698 Shares 3159 views

Jak zrobić sufit w łazience plastikowych paneli własnymi rękami

Sufit w łazience plastikowych paneli jest uważany za najszybszy sposób wykończenia. Jest atrakcyjny wizualnie, pozwala ukryć wady i ukryć komunikację sufitową. Następnie przeanalizujemy zalety materiału. W artykule opisano również sposób wykonania sufitu w łazience plastikowych paneli własnymi rękami.

Zalety wykończenia

Materiał używany do produkcji paneli jest przyjazny dla środowiska. Nie emituje i nie wchłania nieprzyjemnych zapachów. Sufit w łazience plastiku ma błyszczącą gładką powierzchnię. Łatwe w obsłudze – wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką zwykłymi detergentami. Ponadto, powierzchnia może być zbudowana w różnych urządzeniach. Dodatkowo sufit w łazience z plastikowych paneli może być ozdobiony cokołem.

Klasyfikacja

Należy zauważyć, że w przypadku wykończenia istnieją dwa rodzaje pokrycia:

  • Bezpośrednie bez szwu.
  • Imitowanie drewnianej podszewki lub bloku mieszkalnego.

Druga opcja jest bardziej odpowiednia do wykończenia pokoju w stylu country. Ale wnętrze hi-tech lepiej wygląda bez zarzutu. Podczas instalowania złączy będzie prawie niewidoczny.

Obliczanie materiału

Zanim wykonasz plastikowy sufit w łazience własnymi rękami, musisz określić właściwą ilość materiału eksploatacyjnego. Panele są dostępne w różnych długościach i szerokościach. Jest jednak popularny. Najczęściej panele mają 25 cm szerokości i 4 metry długości. Aby obliczyć ilość materiału, oblicz powierzchnię. W tym celu mierzy się szerokość i długość pomieszczenia. Uzyskane wartości mnoży się. Wynik powinien zostać dodany 10%. Ten zapas jest potrzebny, aby zrekompensować materiałowi dopasowanie do rozmiaru.

Felgi

Sufit w łazience paneli plastikowych jest zamontowany na uprzednio zapiętej ramie. Może być wykonany z drewnianych słupków lub profili metalowych. Jeśli używana jest pierwsza opcja, stosuje się drewno drzew iglastych. Elementy skrzyni muszą być dobrze wysuszone i poddane działaniu związków odpornych na wilgoć i środków antyseptycznych. Jeśli pręt jest mokry, to z czasem deformuje. Doświadczeni eksperci nie zalecają używania drewna do skrzyni. Sufit w łazience z plastikowych paneli jest najlepiej przymocowany do profilu metalowego. Ta skrzynka nie podlega odkształceniom i tworzy bardziej sztywne i solidne podłoże. Mocowanie elementów wykonywane jest podobnie do montażu ramy do płyty gipsowej. Wstępne oznakowanie odbywa się przy użyciu poziomu wodoru.

Niektóre niuanse

Na początkowej wiązce wiązka jest zamocowana wokół obwodu. W tym względzie pierwsza wartość to rzeczywisty obwód pomieszczenia plus 3%. Elementy łożyskowe są umieszczone na długiej ścianie 30 cm od ścian i stopniowo 60 cm. Mocowanie wszystkich elementów skrzyni wykonywane jest za pomocą wkrętów i kołków. Mocowanie drewnianych prętów wykonuje się w odstępach od 30-40 cm. Jeśli długość szyny jest podzielona przez tę odległość, można obliczyć liczbę śrub. Do otrzymanego numeru należy dodać 3% (na ślub). Mocowanie paneli bezpośrednio do skrzyni wykonano galwanizowanymi samogwintującymi śrubami (o długości 25 mm) za pomocą prasy dociskowej. Zalecana liczba elementów mocujących wynosi około 200 (przy 16 m 2 ).

Dodatkowe elementy

Mocowanie plastikowych paneli wykonano w specjalnym profilu PVC z rowkiem prowadzącym. Wymaga się również listwy przypodłogowej (startowej). Kwota jest równa obwodowi pokoju plus 5%. Elementy te są dwa typy. Pierwszą opcją jest połączony profil suportu sufitu i profil wyjściowy. Drugą jest prowizja z rowkiem do zainstalowania oddzielnej listwy przypodłogowej.

Sufit w łazience z plastikowych paneli: tajemnice instalacji

Powłoka jest instalowana w ściśle poziomej płaszczyźnie. W tym celu konieczne jest wcześniejsze sformatowanie. W tym celu użyj poziomu wody lub lasera. Po przygotowaniu układu elementy listwy są przymocowane dookoła obwodu. Do mocowania belki wykorzystywane są kołki. Są one mocowane w otworach wcześniej wywierconych za pomocą perforatora. Belka jest zamocowana w stopniach 30-40 cm. Z elementu ściennego należy wycofać 30 centymetrów, równolegle do niego na suficie mocować element nośny. Następny pręt jest zamocowany po 60 cm. Z drugiej strony trzeba też cofnąć 30 centymetrów.

Instalacja oprawy: informacje ogólne

Przed wykonaniem sufitu w łazience plastikowych paneli, należy zauważyć i zrobić otwory dla urządzeń oświetleniowych. Ponadto należy układać okablowanie na skrzyni. Następnie zainstalowana jest część okładzina oprawy. Przed wykonaniem sufitu w łazience plastikowych paneli należy sprawdzić działanie wszystkich elementów elektrycznych. Wszystkie przewody muszą mieć niezawodną izolację.

Sufit w łazience paneli plastikowych: nawijanie

Profil PVC jest przymocowany do belki obwodowej. W tym celu wykorzystywane są śruby samogwintujące. Krok mocowania wynosi 30 cm. Aby gładko przyłączyć profil, należy go odpowiednio wyciąć. Do tego służy stolarka. Za pomocą tego narzędzia element można wyciąć pod kątem 45 stopni. Szycie sufitu w łazience z plastikowych paneli, elementy są dostosowywane do wymaganego rozmiaru. Aby wyciąć pożądaną długość, użyj noża i rogu konstrukcyjnego. Z ołówkiem zaznacz linię, nosić przednią stroną ostrze i złamać panel. Pierwsza płyta jest ustawiona z ostrzem w kierunku ściany. Element jest mocowany za pomocą wkrętów samogwintujących i wkręcaj śruby do prętów skrzyni. Początkowo zaleca się cięcie szpilki nożem. Następny zamontowany panel jest wstawiany najpierw do rowka i delikatnie przyklejony, aż zostanie w pełni zainstalowany na miejscu. Kolejne elementy są ustawione w ten sam sposób. Jedyną rzeczą, na którą należy pamiętać, jest to, że w panelach pod oczarowaniami wykonano dziurę. Podczas instalowania ostatniego elementu przycinanie musi odbywać się nie tylko wzdłuż długości, ale również wzdłuż szerokości.

Niuanse oświetlenia

Podczas używania żarówek okablowanie jest rozcieńczane natychmiast po zainstalowaniu skrzyni. Przy wyborze lamp oświetleniowych należy zauważyć, że PVC jest materiałem o niskiej temperaturze topnienia, więc ogrzewanie go ponad 60 stopni jest bardzo niepożądane. Instalując sufit z plastikowych paneli w łazience własnymi rękami, należy wybrać halogen do 35 W lub żarówki do 60 W. Podczas układania pokrywy najpierw próbuje się na powierzchni elementy. Dokonują oceny miejsca lampy. Następnie wyciąć otwór i wsunąć lampę. Następnie panel jest zainstalowany. W przypadku okablowania można użyć przewodu miedzianego o długości 1 mm. Do podłączenia złączy służy zacisk podłączeniowy. Jest to niezbędne w przypadku stosowania innych przewodów. Z czasem mogą utleniać się. Aby tego uniknąć, stosuje się listwę zaciskową. Wszystkie przewody są wyświetlane w pudełku zainstalowanym w ścianie.

Dwupoziomowe struktury

Drugie i następne poziomy sufitu są zmontowane w taki sam sposób jak pierwszy. Na linii profilowej, która ogranicza drugi poziom, panele są również odcinane. Część pionowa oddzielająca poziomy zamyka pasek wycięty z panelu. Od dołu, przy przejściu do wysokości, kąt sufitu jest maskowany elementem ozdobnym, a na górze bagietką.

Dodatkowe informacje

Jeśli zamierzasz używać szerokiego listwy przypodłogowej z polistyrenu, nie możesz mocować profilu wzdłuż obwodu. Jeśli użyto metalowej skrzyni, moc mocowania tylko do wieszaków wystarczy, aby wytrzymać stosunkowo małą masę paneli. Generalnie można zainstalować plastikowy sufit z osobą, która nie ma wielu doświadczeń w wykańczaniu.