193 Shares 3501 views

Ćwiczenia dla rozwoju mózgu. Gry dla rozwoju mózgu

Przepisy ludzkiego intelektu – jest to obszar, który ma jeszcze nauczyć wielu, wielu lat. Pomimo szybkiego rozwoju postępu naukowego, fizjologii ludzkiego mózgu jest wciąż w dużej mierze tajemnicą, ukryta za siedmioma pieczęciami.

Stopniowo jednak Twilight pokrycie nad naturą umysłu uchylone. To dzięki niestrudzonej pracy wielu naukowców z różnych dziedzin: genetyki, biologii, psychologii i innych.

Przegląd ten zostanie przedłożony do ćwiczeń dla rozwoju ludzkiego mózgu, które okazały się tak dobre, praktyczne zwiększenia potencjału intelektualnego narzędzi.

1. Zwolnienie świadomości

To pierwsze ćwiczenie ma na celu, aby wewnętrzną przestrzeń umysłu od natrętnych, idei non-wartość. Zatem, byłoby znacznie zwalnia szefa „śmieci” – podstawowe informacje dalej koncentrować się na zasadniczych.

Po pierwsze trzeba wziąć kartkę papieru i napisz w nim wszystko, co jest ciągle wiruje w głowie. Chodzi o obsesyjnych myśli, pragnień i planów, pomysłów i tego typu rzeczy.

Pożądane jest, aby zapis zwięźle formułować propozycje, jak to możliwe, robiąc minimum słów. Nie zwracaj uwagi do szczegółowych danych i informacji, to wystarczy, aby wyjaśnić istotę. W tym przypadku należy pamiętać: dłuższą listę, tym lepiej!

Gdy wszystkie myśli w mojej głowie będą reprezentować na papierze, można przejść do następnego etapu: redukcję. W skrócie, po prostu trzeba zachować każdą pozycję na liście do jednego lub dwóch słów kluczowych.

W rezultacie, można uzyskać pełną listę wszystkiego, co zwykle zaniepokojeni ciągu dnia. Dzięki niemu zmniejszyć do minimum ryzyko czegoś zapomnianego lub pominąć. Teraz wystarczy rzut oka na tej liście, aby pamiętać rzeczy, które wymagają pewnych działań, a nie ładują głowę z niepotrzebnych informacji. Dodatkowo, ćwiczenia dla rozwoju mózgu pomaga regulować zdrowy wewnętrzny spokój.

2. masaż Mental

Aby rozpocząć, należy przyjąć wygodną pozycję, odpocząć i wziąć kilka głębokich oddechów. Następnie zamknij oczy i wyobraź sobie swój mózg wewnątrz głowy. Gdy to zrobisz, wyobraź sobie, że jesteś masuje swój mózg wyimaginowaną rękę. Działania te psychiczne rzeczywiście udowodnić relaksujący efekt.

Aby rozpocząć masaż zewnętrznej warstwy mózgu, stopniowo przechodząc do wewnątrz. Powtórz ten cykl bez pośpiechu w kółko, pozwalając sobie, aby pozbyć się napięcia i stresu. Jednocześnie wizualizować obszar mózgu jest pełen energii.

Po pewnym czasie poczujesz przyjemne ciepło i trochę dzwonienie w uszach. Nie zwracaj uwagi na to, po prostu zachować masażu psychicznego. To samo dotyczy wszelkiego rodzaju myśli, które mogą spontanicznie pojawiają się w twojej głowie. Niech będzie, ale nie trzymają i unikać ich świadomej aktywności umysłowej. Na koniec, można po prostu odpocząć, usiąść na krześle.

To ćwiczenie pozwoli na stres, przywrócić równowagę energetyczną i zoptymalizować funkcjonowanie mózgu. W rezultacie, można zwiększyć produktywność aktywności umysłowej, szczególnie przy regularnym powtarzaniu tego szkolenia.

3. Ćwiczenia na koncentrację zegara

Koncentracja – kluczowe umiejętności dla rozwoju intelektualnego. To otwiera drzwi do świata wielkich osiągnięć, ponieważ pomaga zachować ostrość wszystkie niezbędne rzeczy i informacji. Koncentracja jest również ściśle powiązany z pamięcią, dlatego bardzo ważne jest, aby utrzymać go na odpowiednim poziomie, wykonywania różnych ćwiczeń edukacyjnych. Oto jeden z nich.

Postawić przed zegarka wyposażonego w drugiej dłoni. Istotne jest tutaj to, że nie są wysiłku, można skupić się na jej oczach. Aby to zrobić, należy umieścić zegar tak, aby były one w przedniej części twarzy w wygodnej odległości dla Ciebie. Podobnie jak w poprzednim ćwiczeniu, weź kilka głębokich oddechów, a następnie rozpocząć monitorowanie zegar tyka, skupiając spojrzenie na ruch drugiej strony. Nie być rozproszony, podczas gdy na innych myśli, a nie patrzeć dalej. Jeśli mimo wszystko okazało się, że jesteś roztargniony, nie martw się – nie ma nic się martwić. Wystarczy zacząć wszystko od nowa.

Wykonać każde ćwiczenie tak długo, jak to możliwe. Aby rozpocząć, należy starać się utrzymać co najmniej kilka minut, ale w końcu wydłuża czas koncentracji. Najlepiej, chcesz rozwijać umiejętności zapisanie go w kwadrans lub dłużej.

Kiedy czujesz się dobrze o sobie komplikować szkolenia, wprowadzanie godziny przed telewizor. Można również utworzyć inny hałas, na przykład, włączyć radio czy coś takiego. Pozwoli to nie tylko okazują koncentracji, ale także nauczyć się trzymać ją w rozpraszających tła.

Jest to ćwiczenie na rozwój mózgu może być praktykowane również ze świecą, iw ogóle ze wszystkiego – z dowolnego punktu w przestrzeni lub samolotem. Zaletą pracy z zegarem jest to, że łatwiej będzie śledzić czas.

4. Ćwiczenia dla rozwoju umiejętności twórczych

Doskonalić się zdolności twórcze, musimy rozwijać prawej półkuli mózgu. Ćwiczenia na to są różne, ale najbardziej prosty i zarazem bardzo skuteczny dodaje. Spróbuj zrobić jak największą ilość rzeczy z jego lewej strony (na lewo – prawo). Pozwala to na uniknięcie automatyzmu i stymulować rozwój prawej półkuli jest odpowiedzialny za zdolności twórczych. Na przykład, myć zęby lewą ręką trzymać swoje sztućce, długopisy, wytrzeć kurz, otwórz drzwi i otworów, i tak dalej.

5. Ćwiczenia na rozwój technologii czujników

Aby poprawić te obszary mózgu, które zarządza informacje otrzymane od zmysłów, istnieje szereg prostych w technice.

Jak wiadomo, głównym źródłem informacji o świecie zewnętrznym jest wizja człowieka. Dlatego inne zmysły są wykluczone. W celu zachęcenia do ich rozwoju, często trzeba robić zwykłe rzeczy z zamkniętymi oczami. Na przykład, idź do domu, wziąć prysznic, wlać herbatę i tak dalej. Ponadto, byłoby miło, aby nauczyć się języka migowego, lub przynajmniej łatwo zgodzić się z rodziny o tym, jak czasami się wytłumaczyć wyłącznie za pomocą gestów i symboli. Innym dobrym sposobem – ostrożnie dotknąć inne małe przedmioty, jak czar, a następnie ustawić go na bok, wyobrazić go w szczegółach.

6. Ćwiczenia dla rozwoju pamięci asocjacyjnej

Następnego szkolenie jest rodzaj gry dla rozwoju mózgu. Zakłada on regularne eksperymenty z obrazem. Postaraj się okresowo zmieniać fryzurę i kolor włosów, nosić nietypowe ubrania, spróbuj sobie różne ozdoby i tak dalej. D. Efektem wszystkich tych działań jest podobny do tak zwanego „efektu Jacket”, gdy jest ona dosłownie zmienia świadomość ludzi. I tak to jest z pięty dla kobiet. Część doświadczeń z tych relacji pozwalają dobrze rozwiniętą asocjacyjne myślenie.

7. Szkolenie dla rozwoju pamięci przestrzennej

To ćwiczenie dla rozwoju mózgu, a najnowsze odkrycia w dziedzinie fizjologii, pozwala przekraczać granice potencjału umysłowego. Istnieje obawa, że aby rozwiązać typowe problemy w użyciu niestandardowych metod. Na przykład, zawsze iść do pracy lub do domu inny, za każdym razem z nowymi sposobami ubrać w przeciwieństwie do zwykłej procedury i tak dalej. D. Im niższa automatyczne rytuały będą masz, tym lepiej, ponieważ będzie stymulować rozwój pamięci przestrzennej, a także szereg innych umiejętności. Rozwój półkul mózgowych w takim podejściu do codziennej pracy wpłynie na swoje twórcze i profesjonalne cechy – zacząć sposób identyfikacji innowacyjnych rozwiązań dla skomplikowanych sytuacjach i, ogólnie, do „pompa”, co powszechnie nazywa wit.

8. Ćwiczenia dla rozwoju mowy

Stara się dostarczyć swoje przemówienie od stereotypowych wyrażeń. Jest to szczególnie prawdziwe odpowiedzi na trywialne pytania typu „jak się masz”. Ćwiczenia dla rozwoju mózgu, w tym przypadku jest to, że za każdym razem wymyślić coś oryginalnego i ciekawego. Pozwoli to zwiększyć swoją kreatywność, sprawi, że bardziej interesujące rozmowy i rozwijać obszary mózgu, zwany Ośrodek Wernickego i Ośrodek Broki, znajduje się w lewej części skroniowej.

Niektóre zasady rozwoju mózgu dziecka

Jeśli użytkownik zdecyduje się użyć pewnego rozwoju technologii jest nie dla siebie, lecz dla własnego dziecka, należy pamiętać kilka zasad:

  1. Więcej rozmowa z dzieckiem. Nawet jeśli jest w wieku, w którym nie są jeszcze świadomi donosimuyu do niego o udzielenie informacji.
  2. Najlepsze gry dla rozwoju mózgu – dowolne scenariusze działka-role-playing. Niech dziecko fantazjuje, a Twoje zadanie – aby pomóc mu z zasadami, delikatnie wprowadza go do świata zewnętrznego. Na przykład, jeśli dziecko gra w podróżnika kosmicznego, to powiedz mu o nieważkości, ogromne dystanse, bez dostępu powietrza poza naszą atmosferą, i tak dalej. D.
  3. Chwal dziecko nie tylko dla jego talentu, jak dla wysiłku. Promocja wrodzoną tendencją jest obarczona czas rozwijać w pretensji, natomiast nagroda za wysiłek uczy staranności.
  4. Nie rób pracy z dziećmi w hołdzie dla jego własnych ambicji. Innymi słowy, niech mózg dziecka rozwija się w tempie naturalnym dla niego, bez wymuszania zdarzeń. Niektórzy rodzice, aby pokazać innym, zaczynają wywierać presję na ich potomstwa, powodując rozwój pożądanych umiejętności jak najwcześniej. W praktyce, jest obarczona niepowodzeń w rozwoju mózgu, więc porzucić chęć zdobycia sławy Prodigy rodzica.
  5. Nie żądaj zbyt wiele od swojego syna. Przymus, zwłaszcza w dzieciństwie, zabija ducha badań i utratę ciekawości, co z kolei prowadzi do spowolnienia rozwoju.
  6. Uwzględniać interesy dziecka. Jeśli chcesz zobaczyć swoje dziecko w przyszłości muzyk, natomiast nie może stanąć do tworzenia muzyki – to lepiej nie na siłę i pozwalają skupić się na tym, co naprawdę ma zainteresowania i skłonności. Zawsze należy pamiętać, że preferencje dziecka – poza swoją własną.