796 Shares 3333 views

Instalujemy cewkę w łazience: zalecenia dotyczące wyboru i instalacji

Każdy pokój w apartamencie, w tym łazienka, musi być funkcjonalny, wygodny, przytulny i ciepły.


W tym artykule porozmawiamy o podgrzewanym wieszaku na ręcznik. Cewka w łazience jest przeznaczona do:

  • Suszenie ręczników;
  • Ogrzewanie pomieszczenia;
  • Zapobieganie powstawaniu wilgoci i pleśni.

W tej chwili dostępny jest szeroki wybór podgrzewanych wieszaków na ręcznik. Najbardziej tradycyjną cewką w łazience jest cewka wodna, chociaż zarówno zwoje elektryczne jak i połączone są z powodzeniem sprzedawane. Wybierając je, nie kieruj się ceną. To w żadnym wypadku nie jest głównym kryterium wyboru podgrzewacza ręcznego.

Rozważmy każdy z nich szczegółowo

Wężownica do łazienki jest instalowana przez osoby, które lubią proste rozwiązania. Ale proste rozwiązanie nie zawsze jest właściwe. A co jeśli nie ma gorącej wody? Dobrze, jeśli masz niezależne ogrzewanie lub kocioł.

Biorąc to pod uwagę, wiele osób zaczyna myśleć o zakupie elektrycznego podgrzewanego wieszaka na ręcznik. Zaleca się instalację cewki elektrycznej w łazience, ponieważ nie zależy ona od istniejącego systemu grzewczego. Jego wydajność osiąga się dzięki temu, że ogrzewanie następuje tylko wtedy, gdy jest włączone. Bardzo ważne jest, aby podczas montażu i podłączania takich zwojów przestrzegane były zasady bezpieczeństwa elektrycznego urządzeń.

Zalecana jest kombinacja cewki w łazience w przypadku, gdy konieczne jest zoptymalizowanie kosztów jego wykorzystania i rozwiązanie problemu z przerwami w dostawie podgrzanej wody.

Trochę o instalacji cewek

Przed zakupem i zainstalowaniem urządzenia należy obliczyć pewne kryteria:

  • Ciśnienie robocze musi odpowiadać ciśnieniu samego układu. Jeśli w tym wskaźniku znajduje się skok w tym wskaźniku, należy sprawdzić, na jakie maksymalne ciśnienie jest zaprojektowane;
  • Zgodnie ze stołami przymocowanymi do cewki, konieczne jest obliczanie wskaźnika jego mocy cieplnej.

Aby prawidłowo umieścić cewkę wody w łazience, należy zawsze konsultować się z hydraulikiem i dowiedzieć się, jakie są problemy z połączeniem technicznym. Biorąc pod uwagę wszystkie niuanse, możesz kupić projekt, który Ci się podobało i akcesoria.

Ale to nie wszystko …

Grzejnik i przewody mogą być wykonane z różnych metali, a następnie, gdy są podłączone, zainstalowana jest uszczelka dielektryczna, która uniemożliwia generowanie prądów wędrujących, które występują podczas kontaktu różnych metali.

Elektryczne uzwojenia są instalowane trochę łatwiej, ale są tu również niuanse:

  • Łazienka – pomieszczenie, w którym wysoki stopień wilgotności. W związku z tym połączenie musi być starannie zaprojektowane;
  • Gniazda są montowane w sposób jakościowy w ścianach;
  • Konieczne jest wybranie bryzgoszczelnego modelu grzejnika z mocno dopasowaną pokrywą;
  • Cewka jest połączona z podwójnie izolowanym kablem.

Więc jesteś zdeterminowany, jaki rodzaj cewki chcesz w łazience. Cena wody i energii elektrycznej jest prawie taka sama. Na połączonych szynach będzie to kolejność większa. Wszystko zależy od twojego smaku i pieniędzy. Zauważ, że bardziej opłaca się zakupić cewkę w sklepie, gdzie mogą zaoferować usługi na jego instalację i zapewnić gwarancję na jego instalację.