262 Shares 8631 views

Konstelacja Bliźnięta dla dzieci. Ciekawostki o konstelacji

Charakterystyczny kształt tworzą na niebie jasne gwiazdy, w dawnych czasach nazywano konstelacje. Z ich pojawieniem skontaktował piękne legendy i wielkie proroctwo. Jednym z najbardziej niezwykłe jest to konstelacja Gemini. Ciekawostki o niej zostaną omówione w tym artykule.


Opis konstelacji

Opowieść o konstelacji Bliźniąt powinna rozpocząć się z jego opisem. Ten odcinek rozgwieżdżonym niebem jest prostopadła do Drogi Mlecznej. Lekkie, z których się składa, tworząc niemal idealny kształt prostokąta. Na jasnej nocy można zobaczyć gołym okiem około siedemdziesięciu gwiazd. Najjaśniejsza z nich nazywane są rycynowy ( „driver”) i Pollux ( „pięść wojownik”). Pozostałą postać światła dwa równoległe rzędy łańcuchów. Nocne niebo jest trudne, aby zobaczyć obraz, który jest często malowane w dawnych atlasów zodiaku: dwa nierozłączne brata bliźniaka tulenie siebie. Nie pokazać schemat obrazu i nowoczesne konstelacji.

W rzeczywistości, Castor to złożony system z kilku organów. Odległość od niego na słońce – prawie 46 lat świetlnych. Pollux – żółto-pomarańczowy olbrzym, którego jasność w trzydziestu pięciu razy wyższe niż słońce. Jest znacznie chłodniej niż swego niebiańskiego „brata”. Aby polecieć do gwiazd, osoba będzie musiała przezwyciężyć lat świetlnych trzydzieści pięć.

Ciekawe obiekty. U bliźniaków

W konstelacji Bliźniąt są bardzo ciekawe obiekty. Niektóre z nich mogą być widoczne gołym okiem. Są często zachodzą zmiany powodujące uwagę naukowców. Na przykład, U (epsilon) Gemini ma niezwykłe właściwości. Jest to tak zwana zmienna tsifeidoy, czyli gwiazda, okresowo zmienia swoją jasność. Zdarza się raz na 102 dni z powodu potężnych wybuchów występujących na jego powierzchni. Jeśli otworzysz konstelacje obwodów i starannie je badać, widzimy, że gwiazda ta znajduje się w miejscu, gdzie powinien znajdować się „serce” Pollux.

Ciekawe obiekty. Meteory i mgławice

Castor w pobliżu Gemini jest promienna meteorów zwanych Geminidy. Można zauważyć w okresie od 7 do 15 grudnia. Największą gęstość meteorów obserwowane w dniu 13 grudnia. Ich liczba wzrasta do 60 sztuk na godzinę.

Blisko gwiazdy Mu Zeta Gemini i gołym okiem widać słabość. Ten klaster (M35) z 120 gwiazd jest interesujące obserwować przez teleskop lub lornetkę. Znajduje się on 830 parseków od Słońca.

Innym ciekawym obiektem do badań – Nebula Clown lub Eskimo (NGC 2392). Takie pomysłowe nazewnictwa naukowcy nazwali gwiazda dziesiątej wielkości, otoczony przez jednolite i jasne obwolucie. Leży około 2900 lat świetlnych od Słońca.

badania Historia

Od czasów starożytnych, gwiazdy prowadzony podróżników i badaczy. Różni ludzie podają różne nazwy ciał niebieskich. Jednak te dwie jasne gwiazdy znajdujące się tam ludzie zawsze za sobą nierozerwalnie związane. Grecka legenda konstelacji Bliźniąt stwierdza, że te luminarzy, bracia Dioscuri – Kastora i Polluksa (Pollux) – synowie spartańskiego króla Tyndareos i boga Zeusa. Ten obszar nieba jest wliczone w astronomicznego katalogu „Almagest”, skomponowanej przez Klaudiusza Ptolemeusza w 140 AD. Starożytni Babilończycy widać również w konstelacji nierozłączną parę. Nazwali najjaśniejsze światło w to, „pasterza i wojownika”. Trakowie Uważa się, że te gwiazdy są bliźniakami i pomóc Mariners znaleźć drogę do domu.

Historia astronomii linki Twins z dwóch ważnych odkryć naukowych. William Herschel w 1781 roku okazało się, że planetę Uran jest blisko luminary Propus tej konstelacji. Inny badacz, K.Tombo, w 1930 roku odkryto Plutona, który znajduje się w bliskiej odległości od gwiazdy Wasat, jest również częścią Twins.

oglądanie

Jak znaleźć konstelacji Gemini nieba? Dla dzieci, takie zadanie może nie być łatwe. Ale uważają, że jest bardzo łatwy. Constellation wyraźnie wyróżnia się na nocnym niebie niezwykły charakterystycznym wzorem. Para równoległych łańcuchów gwiazd tworzących Gemini znajduje się w północno-Orion. „Spadochron” konstelacji Auriga w tym samym czasie powinny być na północny-zachód. Bliźniaki są częścią „hitów” najważniejszych konstelacji na niebie. Poruszają się na zachód po Taurus i kilka przed Lion, położonej na wschodzie.

Dobrze widzieć wygląd konstelacji Bliźniąt, może być w styczniu i grudniu. Każdego roku w dniu 21 czerwca, trwa słońce. To jest wysoko nad horyzontem, a jak widać dobrze z całego terytorium naszego kraju.

Mitologia. Narodziny braci

Podsycana przez mity i legendy konstelacji Bliźniąt. Dla dzieci szczególnie interesujący jest zaznajomiony z dawnych tradycji. W starożytnej Grecji wierzono, że matka słynnych braci była żoną króla Sparty, Groznogo Tindareya. Nazywała się Leda. Zawierała olśniewające piękno i zafascynowany nie tylko śmiertelników, ale olimpijskich bogów. Sam Zeus zwrócił uwagę na to. Aby uniknąć konfliktu z żoną, bogini ogniska domowego bohatera, Thunder przekształcony białego łabędzia i poleciał do Ledy. Wkrótce kobieta urodziła dwoje dzieci Bożych: córkę Fair Helen, z powodu której następnie rozpoczął wojny trojańskiej, i syna – Pollux (Pollux). Później Leda urodziła dwa więcej dzieci przez męża, syna i córki Castor Klitemnesteru. Bracia od dzieciństwa, były nierozłączne, ale oczekując inny los. Zeus dał nieśmiertelność Pollux, Castor natomiast był prostym człowiekiem.

Mitologia. Wyczyny bohaterów

Legenda konstelacji Gemini mówi, dorastał, bracia stał prawdziwych sportowców. Zrobili wiele znanych exploitów. Dioscuri Jason pomógł zdobyć złote runo. Castor była bezkonkurencyjna pogromca i umiejętnie prowadził rydwany. Pollux uchodził niepokonany pugilists. Bracia zawsze robił wszystko razem. Pewnego dnia porwał siostry Phoebe i Gelayeru, córki królewskie Livkippa. Guys dziewczęta skradziony tuż spod ringu i sami je za mąż. Pollux wybrał Phoebe i Castor – Gelayeru. Od afaretidy Fils (Idas i LINKEY), w którym Dioskury skradzione narzeczonych stać ich gorzkie wrogów. Raz w walce Idas zabity Castor.

Mitologia. braterska miłość

Ostateczne oddanie braci opowiada, jak tam było konstelacji Bliźniąt nieba. Dla dzieci jest szczególnie ważne, aby poznać tę część historii, ponieważ opowiada o bezinteresowną miłością braterską. Po śmierci Castor Polluksa poprosił Zeusa z prośbą, aby go śmiertelny. Bohater był gotów żyć w podziemnej ciemności Hadesu, tylko nigdy nie być oddzielone od swojego brata. Pioruny chciał potępić syna do takiego ponurego losu. Występował wniosek Pollux, ale zadbali spędził jeden dzień na Olimpie, z drugiej – w królestwie umarłych. Starożytni Grecy zaszczycony nierozłączne bliźnięta jako protektorów i obrońców ludu. Widząc nierozerwalny Polluksa i Kastora mocującej, Zeus zwrócił je w gwiazdy i umieścił na niebie, aby jej światło Wyglądali na lojalności i miłości braterskiej.

wniosek

W tym artykule krótko próbował opisać konstelacji Bliźniąt. Dla dzieci, to jest bardzo przydatne informacje. To pozwala poszerzyć swoje horyzonty, uczą się lepiej poruszać się po świecie. Wiedza starożytnych mitach dołączonych do badania nieba poetyckiej barwienia. Studiować astronomię i zrobić dużo ciekawych odkryć!