126 Shares 6913 views

Z tego zrozumienia w związku?

Chociaż Pan Darwin twierdził, że człowiek nie działa, możemy mieć odmienne zdanie. Najważniejsze było rozmawiać. Rozmawiać ze sobą, wymiany myśli, pomysłów, planów, mamy nową wiedzę i może realizować się w społeczeństwie. Chcesz odnieść sukces? Nauczyć się komunikować. Chcesz mieć dobrą rodzinę – i tutaj próbować zrozumieć siebie.

czarny kot

Kiedy rozpada się rodzina, para mówią, że nie rozumieją się nawzajem. Jeśli koledzy nie zgadzają, to znaczy, że między nimi prowadził czarnego kota. Oznacza to, że nagle nie było wrogości, alienacja, a nawet niechęć do siebie. W ogóle nie jest kompletna więc błędne.

Co jest zrozumienie? Obecnie jest to jeden z najbardziej palących problemów świata. Bez tego niemożliwe jest ustalenie relacji lub między jednostkami lub między całych krajów.

Ale zacznijmy od definicji naukowej. Z tego zrozumienia filozofii? Jest uniwersalnym działanie naszego myślenia, który nabywa nowe treści i dołączyć go już ustalone idee i pomysły. W rzeczywistości – w wyniku percepcji mowy, niektórych stanowisk. Obejmuje to informacje, różnorodne wiedzy o świecie wewnętrznym, lub tej czy innej osoby.

Więc jeśli chcesz być rozumiane od pierwszego słowa, nauczyć się jasno wyrażać swoje uczucia i myśli.

Tylko w połączeniu z innymi

Każdy sukces opiera się na dobrych relacjach w domu lub w pracy. A jeśli wziąć pod uwagę, że wszyscy ludzie są różni, to jest bardzo ważne, aby być w stanie nawiązać z nimi kontakt. Jak to zrobić? Oczywiście, każdy z nas intuicyjnie czuje, gdy jest to niezbędne, na przykład, milczeć lub wsparcie innego jak coś mu pomóc. To jest zrozumiałe.

A w ogóle, że takie rozumienie? Określenie to. Ta szczególna jakość osobie zdolności jest pojąć i zrozumieć motywy innych. Ponadto, zdolność do wyjaśnienia i przechodzą przez twój umysł i serce do stanu, w którym inna osoba.

Zapewne każdy spotkał ludzi, którzy po prostu „widzieć” człowieka w jego trudności, aspiracji, można szybko zobaczyć swoją duszę, aby współczuć. Doświadczenie życiowe mówi im ruch w prawo. I to jest dobre.

Jednakże, istnieje kilka skutecznych technik w praktycznej psychologii. Mogą nauczyć. Następnie kontakty z innymi staną się bardziej ciepły, przyjazny, silny. I obok odnodumtsami może przenosić góry.

emocjonalne tło

Jeśli mówimy o tym, że takie rozumienie w relacji, konieczne jest, aby wiedzieć, co następuje. Psychologia relacji wpływa wiele różnych kwestii: krąg społeczny, tło emocjonalne, wpływ na drugą osobę i tak dalej. Wszystko to jest prawdziwe zarówno dla dorosłych i dzieci.

Aby relacje z innymi były bardziej gładkie i dobrze, że jest konieczne, aby zrozumieć tych ludzi. I kiedy zrozumiesz, nieświadomie zacząć traktować je z szacunkiem, tolerancją. Produkuje w odpowiedzi te same uczucia i działania.

Można zapytać: „Co to jest koncepcja człowieka” Jest to ważna zasada psychologii relacji. Po tym wszystkim, jest empatia, harmonia. I jest równie wygodne dla komunikujących się stron. A następnie wszyscy zainteresowani w utrzymaniu takie linki. Wszystkie ich wartości, starają się utrzymać długo, aby nie stracić.

Twoja pozycja

Z tego zrozumienia w życiu na co dzień? To jest nasz szczególności zachowanie. Musimy nauczyć się akceptować tych wokół nas sąsiadów, współpracowników, a nawet przypadkowych znajomości, nie wspominając o członków swojej rodziny, tak jak są. W tym przypadku nie można aprobować zachowanie kogoś. Ale jeszcze lepiej, aby dowiedzieć się, że tutaj jest – zupełnie inna, nie kopia, a więc jest bardzo różni się od ciebie. Nie można zgodzić się z jego zdaniem, słowa, zwyczaje, hobby – proszę. Jest to prawo. Ale elementarny szacunek jego wartości, po prostu musi. To wszystko. To wystarczy, aby pomiędzy wy ustanowiony świetne relacje.

pięć klawiszy

Jednak, aby naprawdę głęboko zrozumieć inną osobę, trzeba wiedzieć, pięć ważnych zasad i ich przestrzegania.

1. Aby zrozumieć i rozpoznać potencjał danej osoby. Każdy rodzi się ma własne możliwości i rezerw – psychiczne, fizyczne, codziennych. Czasami miał je jeszcze nie wiadomo. Szkoła nie pomogło otworzyć rodzicom zbyt proshlyapili. Ale jeśli zacznie zbliżać się do człowieka, myśląc, że jest on w stanie więcej, lepiej, wszystkie te cechy przejawiają się w nim. Twoja wiara, ludzie potrzebują pomocnej dłoni, aby zmienić swoje życie.

2. Musi być w stanie słuchać. Wszyscy lubimy i mówią dużo, ale jakoś niekompletne. Mówisz do niego – ale on nie słyszy. Nieuwzględnione w swojej pozycji. On myśli o niej. Ze swoimi problemami wzrusza. Nie starają się pomóc. A jeśli było inaczej, to spadły bariery między ludźmi.

3. Nie należy umieścić ocenę. Jeśli ktoś uważa, wszystkie inne pod nim, to jest już nieciekawa rozmówcą. I żaden poważny należący do niego nie chcieli. Ludzie zazwyczaj natychmiast zacznie oceniać nieznane. I ocenić je na pierwszy rzut oka. I to wystarczy pół minuty. Następnie pogląd panujący jest bardzo trudno zmienić. Ale musimy starać się zrozumieć człowieka. Dowiedz się jego poglądów, przekonań. Jest to ścieżka ujawnia, na przykład, nowy pracownik, który został ukryty w pierwszej kolejności.

4. Zawsze bądź szczery i otwarty. Dlaczego udawać? Będzie to tylko skomplikować życie. Mów zawsze prawdę. Powiedzmy, że nie lubisz tę osobę, i można powiedzieć, że wręcz przeciwnie, bardzo się podobało. Ale twoje oczy, gesty, czyli komunikacja niewerbalna, wyda ci z głowy. Tylko szczere uczucia sensu kontaktu z innymi. Więc nie bój się być sobą.

5. Pomoc inni stają się lepsze. W tym celu musimy stworzyć środowisko, w którym człowiek zaczyna wyzwolić się, otwarcie mówić do was otwarcie obsłudze.

Nic nie mogłoby być lepsze niż dobre stosunki. Rozumiem go tylko wtedy, gdy są zepsute. A wszystko, aby przywrócić? To jest bardzo problematyczne.

Mój dom – moja twierdza

Prawidłowa definicja. Jeśli w domu wszystko w porządku, a potem czujesz się szczęśliwy. A to jest możliwe tylko pod jednym warunkiem – jeśli istnieje zrozumienie w rodzinie.

Spokój, miłość i opieka nad wpływem rodziny na swoim stanowisku pracy. Nie przyjdzie zła i nie ponury, ale pogodny i czuły, z gotowością do pomocy. I produktywność masz najwyższa. Ogólnie rzecz biorąc, życie jest piękne! Teraz, oczywiście, jest oczywiste, że takie rozumienie, i jak wielka jego rola w naszym życiu.

Naprawdę źle, gdy dom jest zaburzeniem. Czy między małżonkami oraz między rodzicami a dziećmi. Powód jest ten sam – brak wzajemnego zrozumienia, poszanowania interesów i obaw innych.

Dzieci – sami

Dziś życie jest takie, że zarówno dorosłych jak i dzieci są w domu, średnio nie więcej niż dwie godziny – z wyjątkiem, oczywiście, uśpienia. I komunikować się mniej.

pracujących matek może mieć syna lub córki 30 minut – nic więcej. Brak intymne rozmowy lub dyskusji o sprawach dzieci. Ale komentarze na temat zachowania dziecka, co do zasady, bardzo kategoryczny. Niektórzy dorośli po prostu nie uznają to za konieczne, aby „zejść” do swoich problemów. Oto oni osobiście – tak poważnym problemem, a dzieci – to nonsens. Tylko duchowo ślepy nie może traktować z najbliższymi. A potem na starość skarżą się, że ich dzieci są zapomniane.

Będzie ona stanowić czat – wszystko chropowatość, kłótnie, konflikty znikną. I wtedy wszyscy będą spieszyć do domu w godzinach wieczornych, gdzie można po prostu mieć serce.

Zacznij zgody

Spinoza napisał o zrozumienie. Jak nauczyć się nie prowokować konfliktów? Kłótnie wybuchają, gdy wszyscy mają różne opinie, a ludzie twierdzą, kto ma rację. Wszystko to jest bardzo zły wpływ na nasze życie. Umiejętność umiejętnie komunikować się z ludźmi stworzy dobrą sytuację.

Przykładem małżonkami stosunki to widać. Czym jest miłość? Zrozumienie siebie, chęć poddać. Jeśli mąż, na przykład, ma wygląd nie są takie same jak żony, ona natychmiast zachowuje się agresywnie. Spór trwa charakter groźby, a nikt nie chce zrozumieć siebie nawzajem. Należy mieć świadomość, że ktoś z różnych przekonań, ma prawo do swoich poglądów. Aczkolwiek nie tak, ze swojego punktu widzenia. Ale to – jego wyroku, może z trudem. Ale może z czasem będzie je zmienić i bliżej do Ciebie.

Jednak ludzie utrzymują, nalegać na własną rękę. Chociaż powinni mieć świadomość, że różnice zdań – the początku konfliktu. W tym przypadku, nie mają gwarancji, że takie rozumienie.

Ustąpić – środki na wygraną

Umiejętność porozumiewania się – jest chęć poddać. Nigdy nie odmawia wręcz poglądy innych. Po tym wszystkim, ilu ludzi – tyle opinii. I starać się zrozumieć to, co jest najbardziej prawidłowo. Po prostu spróbuj zrozumieć innych. A ziemia dla konfliktu w rodzinie nie będzie.

Pozostawić przeciwnika mieć zdaniem – nie do stracenia, ale raczej do wygrania! Świat zostanie przywrócony.