670 Shares 8432 views

Podsumowanie: "Nonlethal Golovan" N. S. Lešková. Analiza produktu

O artystów, pisarzy, naukowców, kiedy chcą, aby pokazać ich oderwanie od zwykłych obywateli, jak mówią. „To straszne, są daleko od ludzi” Zwrot ten nie nadaje się do cech twórczości N. S. Lešková. Rosyjscy klasycy, wręcz przeciwnie, jest bardzo zbliżony do zwykłych ludzi swoich czasów – chłopów (zwykłych chłopów i kobiet).

On jest bardzo precyzyjny i szczegółowo odtwarza wewnętrzny świat swoich bohaterów, który mówi nie tylko o wyjątkowym talencie pisarza, ale również fantastycznym stylu psychologicznego i intuicji intelektualnej. W co można zobaczyć, nawet czytając dzieła jest tylko podsumowanie. "Nonlethal Golovan" – błyskotliwie napisana historia.

Wygląd bohatera

Czas trwania opisany w historii – w połowie 19 wieku, miejsce akcji – Orle.

Magazyn Golovan była heroiczna: wzrost był 2 metry. Wielkie dłonie, Big Head (stąd prawdopodobnie pseudonim). To nie była kropla tłuszczu, mięśni i był jeszcze szeroka. Przede wszystkim w jego twarz stała się niebieskie oczy, one oprawione dużej rysy twarzy i duży nos. Golovan była brunetką. Jego broda i włosy na głowie były zawsze starannie przycięte.

Zawód i środowisko Golovan

W Golovan był jeden wół i kilka krów. Żył że sprzedane mleko, ser i śmietana panom. On sam był rolnikiem, ale nie poddanych i za darmo.

Jego firma była tak dobra, że po tym jak stał się wolny, Golovan uwolniony spod jarzma niewoli jego trzema siostrami i matką, i osiadł w swoim domu do Pawła – dziewczyny, która nie przyszła do jego krewnych, choć żyła z najbliższymi hero kobiety pod jednym dachem. Złe języki mówią, że Paweł – „grzechem Golovan”.

Jak Golovan stał się "non-lethal"?

Miasto szturmem epidemia była przerażająca: żywiec zginęło, a następnie zakażone bydło, ludzi zmarło. I nic nie można zrobić tylko jedno podwórko i jedno zwierzę nie dotknąć straszną chorobę: Sad Golovan i jego byka i krowy. Ponadto, bohater opowieści zdobył szacunek miejscowej ludności, która wróciła do domu umiera i pojone je z mlekiem. Mleko nie jest wspomagany przez chorobę, ale przynajmniej ludzie nie umierają samotnie, opuszczony przez wszystkich. I odważny człowiek nie jest chory. Tak wyglądają wyczyny bohatera w skrócie, jeśli czytelnik jest zainteresowany tylko w ich podsumowanie. „Nonlethal Golovan” – opowieść o niezwykłym człowieku.

Na tworzeniu mitu „non-lethal” Golovanov dotyczy i co widział pewnego ranka uczeń pasterz Pańko. Jechał stanowisko bydło bliskiej Orlik rzeki, a czas był na początku, Panko śpi. Potem nagle obudziłem się i zobaczyłem, że człowiek z przeciwległym brzegu znajduje się na wodzie, na lądzie. Podziwiałem pasterza, a ten człowiek był Golovan. Okazało się jednak, że nie był w dół wody, i udał się do furtki, opierając się na długi słup.

Kiedy Golovan przeszedł na drugą stronę, Panko chciał jeździć na furtki przed brzegu i patrzeć w słynnym domu mieszkaniec. Shepherd tylko osiągnie żądaną temperaturę jak Golovan zawołał do kogoś, kto zajął furtkę, wrócili. Panka był tchórzem, i ze strachu znaleźli schronienie i ustanowić tam.

Golovan myślał i myślał, nic nie robić, obnażony, związał wszystkie swoje ubrania w urządzeniu, umieścić na głowie i popłynął do domu. Rzeka nie była zbyt głęboka, ale woda nie jest podgrzewana ponownie. Kiedy Golovan wysiadł na brzeg, już miał zacząć się ubierać, kiedy zauważył coś pod kolana do łydki. Tymczasem, na lewym brzegu rzeki młodego kosiarki. Golovan krzyknął do niego, poprosił go, aby dać mu kosę, a chłopiec wysłał po niego kubki. Gdy kosiarka łzawienie kubki, Golovan jeden skok odcięte przez samego jajka na nogi i rzucił kawałek jego ciała do rzeki. Wierzcie lub nie tak dobrze, ale potem epidemia ustała. I oczywiście, pojawiła się plotka, że Golovan nie tylko rannych siebie, i high-end: ofiara przyniosła dolegliwość.

Oczywiście, z wielką jasnością pisał swoją historię N. S. Leskov. „Nonlethal Golovan”, jednak do pracy, która jest najlepiej czytać w oryginalnym źródle, a nie w podsumowaniu.

Golovan – agnostyk

Następnie Golovan stał się człowiekiem medycyny i szałwia. Do niego poszedł skonsultować, jeśli były jakieś trudności w gospodarstwie domowym lub w sprawach rodzinnych. Golovan nigdy nie odmówił i wszystkie odpowiedzi podane środki uspokajające. Nie wiadomo, czy nie pomogli, ale ludzie zostawili go z nadzieją na szybkie rozstrzygnięcie ich problemów. W tym samym czasie, nikt nie może powiedzieć na pewno, czy Golovan wierzę w chrześcijańskiego Boga, jeśli on czuwa nad kanonem.

Pytany, co do których kościół należący do, Golovan odpowiedział: „Jestem z nadejściem Creator-Wszechmogącego”. Oczywiście, Kościół nie był w mieście. Ale ta opowieść bohater zachowywał się jak prawdziwy chrześcijanin: nikt nie chciał pomóc, a nawet pojechał przyjaźń z kochanką gwiazd, które w ogóle uważany za głupca. Są to cnoty Golovan, ich podsumowanie. „Nonlethal Golovan” – opowieść o jasnych ideałów sprawiedliwi, nie obarczony jakaś konkretna przynależności do wyznania religijnego.

Rozwiązując Golovan tajemnicy

Napisany narracja (N. S. Leskov) po legendach ludowych opowieść, tak aby nie nużyć czytelnika i siebie, aby odkryć prawdę, szukać prawdziwych informacji do osoby, która osobiście znała Nonlethal Golovan – do babki. A ona mówi mu wszystkie pytania, które opisał w swej pracy „non-lethal Golovan”. Historia kończy się rozmowy między babci i wnuka.

  1. Paweł nie była kochanką Golovan, żyli z nim w duchu „anielski” małżeństwa.
  2. Stopa odciąć się, bo zauważył pierwsze oznaki choroby w łydce, a wiedząc, że nie ma zbawienia, rozwiązał problem radykalnie.

Oczywiście, jeśli czytasz tę błyskotliwą historię jako „non-lethal Golovan” wybiegiem, a potem wiele rzeczy, które można przeoczyć, takich jak szczegóły historii lub magię i urok niepowtarzalnego języka Leskov. Dlatego wszyscy czytelnicy tego artykułu powinien być zaznajomiony z produktem w pełni, aby poczuć rytm, „smak” i „kolor” prozą Leskov użytkownika. Więc okazało podsumowanie. „Nonlethal Golovan” – historia N. S. Lešková, stymulowanie zainteresowania innych dzieł autora.