442 Shares 8155 views

NVIDIA GeForce GTX 465: opinie, opisy, specyfikacje i opinie

Jedną z najważniejszych innowacji 2010 roku w segmencie średniej klasy karta graficzna ma NVIDIA GeForce GTX 465. Ten akcelerator graficzny oparty na bazie półprzewodników bardziej zaawansowanych rozwiązań – „ZhTIks 470” i „480 ZhTIks”. Jednak w przeciwieństwie do nich, koszt tego produktu była istotnie niższa. Wszystko to odbywa się w kwocie tego rozwiązania jednego z najlepszych kart graficznych średniego szczebla niszowych.


Opowieść o produkcie

Górny segment akceleratorów graficznych nVidii punktu wyjścia GeForce GTX 465 okupowanej „ZhTIks 470” i „480 ZhTIks”. Były to najbardziej wydajne rozwiązanie, które zapewnia najwyższy poziom wydajności grafiki w pakiecie jednoukładowym. Niżej w hierarchii znajduje GTX 465. Różnica pomiędzy tymi urządzeniami jest liczba jednostek zaangażowanych, których wysokość była mniej prawdopodobne jest bohaterem tego przeglądu – „ZhTIks 465”. Nawet niższy szczebel umieszczonej na „ZhTIks 460”. Ta karta graficzna została oparta na zupełnie innym układzie półprzewodnikowym. Jego parametry były skromniejsze, ale efektywność energetyczna – o rząd wielkości lepiej.

Zawartość opakowania

Składniki tego modelu akceleratora graficznego jest następujący:

  • akcelerator grafiki.

  • ROM z oprogramowaniem (sterowniki, specjalistycznych programów).

  • Instrukcja obsługi.

  • Karta gwarancyjna.

W niektórych przypadkach, wykaz ten został uzupełniony przez specjalny adapter do tworzenia konfiguracji z wieloma kartami. Najciekawszym decyzja w tym zakresie została MSI NVIDIA GeForce GTX 465 z prefiksem GE +. Zestaw dodatkowego oprogramowania w tym przypadku była częścią własnej narzędzie rozwoju, co pozwoliło w niektórych sytuacjach odblokować nieużywanych bloków obliczeniowych, a tym samym zwrócić produkt z GTX 465 na GTX 470 bardziej wydajne.

Parametry techniczne akceleratora graficznego planu

Cechy karty graficznej GeForce GTX 465 imponujące w tym czasie nie można nazwać, ale są one typowe dla średniego szczebla. półprzewodnikowej struktury sam został wykonany technologią 40 nm. Jego powierzchnia wynosi 526 mm 2, a liczba tranzystorów – 3,2 mld sztuk. A maksymalna moc w tym przypadku wynosi 200 watów. Z kolei procesorów strumieniowych miał ten akcelerator graficzny 352 i tekstury – 44 jednostek, jednostki renderowania – 32. Nominalna częstotliwość akceleratora zegar 600 MHz, a częstotliwość pamięci o dostępie losowym – 3200 MHz. Kiedy ten bit losowy dostęp do magistrali pamięci wynosi 256 bitów. Ten sam akcelerator zoptymalizowany dla magistrali PCI Express, rewizji 2.0. Cóż, ostatnia modyfikacja obsługuje DirectX – 11,0.

pamięć

Dzięki zastosowaniu RAM GDDR5 „standard” uwięziony gazu NVIDIA GeForce GTX 465. charakterystyka jego wskazanego magistrali 256 bitów. Wskaźnik ten jest czynnikiem ograniczającym, które nie pozwalają na poziom wydajności, aby zbliżyć go do mocniejszego GTX 470 ma 320 – bitową magistralę pamięci. Jednocześnie najmłodsza modelka w obliczu GTX 460 już podobną szerokość magistrali Random Access Memory – 256 bit. Ale tu jest bardziej skromne parametry kryształu GTX 460 pozwolono dostać pod względem wydajności ma pewną przewagę GTX 465. Zalecana ilość pamięci RAM w tym przypadku wynosi 1 GB, a jego prędkość zegara – 3200 MHz. Wszystko to w wysokości pasma można uzyskać kolejność 102 Gb / s.

przyśpieszenie

Dowolna karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 465 został ukończony z systemem chłodzenia o wysokiej jakości. Dlatego też, z przyspieszeniem w tym przypadku, co do zasady, bez żadnych problemów. Jedynym istotnym warunkiem – jest obecność zasilacza o zwiększonej mocy, minimalnej wartości, która w tym przypadku musi być równa 750 watów. Co do reszty, należy zauważyć, że overclocking potencjał GTX 465 jest znacznie lepiej niż starsze modele w obliczu GTX 470 i GTX 480. Ten niuans jest łatwo wytłumaczyć przez ograniczoną liczbę jednostek zaangażowanych, która jest przynajmniej w modelu low-end. W efekcie częstotliwość zasady w układzie i 607MGts 3200MGts pamięci 825 może odbierać MHz i 4040 MHz, odpowiednio. Procentowo, to jest o 35 procent. Taki wzrost nie będą wystarczające do pokrycia różnicy pomiędzy GTX 465 i starszego modelu, ale będzie to znacznie zmniejszyć zaległości.

analogi

Jak wspomniano wcześniej, bezpośrednimi konkurentami w obozie „zielonych” dla kart NVIDIA GeForce GTX 465 były modele GTX 460 i GTX 470, pomiędzy których poziom wykonania oraz akcelerator został umieszczony. Pierwszym z nich był bardziej przystępne cenowo rozwiązanie, może być nie tak rzadko zdarza się spotkać część komputera w czasie. Drugi pokryte początkowego poziomu segmentu premium. Cena została odpowiada. W ramach „ATI” konkurentem był tylko jeden – HD 5830. Z punktu widzenia kosztów, był także w tej kategorii cenowej. Ale jego wydajność na tle GTX 460 i GTX 465 nie są pod wrażeniem. Dlatego najlepszym grafika w tej niszy w tym czasie słusznie uznała, że GTX 465.

testy

Praktycznie we wszystkich testach GTX 465 nie ma żadnych konkurentów w obliczu GTX 460 i Radeon HD5830 nie ma szans. Na przykład, popularny zabawka na czas Call of Duty Modern Warfare 2 uwalnianiu wykazał następujące wyniki na 1920×1200: GTX 465 do 37 klatek na sekundę, GTX 460 – 32, natomiast HD5830 – 35. Jeśli podkręcania kart graficznych, to można uzyskać 47 obrazów na sekundę przez pierwsze akceleratora (częstotliwość i chip pamięci, odpowiednio, wynosi 825 MHz i 4040 MHz), 39 – w przypadku GTX 460 (850 MHz do 4280 MHz), a 40 do HD5830 (915 MHz i 5200 MHz). Pomimo faktu, że częstotliwość tych ostatnich kart były wyższe, wydajność one zasadniczo stracił GTX 465. Ten ulepszony architekturę procesora graficznego półprzewodników akceleratora i pozwolić mu na skromne częstotliwości parametry wygrać przed ich bezpośrednich konkurentów.

Drugim ważnym czynnikiem – jest lepsza potencjał podkręcania, co pozwoliło na uzyskanie 30-35 procent wyższą wydajność. Sytuacja była podobna w StarCraft 2 wersji Wings of Liberty. Pierwsze miejsce w trybie 1920×1200 posiadaniu wszystkich taka sama liczba GTX 465. Jego klatek w wersji podstawowej jest równa 75, a rozproszenie mogą zwiększyć wartość do 76. Na drugim miejscu jest GTX 460 ze wskaźnikami 74 i 75, odpowiednio. Cóż, decyzja „ATI” generalnie nie powiodło się. Jego wartości wynosiły 49 i 56. Te wcześniej rozkład liczby klatek na sekundę, aby być fair dla większości zabawek czasu. Pierwsze miejsce w tym przypadku, stabilnie zajęte decyzji opartych na GTX 465. Reszta dwóch produktów w tej niszy, z różnym powodzeniem zajmowanej potem drugi, potem trzeci. Ponadto zaletą w tym przypadku po stronie GTX 460. Jedyną zaletą, że sprzeciwiają się decyzji swoich konkurentów „ATI” – jest efektywność energetyczna. Cała reszta była taka sama po stronie firmy NVIDIA.

Koszt urządzenia i opinie o nim

Tanie nie może być początkowo karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 465. cena, zaleca się jej przez producenta, to $ 280. Ze względu na umiejscowienie tej decyzji nie ma nic niezwykłego w tym cenniku. Główną wadą tej płyty – duża moc 200 watów. Na tle tej mocy entry-level 160 W, ta wygląda bardzo drogie. Ale z drugiej strony, należy wziąć pod uwagę fakt, że należą do różnych rodzin produktów. stosowane są nawet różne wersje kryształów półprzewodnikowych. Reszta nadwagi w przeważającej części po stronie modelu z indeksem 465. Jest to wyższy poziom wydajności w trybie podstawowym i doskonałą potencjał podkręcania, a nawet zdolność do odblokowania nieużywanych modułów w niektórych przypadkach. Cokolwiek to było, ale kosztem porównywalnych parametrach technicznych wyglądają lepiej jest model z oznaczeniem 465. To właśnie w tym momencie i opinie właścicieli produktu.

wyniki

Jednym z najlepszych akceleratorów średniego poziomu w 2010 roku została uznana za NVIDIA GeForce GTX 465. Na tle karty graficznej modelu low-end z indeksem 460, miała wyższy poziom wydajności. Jednak efektywność energetyczna jest z tego powodu nie mógł się pochwalić. Z punktu widzenia relacji „cena / wydajność” w tym segmencie było z konkurencją. Większość testów w różnych trybach jest znów tylko potwierdzone.