117 Shares 5532 views

Maria Alexandrova – primabalerina Teatru Bolszoj: życiorys, osiągnięcia, życie osobiste

Maria Alexandrova – słynny rosyjski tancerz naszego czasu. Prima balerina Teatru Bolszoj. Zagrał ponad sześćdziesięciu stron. Za zasługi w dziedzinie kultury, została wyróżniona tytułem Artysty Ludowego. Posiada on wiele prestiżowych nagród.


Taniec baleriny w życiu

Maria Alexandrova urodził się 20 lipca 1978 w stolicy Rosji. Od dzieciństwa czułem głód tańczyć, który jest realizowany w swoim udziałem „Kalinka” w doborowej spektaklu tanecznego dla dzieci. Zespół był bardzo popularny w Moskwie i poza nią.

Ale dla utalentowanej dziewczyny to nie wystarczyło. Ona zainteresował się baletu, aw 1988 roku, Mary weszła Państwowej Moskiewskiej Akademii Choreografii (Bolshoi Academy). W niższych klasach jego szkolenia trwa Kolenchenko Ludmiła. taniec klasyczny w gimnazjum uczy Dobrzhan Larisa, w wysoko – Golovkina Sofya, rektor Akademii.

Podczas studiów na Akademii Bolszoj Maria uczestniczy w produkcjach „The Nutcracker”, „Sylfidach” i innych. Nawiasem mówiąc, bardzo często jej partner etap był już znany tancerz Tsiskaridze Nikolay.

Jeszcze w czasie studiów na Akademii, Aleksandrowa został finalistą konkursu „Eurowizji” dla młodych tancerzy.

Między ukończeniu studiów w Akademii Aleksandrowa udział w wielu międzynarodowych festiwalach, z których jeden – Ballet Competition Moskwa w 1997 roku, przyniósł aspirujących baleriny złoty medal, nagrodę i, co najważniejsze, zaprosił trupę Teatru Bolszoj (BT).

W Teatrze Bolszoj

Na Bolszoj, młodego utalentowanego tancerza, ale od razu powierzono solowej.

Już w październiku 1997 roku, Maria Alexandrova wykonała partię solową w „Fantazji na motywu Casanova”. Występ został wysoko cenione przez publiczność, a wkrótce młoda baletnica była już w trasie w Nowym Jorku, jako część firmy BT. Interesujące jest to, że podczas Aleksandrow został wymieniony jako tancerka w Corps de teatru baletowego.

Na początku sezonu 1998/1999 został oznaczony dla Mary pierwszy krok na drabinie kariery, ona została przeniesiona z korpusu de balet tancerzy w koryfeusz. Należy zauważyć, że ta kategoria tancerzy jest zawsze na pierwszym planie sceny.

wydajność Aleksandra w nowym statusie zaobserwowano znanych krytyków. Otrzymała nagrodę magazynu „balet”. Udane występy aktorki w kilku nowych produkcjach baletowych przyczynił się do jej oficjalnego tłumaczenia w solisty Teatru Bolszoj. opiekun Aleksandra staje Tatyana Golikova.

Należy zauważyć, że otrzymany tandem działa dzisiaj.

Repertuar Teatru Bolszoj prima

Alexandrova repertuar wymieniono ponad sześćdziesięciu produkcje stronami, w szczególności:

  • "Don Kichot" (Międzynarodowy Festiwal im Rudolf Ballet Nureyev., 2001);
  • „Bajadera» (VII Spotkania Baletowe, 2007);
  • "Esmeralda" (2009);
  • "Poskromienie uparty" (2014);
  • "Gisèle" (2015) i inne.

Pomimo faktu, że Aleksandrowa jest prima BT balet, ona nie daje się mówiąc na marginesie. Według niej, aktor musi grać co mu się podoba.

Prywatne życie baletnicy

Maria Alexandrova – aktorka, której życie osobiste od dawna stał w tle i kariera – na ziemi. Poza twórczej harmonogramie nie zostawił razem z nią, że chociaż silna rodzina była obecna w jej snach. Jednak my trafiamy na ścieżkę życia mężczyzn nie spełniają potrzeb dziewcząt.

Jego życie osobiste Maria stara się nie reklamować. Ale coś jeszcze znany był przede wszystkim – o jej wyborze. Mąż Marii Aleksandrovoy – artysta, jego nazwisko jest Siergiej. Ta niebieskooka brunetka, z którym w 2005 roku stworzyli rodzinę. Ze słów większość baleriny w rodzinnej idylli panuje pełne i wzajemne zrozumienie.

Nagrody i osiągnięcia

W tak krótkim okresie działalności etap Maria Alexandrova otrzymał szereg prestiżowych nagród.

  • W latach 1997 – udział w Konkursie Ballet Moskwa przyniosła utalentowanej baletnicy pierwszą nagrodę w kategorii „Najlepszy Solista” i złoty medal.
  • W 1999 roku magazyn "Balet" przyznała młoda baletnica nagrodę "Soul of the Dance" w kategorii "Rising Star".
  • W 2004 Aleksandrow otrzymał nagrodę w konkursie kina „Złota Maska” za rolę w „The Bright Stream”.
  • W 2005 roku tancerz staje się Honorowy Artysta Rosyjskiej Federacji, aw 2009 – Artysta Ludowej Rosji.

Aleksandrow o balecie

Maria Alexandrova – tancerz, którego nazwisko jest znane nie tylko w Rosji. To jak pojechać do Ameryki i Japonii. Aleksandrow jest uważany za intelektualne i emocjonalne tancerza, a jej myśli o balecie to potwierdzić.

Przede wszystkim znana aktorka uważa, że taniec powinien być narzędziem do poprawy naszego świata. Powinno to nastąpić, kiedy ludzkość nie ma słów. język tańca może zdziałać cuda, w celu wzbogacenia duchowego człowieka.

I dumny Aleksandrow artyści baletu rosyjskiego, który wraz ze wszystkimi ich złożony charakter mogą nadal korzystać z narzędzia. W tym, że jest absolutnie pewien.

Jak wiadomo, zachodnie choreografowie miłość w swoich produkcjach wyrazić protest zjawiska w społeczeństwie, czyli przynieść im motywowane politycznie. Maria Alexandrova inna opinia. Polityka, o opinii tancerz, nie powinny być obecne w balecie. Ta sztuka jest dla stworzenia sceny jasnym obrazem ludzkiej duszy, a nie jej podrażnienia problemów politycznych.