98 Shares 8501 views

Jak priorytety?

Jak często można udać się tam było pytanie: „Co chcę” „” Prędzej czy później, to pytanie każdy człowiek jest podane. Starając się realizować swoje marzenia i spełniać pragnienia Wybieramy naszą własną drogę w życiu.

Jak realizować swoje cele w pewnym okresie życia

Pożądanie może być nieskończenie wiele. I tak jak w tym przypadku, w celu określenia zadań o wysokim priorytecie i umieścić resztę aspiracji we właściwej kolejności? Przecież każdy chce być bogaty, zdrowy, jeździć pojazdy na drogach, aby nauczyć się kilku języków i osiągnąć nieśmiertelność. Ambicja – to bardzo dobre, ale nie powinien przekraczać zakresu rzeczywistości.

Najważniejsze, że trzeba się nauczyć, jak to zrobić – to priorytet. Aby rozpocząć, należy wziąć pióro i pusty arkusz papieru. W kolumnie zanotować wszystkie ich życzenia. Napisz listę chwili obecnej. Na przykład: „” Patrzę na koncie bankowym. Bilans 500 tysięcy rubli. Czuję radość i satysfakcję z wynagrodzenia za pracę. „” Głównym warunkiem – do pisania wyglądać wiarygodnie. Oznacza to, że jeśli piszesz, że zjeść obiad z prezydentem, ale podświadomie zrozumienia, że nie jest to możliwe, czy jest możliwe, ale nie w najbliższej przyszłości, nie należy pisać.

Praca z listą życzeń

Raz wasze pragnienia odkryli formy pisemnej, zaczynają po kolei je czytać na głos, zatrzymując się przed każdym kolejnym rekordzie. Po przeczytaniu jedno życzenie, zamknąć oczy i skupić się na doznaniach. Co czujesz? To może być satysfakcjonujące poczucie wyższości nad innymi, obojętność, przyjemny dreszczyk, lub poczucie prawdziwego szczęścia i lotu.

To uczucie szczęścia jest prawdziwym pragnieniem każdego człowieka. Może on nawet nie był świadomy tego raportu, ale podświadomie każdy z nas dąży do szczęścia. Prowadzony tylko przez swoich wewnętrznych uczuć, zdasz sobie sprawę, że naprawdę chcą od życia i nauczyć się priorytety.

Analiza trzech głównych punktów

Przekreślić wszystko, co nie pasuje swoje priorytety i pozostawić trzy punkty. Dlaczego tylko trzy? To proste, praktyka i badania pokazują, że dana osoba nie może skutecznie pracować na więcej niż trzech zadań.

Pomyśl o tym, co robisz, co okupacja spędzasz większość czasu. Główne pytanie, które powinien zadać sobie pytanie – Czy mam ten rodzaj działalności bliżej do mojego celu. Jeśli odpowiedź jest negatywna, to czas, aby coś zmienić.

Droga do szczęścia jest trudne, ale poprawnie umieszczone priorytety znacznie uprościć i przyspieszyć ten proces.

interesy cudze

Poświęcenie i życie dla innych, bliskich, ma sens tylko wtedy, gdy jest to świadomy wybór osoby, których realizacja przynosi mu radość i szczęście. Oczywiście, troska o bliskich – jest to normalna reakcja behawioralna, ale gdy obowiązek neguje własne aspiracje i marzenia, pojedzie osoby w depresję, nie jest normą. Istnieje wiele przykładów, kiedy zdrowe ego grał w ręce nie tylko człowieka, ale również członkowie jego rodziny.

Znamiennym przykładem, kiedy młodzi ludzie aspirujący do świetlanej przyszłości, pozostawiając dom ojca i pójść na studia lub do pracy w innych miastach lub krajach, w których, ich zdaniem, młodzież oczekują wiele możliwości i ogromny sukces. Chłopięcy często pomaga ludziom i prowadzić je we właściwym kierunku. Podczas gdy rodzice, wyrafinowany, wolą, aby ich dziecko z nich jest w stanie mu pomóc w razie potrzeby.

Każda osoba ma swoje własne cele i nikt, w tym bliskich krewnych, nie powinien ingerować, aby osiągnąć cele. Nie należy dać się manipulować otaczający odpust nie sprawi, że będziesz zadowolony – raczej przeciwnie.

zmieniające się priorytety

Powyższa lista będzie rozwijać zdolność do priorytetów. I osiągnąć wszystkie punkty, warto nabyć nową listę.

To normalne, gdy priorytety zmieniają się wraz z wiekiem. Rosnące etapy obejmować zmianę myślenia. Zmieniające się priorytety powinny być ewolucyjny charakter, ale nie odwrotnie.

Nie najlepszym rozwiązaniem, gdy osoba metanu w życiu i nie może znaleźć swoje miejsce. W tym przypadku ważne jest, aby przeanalizować swoje działania i zrozumieć wszystko poszło zgodnie z planem z niektórych miejscach. Jeśli występują problemy z analizą ich działań lub potrzebujesz pomocy, warto odwiedzić psychologa, który może pomóc ustalić priorytety poprawnie.

Etymologia słowa „” priorytet „”

Intereseny faktu, że słowo „” priorytet „” w liczbie mnogiej twarzy nie był używany aż do początku 20 wieku. Wcześniej, koncepcja została wykorzystana tylko w liczbie pojedynczej.

Słowo „priorytet” ma łaciński przedrostek „PRIO”, co oznacza przed «». Priorytet – środki w celu określenia zadań, które poruszają się zamknąć realizację swoich celów.

Jest skuteczna zasada pracy z priorytetów, a mianowicie metody Eisenhowera. To pomaga umieścić wszystkie zadania przy użyciu tylko dwóch kryteriów – jest to ważne i pilne.

Różnica między sprawach ważnych i pilnych

Znany Zasada Pareto mówi, że 20 procent wszystkich naszych problemów będą traktowane w kategorii ważne. To ciekawe, ale niektóre z nich zostaną uznane za pilne. Jaka jest różnica?

Realizacja ważnych przypadkach zbliża Cię do celu. Jednocześnie realizacja sprawach pilnych odciągnąć swoją uwagę, ale nie mają znaczącego wpływu na osiągnięcia wybranych celów.

Nie jest tajemnicą, że większość ludzi rozpocząć realizację zadań drugorzędnych. Chodzi o to, że są lżejsze i nie wymagają znacznych kosztów. I mózgu, jak ciało nie lubi przepracowania, jeśli tego nie uczy. Ale realizacja nie jest ważne rzeczy do tworzenia wyglądu pracy, ale prawdą jest, że należy zwrócić się do tych zadań, które przyczynią się do Twojego sukcesu. To pomoże Ci wiedzieć, jak ustalać priorytety w życiu.

grup priorytetowych list Eisenhower

Priorytet A – jest to sprawa, która musi być zrobione dzisiaj, ponieważ są one zarówno pilne i ważne.

Priorytet B – jest to przypadek, których wykonanie w danym dniu nie jest obowiązkowe, ale dla którego chcesz wykroić małą ilość czasu każdego dnia. Ich realizacja przyniesie stabilny cel wydajności.

Bardzo częstym błędem – zwlekanie z drugiej grupy późniejszym. Nie jest konieczne, aby to zrobić, ponieważ do wyrobienia nawyku rozwiązywania problemów stale w niewielkiej liczbie jakości wpłynie na przyszłe osiągnięcia.

Przykłady problemów priorytetu B:

  1. Pisząc o pracy dyplomu lub ważnego raportu. Powiedzmy, że masz w miesiącu, aby mieć czas na spokojnie przygotować wymaganego raportu. Ale odłożyć pracę w czarnej skrzynce. W wyniku stresu fizycznego i moralnego w ciągu ostatnich godzin przed dostawą raportu, może doprowadzić do kryzysu i niepożądanych konsekwencji.
  2. W zaciszu dobry przykład zadania z listy B, zostanie należycie zbadane przez lekarza, aby zidentyfikować chorobę na wczesnym etapie, aby później uniknąć długiego okresu niepełnosprawności.

Jak radzić sobie z trzeciej i czwartej kolejności priorytetów

Priorytet C. Są to umiejętności, uczenie się, że czujesz się pilne, ale nie ważne. Na przykład, nauczyć się powiedzieć „” nie „”, gdy zajdzie taka potrzeba. Zadania te ty wykroić czas niezbędny do realizacji priorytetów.

D. zadania priorytetowe to, że nie są ważne i pilne. Mogą być bezpiecznie odłożone na później, albo przekazać innym. Zaleca się, aby okresowo usuwa się z listy zadań D. To sprawia, że możliwe, aby uzyskać pełny odpoczynek w najbardziej napiętych dni.

Jak ustawić priorytety według metody Eisenhower

Aby móc priorytet – zadanie jest proste, jedyną rzeczą, która jest wymagana jest do podjęcia czasu pracy pisemnej. Ale później, po jego własne instrukcje działać będzie dużo łatwiejsze.

  1. Kategoryzować swoje codzienne sprawy zgodnie z powyższych czterech punktów. Więc raz staje się oczywiste, że ważne i pilne, a co jest bezużyteczne.
  2. Nie należy mylić ważne i pilne. Ważne rzeczy można zrobić stopniowo, dając im trochę uwagi każdego dnia. Są one integralną częścią sukcesu. Sprawy pilne wymagają uwagi i szybkich rozwiązań. Ale swój cel mogą nie mieć zastosowania.
  3. Uwaga hierarchiczną budowę listy. Ważne rzeczy są powyżej awaryjnych. Nie koncentrują się na realizacji pilnych sprawach, ponieważ mają one właściwość zająć dużo czasu i uwagi, odwracając uwagi od ważniejszych zadań. Jeśli można uniknąć spraw pilnych – użyj go.
  4. Śledź wszystkie punkty Priorytet A. Jeszcze w ubiegłym zadanie z pierwszej kategorii jest ważniejszy niż pierwszy punkt z pozostałych grup. Jeśli w ciągu dnia nie mogła poradzić sobie ze wszystkimi ważnymi rzeczami, nadal współpracować z nimi na następny dzień. Nie idź do pozostałych kategorii, aż wszystkie pozycje z kategorii A.
  5. Każdego dnia staram się robić najbardziej czasochłonne zadanie Priorytetu B. Ale w codziennych zadaniach nie zapomnij jej główne cele i dążyć do ich realizacji.

Bez względu na to, jak chcesz, aby osiągnąć maksymalną liczbę przypadków, w każdym czasie, nie jest wystarczające. I muszą być zrozumiałe. Najważniejszą rzeczą – priorytet, a następnie sukces nie jest długo czekać.

Przeznaczyć swój czas mądrze wydając go na naprawdę ważnych rzeczy, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele i realizować najważniejsze pragnienia. Zdolność do podkreślenia ważnych aspektów ich działalności i uniknąć moll, jest ważnym i przydatna umiejętność. Metoda Eisenhower pomaga zrozumieć, jak ustalać priorytety w życiu.