292 Shares 974 views

Dlaczego nie biorąc na pralce woda? przyczyny

Nowoczesne pralki są skomplikowanymi urządzeniami, które posiadają szereg dodatkowych funkcji i trybów przeznaczonych do wykonywania różnych zadań, aby ułatwić pracę swoich panów. Co więcej, technika ta ma masę systemy ochronne, chroniące je przed uszkodzeniem lub zaburzeń w procesie technicznym. Mając to na uwadze, nawet najmniejsza awaria może spowodować trudności użytkowników w pracy i generalnie skutkuje wezwaniem do kapitana, który jest bezpośrednio związany z dodatkowymi kosztami. Jednakże, jeśli nie biorą na pralce woda, czasem wystarczy wykonać pewne czynności lub do samodzielnej naprawy, aby zapisać i nie skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania szczegółowych informacji.


Rodzaje awarii i ich usuwanie

Aby zacząć od razu oznacza to, że wszystkie z następujących metod nadają się do prawie wszystkich modeli takich urządzeń. Ta prosta manipulacja, które mogą być wykonane samodzielnie, bez konieczności demontażu urządzenia i posiadające żadnego specjalnego wykształcenia. Kiedy nie biorąc na pralce woda i wszystko opisane następnie nie rozwiąże problemu, należy skontaktować się z centrum serwisowym.

Nie ma wody w systemie

Powód jest banalny, ale przede wszystkim warto sprawdzić ją. Fakt, że wiele gospodyń domowych czasami tak namiętne o koncernów krajowych że czasami zapominamy, że ten produkt wymaga ładowania systemu wodociągowego. Dlatego też, jeśli nie biorą na pralkę wody, a następnie spróbuj otworzyć zawór i upewnij się, że jest w swoim mieszkaniu. Takie zachowanie urządzenia jest możliwe i przy małym ciśnieniu.

zakręcić kurek

Bardzo często podłączyć takie urządzenia do kranu specjalny zestaw, który pokrywa się płynu dostęp do urządzenia. Czasami jest to prawie nie używany, a jego obecność jest po prostu zapomnieć. W rezultacie, jeśli jest odcięty, nie można natychmiast odgadnąć przyczynę takiego zachowania urządzenia. Dlatego też, jeśli pralka nie nabiera wody, konieczne jest, aby sprawdzić mechanizm blokujący i przesunąć go do pozycji otwartej, jeżeli jest to konieczne.

naruszenie w

Czasami ta technika bardzo często zachowuje się dziwnie, jeśli popełniono błąd w programie. Kiedy tarcze pralka i odpływy wody przed praniem, może odnosić się do właśnie tego typu rozbieżności. Co należy zrobić:

 • Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na dostępność prania w bębnie. W niektórych modelach, w przypadku ich braku może albo nie zyskuje cieczy lub po wylano.
 • Czasem taki problem pojawi się już w procesie prania, która jest na ogół związane z większą wagę prania lub do nierównomiernego rozkładu. Nowoczesna technologia jest wyposażony w dużą liczbę czujników, które kontrolują cały proces.
 • Niektóre modele sterowania zamykaniem drzwi, a nawet pobrać taca jest wypełniona proszkiem. Więc należy sprawdzić szczelność dopasowanie do ciała.

Podobnych naruszeń w procesie mają zazwyczaj kod błędu, a często wyświetlane na urządzeniu wyświetlacza. Niektórzy producenci oferują dekodowania tych sygnałów w instrukcji obsługi.

Uszkodzenie drzwi

Jeśli pralka nie nabiera wody, powody tego zachowania jest najczęściej związane z naruszeniem drzwi. Fakt, że jego zamek czujnik jest zainstalowany, a jeśli to nie działa prawidłowo lub jest uszkodzony, a następnie płyn nie będzie. Warto zauważyć, że zastąpienie części jest dość prosta, a w niektórych modelach można to zrobić bez konieczności demontażu urządzenia. Bardzo często użytkownicy po prostu usunąć sam czujnik, wypełniając swoje kontakty, ale wtedy przestaje trzymać zamek, co mogłoby doprowadzić do jego spontanicznego otwarciem podczas wirowania, kiedy wzrasta drgań.

zatkany filtr

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego pralka nie nabiera wody, należy wziąć pod uwagę specyficzne cechy strukturalne modelu. Faktem jest, że na wejściu do układu zasilającego często ustawić małą filtr w postaci metalowej siateczki. Powinien on być okresowo czyszczone:

 • Po pierwsze, należy odłączyć urządzenie od węża doprowadzającego wodę. Może to wymagać klucza, ponieważ wąż jest podłączony za pomocą specjalnego złącza.
 • Na jednym z końców rury do połączenia, a na ogół taki filtr jest ustawiony. To musi być czyszczone.
 • W niektórych przypadkach, metalowe oczka i rdza całkowicie zawodzi. W tym przypadku, należy go wymienić.
 • Po zakończeniu pracy, system powinien być zbierane z powrotem poprzez podłączenie węża do wody.

Pęknięcie zaworu wlotowego

Jeśli pralka „Indesit” nie dotrze do wody, a następnie czasami spowodować awarię specjalnego zaworu ssącego, który znajduje się na urządzeniu wejściowym. Taka wada jest charakterystyczne dla jednostek innych producentów, gdyż element ten jest wspólny dla wszystkich produktów tego typu. Należy zauważyć, że jego konstrukcja jest taka, że w przypadku awarii, przełącza się na „zablokowany” w celu zapobiegania powodziom.

Niezależnie wyeliminować takie uszkodzenie jest trudne. W tym celu konieczne jest, by rozmontować urządzenie odłączyć urządzenie z sieci wodociągowej i odłączyć od szpilki regulatora. Zawór jest usuwany i dokonać jego wymiany. Wyeliminowanie takich awarii można przypisać do drobnych napraw, ale jego wartość zależy od ceny niezbędnych szczegółach.

wadliwa pompa

Zdiagnozowania takiej awarii może tylko mistrz. Jednakże, jeśli zbiornik jest pełen siebie, nie jest pompowana, a woda nie płynie, to jest pierwszą oznaką awarii. W tym przypadku, pierwsze urządzenie filtrujące warto sprawdzić, bo jeśli jest on zatkany, i usunięcie płynu nie można zrobić. Jeżeli czyszczenie nie przyniosło rezultatów, należy skontaktować się z centrum serwisowym.

Zastąpienie tego węzła mogą być drogie, więc być bardzo ostrożnym z produktem podczas pracy. Konieczne jest okresowe czyszczenie filtra i zainstalować wąż spustowy na poziomie, który zachęca do instrukcji.

wadliwy programowania

Nowoczesne urządzenia wyposażone są w tym celu jest dość skomplikowane elektroniki, który kontroluje cały proces. Dlatego też, jeśli nie powiedzie się lub się zepsuje, a potem po prostu mycie maszyna nie biorąc na wodzie. Co robić w takich przypadkach zwykle jest wskazane w instrukcji obsługi danego modelu. Jednak istnieją proste kroki można zrobić własny:

 • Przede wszystkim tego typu awarii jest wyświetlana na urządzeniu wyświetlającym. To może wydawać się jako błąd, niewłaściwych etykiet lub bez wskazania. To, co określa wadę.
 • Następnie odłącz urządzenie od zasilania i pozostawić w tej pozycji przez 10-15 minut. Następnie produkować włączenia.
 • Jeśli po tych działaniach urządzenie nie działa, zaleca się, aby zadzwonić do pana. Aby naprawić taki mechanizm jest trudne, zwłaszcza jeśli nie ma żadnych specjalnych narzędzi, bez odpowiedniego wykształcenia i części zamienne.

Problemy z czujnikiem ciśnienia

Węzeł ten jest przystosowany do monitorowania dopływu wody do urządzenia. Jest on odpowiedzialny za ilości płynu, zgodnie z masy bielizny. Więc jeśli zdarza się uszkodzenie, woda po prostu nie będzie płynąć do urządzenia. Wymiana tej części jest przeprowadzane za pomocą Centrum Serwisowego, gdzie jest prawie zawsze dostępny.

Samemu taka naprawa jest lepiej nie wydawać. Fakt, że trzeba dokonać dalszych zmian lub dostosowań w niektórych modelach, i trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

zalecenia wykonana

 • Jeśli pralka napełnia się wodą i odprowadza go na raz, warto zwrócić uwagę na pranie, która jest narażona na programistę. Dość często gospodynie po prostu zapomnieć, że wybrałeś się w określony sposób, aby wykonać zadanie, które obejmuje takie zachowanie. Dlatego eksperci zalecają, aby przetestować na optymalnych warunkach.
 • Jeśli produkt jest objęty gwarancją, że nie jest konieczne, aby zdemontować je i zastąpić pewne składniki. Zadzwoń wykwalifikowany wziąć pewien czas, ale pozwoli zaoszczędzić znaczne kwoty.
 • Czasami w sekwencji działań po wykryciu określonej usterki w instrukcji obsługi opisane w szczegółach. Wszystkie wskazówki konieczne do dobrze iw kolejności, jak są one napisane dla konkretnego modelu ze względu na jego właściwości technicznych i testów wykonać.
 • Jeśli odłączenie jest wykonany z urządzenia wodociągowego systemu węża, konieczne jest odcięcie płynu w tym regionie lub w całości w sieci.
 • W niektórych modelach, spożycie Sprawdzić działanie zaworu obejmuje maszyn w sieci. Jeżeli urządzenie jest sprawne, powinieneś usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, spowodowanej tymczasowym otwarciu zaworu.

wniosek

Jeśli nie pralka napełnia się wodą, przyczyn tego problemu w urządzeniu może być ustawiony. Dlatego, zanim zwrócił się do ekspertów, konieczne jest, aby całkowicie wyeliminować czynnik ludzki, a nie wydawać pieniądze na remonty i nie wyglądać głupio przed kapitana, który odkrył, że po prostu zablokowany zawór dolotowy. Większość niepowodzeń związanych z taką niewłaściwą eksploatacją można rozwiązać samodzielnie, bez konieczności demontażu urządzenia.