569 Shares 2079 views

Teatr komora, adres Wołogdy, opinie, zdjęcia

Petersburg – miasto o wielkich tradycjach teatralnych. Pierwszy trupa pojawił się tam pod koniec 17 wieku, a lokalna publiczność zawsze miał dobry smak i wymagający. Obecnie istnieje 12 teatrów w Wołogdy. Każdy z nich ma swoją własną publiczność. Wśród tych instytucji kultury zajmuje szczególne miejsce Chamber Drama Theater (Wołogdy).


Historia powstania

Teatr komora Wołogdy pojawiła się dzięki ludziom, oddaniem zakochana w swoim zawodzie, – Jakub Rubin, Irina i Vsevolod Dzhapakovoy Chubenko.

W 1999 roku, mieli pomysł, aby utworzyć nowy niezależny zespół. Przez wzgląd na jego realizację wyszli stabilną pracę w towarzystwie jednego z Teatru Narodowego miasta i dostał się do pracy. Udało im się stworzyć zgrany grupę entuzjastów, którzy nie boją się śmiałych eksperymentów.

W ciągu dwóch lat, Teatru Chamber w Wołogdy (zdjęcia z prób umieszczonych w artykule), wystawił spektakle w wynajętych miejscach. W tym czasie jego firma wprowadziła widzów do „Kobieta z wydm” przez Kobo Abe powieści „Szklana menażeria”, „Ojcze nasz …” w pracach Varlama Shalamova „święte potwory” Jean Cocteau „Masters” opowieści i Bazhov tak dalej.

Wkrótce teatr mogli ćwiczyć i grać występy w zabytkowym budynku, który znajduje się w centrum miasta Wołogdy i uważany za zabytek architektoniczny. Aktorzy opanowali pracownika do naprawy i wyposażyć pokój-transformator. Na scenie grali nie tylko wyżej wymienione spektakle, ale także „Kysya”, „Sky z diamentami” i „Ju-san pierwszy.”

Dalszy rozwój teatru

W 2002 roku do podstawowego składu zespołem, który w tym czasie składała się z Iriną Dzhapakova Jan Lihotina i Wsiewołod Chubenko dołączyło EA Ivanchenko, OV Fedotovskaya, Sokolov i K. Lapin. Starsi towarzysze chętnie dzielili się swoim doświadczeniem zawodowym z młodych współpracowników oraz przygotowanie ich do wejścia na Yaroslavl GTI. Jednocześnie nowicjusze uczestniczyli w pracach nad nowymi produkcjami, które określają Chamber Theatre (Vologda), takie jak „Bariera” (P. Vezhinov), „wuja Sen” (F. Dostojewskiego), „Śniadanie na trawie” (A. Ostrowskiego 5) "noce" (Volodin) i "przespacerowanie" (G. Pinter).

Bez jego rogu

W 2005 roku trupa Teatru Chamber został eksmitowany ze starego budynku, który w końcu popadł w ruinę. Trupa było dosłownie na ulicy. W rezultacie część Studio nie ma, co spowodowało utratę kilku występów. Jednak ci, którzy pozostali, nie poddawali się i tworzą rdzeń „Wędrujący trupy” przećwiczonej w mieszkaniu jego dyrektora. Ich determinacja, aby utrzymać wierną publiczność, która była gotowa iść do występów w różnych częściach Wołogdy i oglądać je w najbardziej niezwykłych miejscach. W tak trudnych warunkach była inscenizacja „Matki Courage – Zawsze» (Bertolta Brechta), «Fragments Raskolnikowa», «Kto się boi Virginii Woolf?» I «Collector».

wycieczka

Do „pozostać w formie”, Teatr Chamber (Wołogdy) poszukiwane zapoznanie słuchaczy z ich występów i innych miast naszego kraju, Europy, a nawet Afryki. Grupa koncertowała w Moskwie, Petersburgu, Perm, Pietrozawodsk, Gelendzhik, Krasnodar, Murmańsk, Paryż, Brest, Hanowerze, Luksemburg, Warszawa, Tel Aviv, Frankfurcie, Aleksandrii i Tunisu.

Dalsza historia

Pomimo wszystkich sukcesów i entuzjastyczne recenzje od stolicy i zagranicznych miłośników rosyjskiej sztuki dramatycznej, koczowniczego życia destrukcyjnego wpływu na trupy. W miarę upływu czasu, to jest w lewo większości podmiotów z wyjątkiem J. Rubin, jak i aktorek I. Dzhapakovoy I. Volková.

Teatr komora Wołogdy na skraju zamknięcia. Niemniej jednak w tym czasie publiczność zobaczyłem nowe produkcje: „Dlaczego Madonna jest zawsze malowane z dzieckiem ..?” I „Nigdzie with Love”.

Kolejny krok milowy w rozwoju teatru

W 2008 roku został zaproszony do trupa początkującego aktora A. Sergeenko. W rok później, to zawarte Elena Smirnova i Wiaczesław Fedotow. Nabycie nowych aktorów stworzył spektakle „klaskanie jedną ręką”, „Klassika.ru”, „Soldiers of Love”, „Nie ma więc” i „Eros wobec biznesu.” Ponieważ „stałe miejsce zamieszkania” w teatrze nie był jeszcze, występy odbywały się w Wołogdy Art Cafe „Czerwony Most” oraz w Domu Aktora.

Na szczęście, w 2010 roku, po 6 latach tułaczki, FTC odzyskała swój dom przy ul. Lenin, 5. Pierwszy występ odbył się tam 4 stycznia 2012 roku.

Parapetówka wpływ twórczy zespół teatru w najbardziej pozytywny sposób. Pod koniec 2013 roku w repertuarze FTC pojawił się 4 nowe play „5 ćwiartki pomarańczy” (D. Harris), „w Arce o ósmej” (D Hub), „Dama pikowa” (Puszkina), „Amore, Love, miłość „i” okien dom w polu „(A. Vampilov).

Festiwale

Teatr komora (Wołogdy) miał okazję pokazać swoje występy w wielu znanych, w tym również międzynarodowych, pokazuje w Rosji i za granicą. W szczególności, zespół brał udział w festiwalach:

 • "Russian Classics" ( "Najlepszy Debiut" wyróżnienie).
 • "Christmas Parade".
 • Festiwal spektakli kameralnych związanych z pracami Fedora Dostoevskogo (nagroda dla „najlepszej aktorki”).
 • "Vidlunnya" (Grand Prix).
 • «CHELoBEK Teatr";
 • "Integra" (Grand Prix).
 • „Festiwal Aktorskiej Europy” ( «Best Performance» nagroda).

Teatr komora (Wołogdy) repertuarowych obecnie na plakacie FTC zawiera następujące występy:

 • „Dama pikowa”.
 • „Shakespeare-Russkij».
 • „Na mokrym śniegu.”
 • „Duch masakry”.
 • „Andriej Tarkowski. Melancholia ".
 • „Luba”.
 • "To ja – Edith Piaf".
 • "Phaedra".
 • „Na mokrym śniegu.”
 • "Lady Makbet Mtsensk".
 • „Szkoła dla głupców”.
 • „Nie każdy kot zapusty” i tak dalej.

Sytuacja z budynku

W maju 2016 roku, prasy przeciekły niepokojącą informację, że Chamber Theatre w Wołogdy (adres go ponownie .. Lenina Street, 5) jest znowu będzie eksmitowany z budynku to zajmuje. Jak się okazało, stary dom, w którym firma wynajmuje się na pierwszym piętrze, władze miasta będą uwzględnione w planie prywatyzacji. Zatem podawanie Wołogdy miasto planuje zmniejszyć obciążenie dla budżetu gminy. Na szczęście, Termin realizacji zamówienia – 49 lat, a zakończyć go bez zgody teatru nie można potwierdzić, że miejscowym wydziale stosunków własności. Jedyną niedogodnością dla teatru będzie przestój lub czasowe przeniesienie do innego budynku, pod warunkiem przez właściciela w momencie przywrócenia budynku. Cokolwiek to było, w tej chwili teatr nadal zajmuje pierwsze piętro domu nr 5 na ulicy Lenina jako gubernator regionu Wołogdy postanowił nie sprzedawać budynku aż do lata 2017 roku. Władze obiecują, aby znaleźć nowe miejsce do umieszczenia FTC. Oferuje już Teatrowi poradnictwo 6 wariantów, ale wszystkie z nich zostały odrzucone, ponieważ było o zrujnowanych domów znajdujących się w różnych częściach miasta.

Teatr komora Wołogdy: Opinie

Większość publiczności po występach iść ekstatyczny. W przeglądzie, największe komplementy można usłyszeć adres aktorka Dzhapakovoy, który jest jednym z założycieli teatru. Znacznie pochwała tradycyjnie skierowana i stagecraft. Wśród ostatnich prac, większość dyskusji o nazwie „klaskanie jedną ręką.” Widzowie docenili pomysły reżysera. Jednak wiele z nich twierdzi, że działając jest szczerze słaby i brak poczucia profesjonalizmu.

Najistotniejsze wydarzenia w życiu po raz ostatni w teatrze

Pracownicy Ponadto FTC Wołogdy do swoich bezpośrednich funkcji zaangażowanych w popularyzację sztuki i prowadzenie prac kulturalną i edukacyjną. W szczególności, w 2017 roku rozpoczęła się wykładem na temat „Andrieja Tarkowskiego. Melancholia „, które będą interesujące dla każdego, kto chce dowiedzieć się więcej na temat tego znanego reżysera, pozostawił ogromne piętno na historii rosyjskiej, radzieckiej i światowego kina. Wykład D. Ledovsky – „5 wieczory biblijne” seminarium nauczyciel w Wołogdy, która jest organizatorem projektu,

Wśród znaczących wydarzeń ostatnich kilku miesięcy dotyczy produkcji "The Queen of Spades". Wykonana jest w nietradycyjnym stylu steampunk i wzbudził ogromne zainteresowanie nie tylko wśród młodzieży, ale również wśród starszego pokolenia.

Należy zwrócić uwagę, i solowy występ „Lady Makbet Mtsensk”, w którym wszystkie role mam Elena Smirnova. Celem inscenizacji jest pragnienie, aby pokazać to, co kobieta jest gotowa na imię miłości, i to, co dzieje się, gdy wykracza wszelkie prawa, w tym moralnym.

tło

Napęd Vologodskiy kina komora może № jazdy 27, 35, 36 i 9 do centrum "stop". kasach teatru są otwarte codziennie od 12:00 do 18:00. Występy zaczynają się od 19:00.

Teraz, gdy wiesz, co jest interesujące w Wołogdy Teatrze Kameralnej. Gdzie to jest, również wiedzieć, można łatwo znaleźć to, aby swoją własną opinię na temat aktorów i reżysera gry.