i są gromadzone w białych kwiatów. W środku znajdują się czerwone pręciki. Kwiatostan dość duże (o 20 cm średnicy), okrągły kształt. W sierpniu i wrześniu dojrzałych czarnych jagód.

Sadzenie i pielęgnacja

Bzu zielnych – mało wymagająca roślina. Rozwija się w cieniu, tolerują mroźne zimy, podatne kręcone cięcia. Jedynym warunkiem dobrych zbiorów – odsączone gleby. Dlatego zawsze należy pilnować poziomu wilgotności przy lądowaniu.

Jeśli gleba jest uboga w minerały, zaleca się zastosować nawóz i pogłównie. Najlepszy czas na to – początek sezonu wegetacyjnego. Bzu jest odporny na szkodniki i choroby. Ale małe ryzyko mszyc i roztoczy wszystko.

Rozmnażanie następuje bzy na trawnik i wegetatywnie z sadzonek. W pierwszej metodzie są odłączone od buszu nadziemnych pędów, kłącza, innych częściach krzewu, pełzanie podziemnego kłącza. W przypadku sadzonek, w czerwcu i lipcu gałęzi bzu należy wyciąć od 8 do 12 cm długości.

Bzu zielnych – aplikacja

Ta wieloletnia stosowany jest jako roślina ozdobna i celów terapeutycznych. Czarnego bzu kwiaty, owoce, kłącza, liście, kora, gałązki – wszystkie wykorzystywane do tworzenia różnych wywary, napary i narkotyków.

Wieloletnia posiada unikalne właściwości lecznicze. To może być łączone z innymi roślinami, zwiększając pozytywny wpływ dla zdrowia. Jagody można również jeść na surowo. Ale jest to niezbędne do podjęcia środków ostrożności, bo kiedy może wystąpić nadmiar zatrucia organizmu.

Właściwości lecznicze czarnego bzu

Istnieją dwa główne sposoby, w których stosowane elderberries. Właściwości lecznicze to bylina najlepiej objawia się kiedy jest stosowany jako środek moczopędny lub zmniejszyć poziom cukru we krwi. Dlatego zaleca się różne buliony choroby nerek, cukrzyca, wodobrzusze.

Ponadto, preparaty z bzu można zrobić, aby leczyć zaparcia, otyłość, bóle pleców, zapalenie błony śluzowej żołądka i łamanie układu pokarmowego, przeziębienia. Są doskonałe receptury ludowej zapobiegania grypie i poprawę odporności.

Przepisy napary i wywary

 1. Napar z bzu i innych roślin z obrzęk, zapalenie stawów i dna moczanowa. Dodać mieszaninę wysuszonych kwiatów ulmariae meadowsweet (10 gramów), korzenie roślin zielnych bzu (15 g), klapy fasoli (15 g), wspólny knotweed (10 gramów), skrzyp (10 gramów), kolory niebieskie chaber (10 gramów) kolumny kukurydzianą (15 g), liść wspólny mącznicy (15 g) i brzozy pąki (15 g). Wlać cztery łyżki jednym litrze wody i odstawić na dwanaście godzin. Przed użyciem trzeba gotować przez pięć minut i schłodzić lekko. Pić pół szklanki cztery razy dziennie pół godziny po posiłku.
 2. Gdy hemoroidy. Złóż napar z liści ośmiu trawiasta starszy, jedną łyżkę szałwi i jedną filiżankę wrzącej wody. Daj to wszystko na jedną godzinę i dodać kolejną łyżeczkę miodu. Musimy wziąć na pół szklanki dziennie przez miesiąc.
 3. Na bóle stawów, dnę, zapalenie stawów, neuralgii, paraliż. Gotować bzu i kwiatów rumianku. Zwilżyć ten rosół bandaż i nałożyć kompres na bolące części ciała.
 4. W leczeniu rwy kulszowej. Odstawić na jedną godzinę wrzącej wodzie (0,5 litra), koloru czarnego bzu (1,5 łyżki). Nalewka potrzebę podjęcia pół szklanki trzy do pięciu razy dziennie przed posiłkami. Czas trwania leczenia – dziesięć dni, a potem zrobić sobie przerwę.
 5. Na bezsenność i bóle głowy. Wziąć wywar z korzeni i kwiatów czarnego bzu.
 6. W różnych chorób żołądka i miażdżycy. Zrobić wywar z kory i zabrać ją w nocy.
 7. Kiedy wykwity skórne. Zrób wywar z kory, kwiatów i jagód czarnego bzu i kąpać się w nim.

Do zapobiegania przeziębienia i grypy

Do suchych kwiatów bzu i dodać je do herbaty, aby chronić się przed przeziębieniem lub jako środek wspomagający w grypie. Trzy łyżeczki liści herbaty trzeba jedną łyżeczkę kwiatów.

Na deser można gotować syrop z czarnego bzu. Dla tych wieloletnich jagód i Blanch na jeden litr soku dodać 1,4 kg cukru. Syrop powinny być gotowane przez długi czas, więc zwrócił się gruba. Użyj go do przygotowania sosów, galaretek, jako polewy do lodów, naleśników, ciast.

Dla tych, którzy lubią wino domowej roboty, jest również przydatna czarnego bzu. Właściwości lecznicze wina wieloletnich jagód nie stracić, a sam napój okazuje się bardzo smaczne.

Przepis na wino:

 1. Weźmy dwa litry soku jabłkowego, dziesięć litrów czarnego bzu, jeden kilogram cukru.
 2. Rozgnieść jagody.
 3. Dodać sok i cukier.
 4. Wszystko przejść i zostawić do wyrośnięcia na pięć do sześciu dni.
 5. Następnie przecedzić drinka, wycisnąć sok i wlać wszystkie butelki. Tara musi zamknąć korkiem i zabezpieczyć drutem (podobny do szampana).
 6. Buteleczki umieszcza się w zimnym pomieszczeniu (piwnicy podstawnej).

Przeciwwskazania

Zużywają czarnego bzu jest surowo zabronione w ciąży i okresie karmienia piersią dla dzieci w wieku do dwunastu lat. Nie zaleca się pić ziołowe herbatki i napary z tych wieloletnich osób z zaburzeniami funkcjonowania układu pokarmowego.

Istnieje również ryzyko zachorowania otruty za pomocą bzu przekraczających ilości recept.

418 shares 5335 views
Objawy STD: jak rozpoznać?
242 shares 5858 views