351 Shares 1936 views

Jak zorganizować łazienki w drewnianych domach

Zaledwie kilka lat temu, wyobrazić sobie dom z pełnym węzłem sanitarnym oraz łazienką był bardzo trudny. Ale nowoczesna technologia budynek osiągnął taką skalę, że w pewnej chęci i możliwości finansowych, nic nie jest niemożliwe. Dlatego dziś, łazienki w drewniane domy są nie do odróżnienia od podobnych lokali w mieszkaniach i budynkach murowanych. Pokój w prywatnym domku kraju był dużo ładniejszy i bardziej komfortowe.

Łazienka w drewnianym domu: wykończenia

Jak wiecie, pomieszczenie do przyjęcia uzdatniania wody różni się od innych pomieszczeń wysokim poziomie wilgotności. W związku z tym, należy wstępnie traktować drewniane ściany, sufit i podłoga są specjalne rozwiązania, które chronią je przed próchnicą i zapobiegają powstawaniu pleśni. Jednak, co się z łazienki w drewnianych domach, nie zapomnij o takiej uniwersalnych materiałów wykończeniowych takich jak płytki. Materiał ten będzie również chronić pokój z nadmiaru pary wodnej i wilgoci. Jest to również bardzo popularne w ostatnich latach stały się pokój, ozdobiony granitu lub wodoodpornego laminatu.

Łazienka w drewnianym domu: opcje projektowe

Przed przystąpieniem do aranżacji pomieszczenia, należy zdecydować, co wnętrze będzie twój pokój. Domki wiejskie postanowił wydać łazienkę z zachowaniem ciepłej i przytulnej atmosferze drewnianego budynku. Rzadziej można spotkać styl czysto miejskich.

Do łazienki w drewnianych domach nie straciły swój pierwotny urok, mogą być uzupełniane z różnych akcesoriów i mebli wykonanych z naturalnych materiałów. Należy jednak pamiętać, że zwykle drewniane meble nie jest wodoodporny, więc należy używać go w projektowaniu takich budynków nie jest konieczne. Lepiej jest kupić specjalne przedmioty dekoracyjne, które są pokryte ochronną warstwą emalii, lakierów lub podkładu. Ale meble wykonane z dębu, mogą być stosowane bez żadnych ograniczeń – to drzewo jest bardzo silny i nie boi się wilgoci.

Wybierając wannę, należy obliczyć z góry jej obciążenia na podłogę. Cast iron wanna wypełniona wodą, nie waży mniej niż dwieście kilogramów, ale ceramiczny lub akryl – o wiele łatwiejsze. Bardzo modne w ostatnich czasach było zainstalować wannę wykonaną z drewna. Są one wykonane z niektórych gatunków drewna: modrzew, cedr czerwony, wenge, itd Ta niezwykła zdolność zostaną uściślone uzupełni każde wnętrze i nadać mu pewien urok ..

Łazienki w drewnianych domach, wymaga nie tylko dostępności niezbędnych elementów do przyjęcia zabiegów wodnych, ale również dodatkowe akcesoria. Tutaj pasuje idealnie funkcjonalne elementy wykonane z naturalnych materiałów. Na przykład, wiklinowe kosze do przechowywania, drewnianych pierścieni, wieszaki, półki wiszące i podłogi, i wiele więcej. Te oryginalne akcesoria nie tylko daje atmosferę komfortu i ciepła w domu, ale również daje pełną gwarancję obiektów ochrony środowiska.